Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék hogy ne nyomódjon...

Mit tehetnék hogy ne nyomódjon a hasam annyira az ülő munka végzése során?

Figyelt kérdés

Reggel 8-tól este 6ig dolgozom ülő helyzetben. Van egy 1 órás ebéd szünet, de azt nem mindig tartom meg. 21 hetes terhes vagyok és kezd nagyon kényelmetlen lenni a hosszú ülés. Most szabi után nagyot nőtt a pocakom is, és a nap végére fáj a hasam na meg a csipőm is. Próbálok gyakran fel állni. Sőt van hogy állva pakolok ezt az, de akkor a hátam szakad lefelé.

A láb dagadásról már nem is beszélve.

A dokim fel ajánlotta hogy ki ír, de szerintem még korai lenne abba hagyni a munkát. Félek, hogy be depizek itthon egyedül egész nap.



2019. jún. 14. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Egyensúlyozó párna vagy ülőlabda. Nekem bevált, mert egyenesebben ültem rajta.

A párna jobb, ha dagad a lábad, mert azzal fel tudod pucolni is és nem dőlsz el.

2019. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szinte ugyan ebben a helyzetben vagyok, csak én még 15 hetes vagyok. Ülő munka, próbálok többször felállni, de egy-masfel hete vizesesik a lábam. Nekem is mondták, hogy kiirnak, de nem szeretném. Sajnos tanácsot a pocakra nem tudok mondani, de követem a válaszokat. Kitartást ☺️
2019. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

3 hét és 6 hónapos terhes leszel. Szerintem akkor már jobb lenne minden kismamának csak otthon pihengetni, nehogy történjen valami a babával vagy esetleg magával a kismamával. Ha meg már kényelmetlen dolgozni, akkor fogadd el az orvosod kiírását. 3 hét ide vagy oda, nem számít. Vagy nem tudnátok nélkülözni a kereseted?

És szerintem ne tarts attól hogy depressziós leszel az otthon üléstől. Biztos le tudod foglalni magad. Nézz majd filmeket, netezz, olvass magazinokat, főzz, takaríts stb. Persze az utóbbi kettőt csak olyan mértékkel ahogy a tested és a baba engedi. Hidd el úgy lesz a legjobb neked is, és a picinek is ha már kiiratod magadat :)

2019. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Majdnem 3 hétig szabin voltam, így annyira fel se tűnt hogy nem bírok ülni. Most egy hete vissza álltam dolgozni, de kész vagyok. Gondoltam a hónap végéig legalább ki bírom, de nehezen megy a hosszú ülés
2019. jún. 14. 20:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbálj nem görnyedni, kihúzni magad. Ennél jobb tanácsot nem tudok adni. Én is ülőmunkát végeztem a terhességeim alatt. Az elsővel 20. hét után táppénzre vettek, mert vérezni kezdtem és 1 hétig kórházban voltam. A másodikkal és a harmadikkal pedig 34. és 36. hétig dolgoztam (39. és 38. hétre születtek). Nekem nem okozott próblémát a pocakom, pedig nem volt kicsi. A lábdagadás most lehet a melegtől is, ha van rá mód polcold fel, szerezz be lábtartót az asztal alá.

Ha mégis kiírnak, attól még nem kell egész nap egyedül ülnöd a négy fal között, miért depiznél be? El lehet menni óvatosan sportolni (pl. úszás, terhesjóga, séta), nézegetheted a bababoltokat (nem a neten, hanem igaziból), tervezgetheted a babaszobát, meg millió dolgot csinálhatsz. Én sosem tudtam unatkozni.

2019. jún. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is irodaban dolgoztam, a 36. hétig. Vettem egy gumilabdát, azon ültem kb félidőtől. A hasnak, a gerincnek is jót tesz.
2019. jún. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fiatallányka ***** válasza:

Én is irodában dolgoztam a 38 hétig. A labdát én is nagyon szerettem, sokkal jobb volt vele a tartásom és a pocakom is kényelmesebben fért.

Én is azt gondolom hogy nálad ez a kellemetlen érzés és a lábdagadás inkább a hirtelen, nagy melegtől van.

Adj még egy hetet magadnak, de ha nem lesz jobb inkább irasd ki magad, az a biztos! ☺️

2019. jún. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kényelmes ruhában ülsz?

Egyenes háttal?


Lehet ( biztos!!) èn voltam szerencsés, 37. Hétig simán birtam, csak a felkészülés miatt jöttem el CSED-re


Nem vizesedtem látványosan ( szülèssel mégis 10 kg ment le) 24. Hétig magassarkúban(platform) jártam


Vizesedésre sok folyadék segít valamennyit ( napi4 l vizet ittam) jól jön ha megszokod a szoptatás miatt

Ilyen melegben amúgy sem árt.



Ha ennyire "terhes" a másállapotod megfontolnám a helyedben, hogy eljövök táppénzre.

2019. jún. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kényelmes ruhában ülök és egyenesen.
2019. jún. 15. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!