Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellműtét után mennyi idő...

Mellműtét után mennyi idő múlva lehet lombikterhességet vállalni, úgy értem mit tudtok mit mondanak orvosok?

Figyelt kérdés
Régi mellimplantátum cseréjére van szükség jövő héten - ez eldöntött kérdés, hogy cserélni kell - és csak kérdezem, tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy utána mikor lehet beültetésem? Kérdeztem saját orvosomat is, ő 2 hónapot mondott, plasztikai sebész 3 hónapot, másik plasztikai sebész 6 hónapot. Több plasztikai sebésszel konzultáltam, egy harmadik azt mondta, hogy volt olyan, hogy páciense teherbe esett 2 héttel a műtét után és nem lett semmi gond. Nőgyógyászok között is megoszlanak a vélemények, ezért kíváncsi lennék, gyakorlatról mit tudtok írni. Köszönöm előre is a válaszokat!

2019. jún. 13. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Dolgoztam plasztikai sebészeten, ezért ízt mondom, inkább a saját orvosodban bízz, mert ő fogja látni milyen a helyzet odabent és milyen állapotokat hagyott maga után.

Vannak durvább műtétek ahol tényleg jobb várni akár fél-1 évet is, de alapból egy klasszikus implantátum csere után kb 2-3 hónapot szoktak várni (bár ismertem olyat aki a műtét utáni első hónapban teherbe esett).

Műtét után úgyis pár hétig kell majd kontrollra járni, akkor is folyamatosan változik majd az állapotod és tudsz egyeztetni az orvosaiddal, hogy mikor lesz szabad az út.

2019. jún. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm épp idén csináltatta meg a melleit. Neki azt mondta az orvosa akkor, hogy 1 évig nem eshet teherbe, illetve jó volna elkerülni. Nem tudom, hogy ilyen szempontból a csere ugyanabba a kategóriába esik-e🤷🏻‍♀️

Viszont való igazi, hogy orvosa is “válogathatja”, mint ahogy sok más egészségügyi területen.

Én kikérném a plasztikai sebész és a nőgyógyász véleményét, emellett ha művelet mellett/előtt/után kell gyógyszert szedni pl (abszolút nem vagyok jártas, bocsi ha hülyeséget írok) akkor a biztonság kedvéért egy genetikusét is.

2019. jún. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha fontosabb hogy nagyobb csöcseid legyenek akkor úgy kell neked!
2019. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, 15 éve fontosabb volt, igen :) Most szükséges a csere, nem döntés kérdése volt. A méret nem lesz nagyobb, ugyanúgy a minimum amit lehet választani. Szóval a válaszod, úgymond, nem talált.
2019. júl. 12. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!