Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy dolgozzak terhesen ha...

Hogy dolgozzak terhesen ha éjszakázok is?

Figyelt kérdés

Elvileg 2 hónapos kortól nem éejszakázhatok , de akkor mi lesz?

A munakbeosztásom megkoveteli és nem fognak tudni foglalkoztatni csak nappalosban. Akkor ilyenkor tappenzre kell jonnom? De akkor nagyon kevés pénzt fogok kapni ... ráadás ebből a kevésből számolják majd a csedet gyedet..


2019. jún. 12. 15:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%
Ellátás nem lehet ellátás alapja. Ha szülés előtt végig táppénzen leszel, azt az időszakot átugorják, nem ez a csökkent összeg lesz a csed vagy gyed alapod.
2019. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

Na tegyünk rendbe 1-2 dolgot:


1. A munkáltató nem kötelezhet éjszakai munkára, de te vállalhatod, ha akarod. De ha emiatt baja lesz a picinek, nem foghatod a munkáltatóra. ( én 14 órás műszakban pultoztam, bírtam végig, egészséges lett a gyerekem)

2. A táppénzt a tényleges bérből számolják, tehát a bruttó 4-500 lesz az alapod. Ha táppénz után szülsz, akkor a táppénzt átugorják, nem az lesz az alap. Mert ellátás nem lehet ellátás alapja, hanem a 4-500 tényleges bér lesz a CSED és GYED alapja is.

3. Esetedben jobban jársz a táppénzzel, mint a törvényesen járó távolléti díjjal... Mert a távolléti díj viszont beleszámít a CSED számításba, és akkor az lesz az alapod.

2019. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
81%

21hkm vagyok.

Én 185ös bruttobol kapom a tp, ami nekem havonta 140korul mozog.

Ugyhogy szerintem jobb mint ha dolgoznék.

Amugy 3muszakos voltam, de akkor sem kaptam ilyen jol csak ha tuloráztam.

2019. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Akkor két esetem van amivel ugyanúgy járok

400 bruttómból fogják számítani a csedemet ha tapenzen leszek 2-9hósig vaagy

Ha távolléti díjon vagyok 2-9hoig akkor is a 400 bruttóm a mérvadó


Akkor melyiket javasoljátok?

2019. jún. 12. 15:48
 15/28 anonim ***** válasza:
86%

12-es vagyok.

Dolgozhatsz is, ameddig bírsz, azzal jársz a legjobban. Ha már nem bírod, vagy indokolt, akkor táppénzre menj.

2019. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
En szeretnek dolgozni legalább 7 hós koromig. Simán kivitelezhető attól hogy ejszakás vagyok néha nagyon szerencsés -laza helyen vagyok ahol kb irodai munkát végzek. Csak ezt a torvényt most ültették az agyamba és ezzel elfelejtettünk számolni.
2019. jún. 12. 15:54
 17/28 anonim ***** válasza:
61%
Mióta van ilyen törvény? 3 éves a lányom, 25 hetesen még éjszakás voltam.
2019. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Ezeket orommel hallom! Koszonom a valaszokat.
2019. jún. 12. 17:37
 19/28 anonim ***** válasza:
86%
Én egy hónapja vagyok táppénzen, 15 hetes vagyok jelenleg. Multinál dolgozom, és sajnos kénytelen voltam elmondani, hogy várandós vagyok. Főnököm jelezte is, hogy akkor innentől nem éjszakázhatok, illetve túlórázni sem mehetek. Hálisten a terhességemmel semmi gond, de mivel onnantól hogy megtudták bent, elég sz.rul kaptam volna, így a csed és gyed miatt úgy döntöttünk, hogy inkább eljövök táppénzre.
2019. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk mindent ugyanúgy kellett csinálni a kismamáknak is, ha nem tetszett a 4 műszak vagy a túlóra el lehetett menni táppénzre, a kutyát nem érdekelte
2019. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!