Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnál gyereket 41 évesen,1...

Vállalnál gyereket 41 évesen,1,5 éves kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire lenne okos döntés...Egyrészt szeretnék valami maradandót adni a páromnak, ami örökre összeköt minket, másrészt félek, hogy mi lesz ha véget ér a kapcsolatunk akkor a közös gyerek miatt sokkal nehezebb lesz elfelejteni őt. És maga a szülés is kockázatos 40 éves kor felett, ettől is félek.
2019. jún. 12. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Arra, amit leírtál nem szülnék, mert hülyeség szerintem. Ha nagyon akarnák és stabil lenne a kapcsolat, akkor esetleg.
2019. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Hát ha stabil a kapcsolatotok, akkor szerintem oké. És inkább most szülj, mint majd 2-3 év múlva.
2019. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Mindig örökérvényű, hogy a gyereket magadnak szülöd. Ha egyedül is tudod vállalni, fel tudod nevelni, és egészséges vagy, akkor talán.

De azért add össze, hogy mikor ő 18 lesz, akkor te 60. Hatalmas lesz a generációs szakadék. És te sem biztos, hogy a kisnyugdíjadból tudsz majd támogatni egy fiatalt, hogy elinduljon a nagybetűsbe. Mikor megszületik az első unoka, lehet, hogy felváltva fog a gyerek titeket pelenkázni.

Nem csak megszülni kell, de fel is kell nevelni, és az ész a nehezebb.

2019. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy vicc? A gyerek nem egy ajándék amit a párunknak adunk születésnapjára. A jobbak már a húsvéti nyúl kapcsán megtanulják, hogy élő dolgot nem ajámdekozunk. Nem szülj gyereket semmiképp mert gyerek annak való aki gyerekre vágyik. Arra vágyik, hogy gyereket szeressen és neveljen. Akár van kapcsolata akár végetér. Úgy benne lenni egy kapcsolatban és előre sopankodni, hogy véget ér, és hogy lesz könnyebb elfelejteni? Komolyan mondom ilyen hozzáállással kész csoda, hogy van párod. Nem vagy alkalmas anyának, mert nem vágysz gyerekre, teljesen mindegy hány éves vagy. Kapuzárási pánikból sem jó ötlet gyereket szülni mert ott lesz 18-20 évig és ha nem akartad igazán a nap 24 óráját vele tölteni akkor pocsekul fogod érezni magad. Az ő életéről nem is beszélve. Nem mindenkinek kell gyereket szülni. Attól még lehettek boldogok. Gyerek nem garancia semmire, főleg nem a boldogságra. Ha nem vágytál egy gyerekre akkor a kapcsolatod is rámehet. Ez így nem működik
2019. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
A kor miatt nem aggódnék. Hogy érzed, elég stabil a párkapcsolat? Ő is szeretne tőled gyereket? Ha igen, akkor hajrá. Hülyeség, hogy fel is kell nevelni, sajnos huszonévesen is lehetsz beteg, és ott maradhatnak a gyerekek árván. A mai világban már nem olyan nagy ügy 40 felett szülni. Jobban odafigyelnek rád!
2019. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Hülyeség, hogy fel is kell nevelni? Te pasi vagy, ugye?
2019. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
A hülyeség, hogy fel kell nevelni c. szöveget arra mondják, hogy egy 40 év felett szülő nőnek nem lesz ideje rá, mert feldobja a talpát = öreg. Nem öreg és egy fiatalabb is lehet beteg, érheti baleset, és nem tudja felnevelni a gyermekét. Nem, nem pasi vagyok, hanem egy 44 éves nő, akinek most 5 hónapos a kisfia.... Köszönöm, még élek és egészséges vagyok (és az is szándékozok maradni).
2019. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
41 évesen hova vársz még?? Döntsd el, hogy akarsz e gyereket, MAGADNAK.
2019. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem lenne még gyerekem, akkor igen, egyébként nem.
2019. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Meg bármilyen komplikáció is felléphet szülés közben. Igazatok van, én is az abortusz felé hajlok inkàbb,valószínűleg az is lesz.
2019. jún. 12. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!