Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az hogy valaki 5...

Miért van az hogy valaki 5 kg-ot hízik más meg akár 20-at is?

Figyelt kérdés
Én is már 15 kg-nál tartok ami nagyon zavar de közben kiderült hogy alulmüködik a pajzsmirigyem de mióta gyógyszert szedek megált a hízás egyenlőre. Egy ismerősöm aki eleve túlsúllyal kezdte a terhességet 5 kg hízott.
2019. jún. 14. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Én az első babával 3 kg-t híztam, a másodikkal 2-t fogytam. Na és? A lényeg, hogy egészségesek legyenek a gyerekek.
2019. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Van, aki kívánós, van, akinek diétáznia kell, van, aki végig sportol, van, aki "kettő helyett eszik", van, aki vizesedik stb. Ahány egészségügyi állapot, annyiféle terhesség. Nekem a 160 g ch dieta jött be (nem voltam gdm-es, csak ir-em van, amiatt tartottam), így össz 8 kg jött fel, szülés után 10 kg-mal voltam könnyebb.
2019. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

3 babát hordtam ki. Elsőnél vizesedés miatt híztam 20 kilót. Másodiknál ropievéssel kezelt rosszullétek miatt. :D Harmadikkal cukordiéta miatt gebébben jöttem haza a kórházból, mint ahogy teherbe estem.

És ez csak 1 nő. A többieknek még a genetikájuk is más. :)

2019. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tulsulynal eleve van, aki alig hizik, foleg, ha megfelelo dietat is tart melle. A suly nagy resze soksuor vizesedes miatt van, amihez nagy mertekben hozza tud jarulni a gyorsan felszivodo szenhidratok (foleg a cukor- es liszttartalmu etelek, krumpli) fogyasztasa. Az alulmukodo pajzsmirigy is okoz sok esetben hizast, nekem nem okozott az elso gyerekemnel, es most sem a masodiknal, ugyanannyi al tartok jelenleg, de en kerulom a fent emlitett elelmiszereket, cukros italokat, feldolgozott elelmiszereket taplalkozastudomanyi- es hormonszakerto javaslatara.


Anyukam 20 ill. 25 kilot szedett fel mindketszer normal BMI-rol indulva. En a normal BMI also hatararol indultam mindketszer. Az elsovel 10 kilo plusszal mentem szulni, ebbol a gyerek 4,3 kg volt. A masodiknal kezdetben elegge elengedtem magam, fel is ugrott mar az elso trimeszter felenel tobb kilo, amik lementek, amint eszbekaptam.

2019. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Első gyereknél diétáznom kellett, 9 kilót híztam. A másodiknál ettem mindent, nem is keveset, 4 kilót híztam (csak a gyerek volt 4 kiló, tehát fogytam), a harmadiknál normál étkezés mellet 13 kilót híztam.
2019. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem zabálom magam tele még kívánósnak se mondanám hogy az vagyok, az első trimeszterben túlságosan is vállógatos voltam viszont a sós kajátak ettem inkább aztán vizesedtem és sódiétára fogott az orvos és hogy sok fehérjét egyek.

Diétát mindig is csináltam mert ha nem figyeltem oda már fel is szedtem pár kilót, mellette sportoltam is. De ahogy terhes lettem elöszőr vérzés miatt pihenést mondott az orvos aztán 2. Trimeszterbe kórházba is kerültem

2019. jún. 14. 12:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Én három terhességen vagyok túl a kicsi éppen 3hetes lesz. Elsönél: +25kg nem tudom miért mert még kívánós sem voltam. Másodiknál: +15kg na vele ettem mindent amit kívántam.😅 Harmadikn:+8-10kg vele is toltam a pofimba mindent. Nem tudom mitől függ hogy ki mennyit hízik de amint látszik nekem is más volt mind a három terhesség.😊😊
2019. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés is, de pl. van aki nagyon vizesedik, nála lehet, hogy simán lemegy majdnem minden plusz szülés után. Én pl. az elejétől veszélyeztetett terhes voltam és csak a szénhidrátot kívántam, a zöldségektől egyenesen hányingerem volt. Terhesség előtt alig ettem kenyérféléket, főleg salátákon éltem, és max. egy nap kétszer ettem bármit is, minden nap mozogtam. Nyilván várandósan minimum volt a napi 3 étkezés, sportolni tilos volt, terhesség végére így feljött 16 kg, abból 6 még rajtam van, hiába járok edzeni mióta letelt a szülés utáni első hat hét.
2019. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez szerintem teljesen genetika fuggo elso terhessegemnel +13kg szedtem fel. A masodiknal jelenleg -10kg fogytam az elso trimmeszterben. Veszes hanyas miatt. Jelenleg durvan 3kg szedtem fel eddig 28hetes vagyok. Kivancsi leszek a vegere.
2019. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vicky92 ***** válasza:

Üdv.!😊

A terhességi testsúlyodat a következő alkotóelemek fogják meghatározni:

-magzat súlya

-zsírok,fehérjék és más elraktározott tápanyagok

-vérplazma mennyiségének a növekedése

-egyéb testfolyadék

-méh

-magzatvíz

-méhlepény

-mellek megnagyobbodása

Azért figyelembe kell venni ezeket a tényezőket, mielőtt beállsz várandósan a tükörbe, nem csak a "zabálás" a kulcs a terhességi súlygyarapodásban+ genetikai hajlamot is nem árt figyelembe venni.

Boldog babavárást!

31hkm

2019. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!