Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggeli hasogató fejfájás?...

Reggeli hasogató fejfájás? (36hkm)

Figyelt kérdés
6 napja minden reggel amint kinyitom a szemem, jobb oldalt elkezd fájni a fejem. Fejtetőtől nyakig, mintha görcsölne. Sokszor fogba/fülbe nyilalló, egyre erősödik, annyira hogy már a sírás kerülget. Paracetamolt ajánlott az orvosom, de azt nem szeretném "bekapkodni", mert annyira biztos nem tesz jót. Volt valakinek hasonló? Mit tudtatok kezdeni vele?

#terhesség #fejfájás #görcsös fejfájás
2019. jún. 13. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod jó? Arra figyelj nagyon!
2019. jún. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 12-től a 18. hétig volt migrénem minden egyes nap. Borogatás, sötét, pihenés, ha megteheted (én még dolgoztam, csak este tudtam ezt megtenni). Vérnyomásodra tényleg figyelj, nekem mondjuk nem az okozta, végig nagyon alacsony volt. A paracetamol tényleg megengedett, ha már elviselhetetlen.
2019. jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen figyeld a vérnyomásod.

Különben migrénes vagyok, amit a gyógyszeren kívül lehet: jégzselé, beállni a tus alá, mozgás is segít, koffein (de csak ha jó a vérnyomásod).

2019. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom jó, 110/70 körül szokott lenni. Terhesség előtt migrénes voltam én is, de egészen mostanáig nem jelentkezett. Megpróbálom a trükköket, hátha segít valamelyik. Köszönöm a válaszokat! :-)
2019. jún. 13. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, amúgy én is migrénes vagyok. Nekem a mentaolaj is sokat segít, de ha az épp nincs akkor akár a mentás lóbalzsam is jól esik. Homlokod, halánték, tarkó esetleg ornyeregre kenve kellemesen hűsítő.
2019. jún. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogaiddal minden rendben? Nem lehet, hogy sugárzik valahonnan gyulladás miatt?

Lehet hormonoktól is... Algopiry, nospa kombó jó lehet, ha engedi az orvos. Egy próbát megért, attól nem lesz baj.

2019. jún. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer a tanácsokat, a hűtés hatásosnak bizonyult. Illetve reggel ittam egy nagy pohár hideg gyümölcslevet. Hátha valakinek még jól jön ez az infó. 😄


Fogaim rendben vannak, nemrég voltam szűrésen.


Az a gyanúm, hogy a homeopátiás golyócskák vannak ilyen hatással, amiket a tágulás miatt kezdtem szedni kb egy hete és rá egy napra kijött a fejfájás. Cimicifuga illetve Caulophyllum. Majd szülés után kiderül, hogy ezek miatt volt-e, ha abbahagytam. :-)

2019. jún. 14. 10:28
 8/8 anonim ***** válasza:

A homeós bogyók biztosan semmilyen hatással nincsenek, efelől nyugodt lehetsz :D

Örülünk, hogy jobban vagy!

2019. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!