Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes leszek vasárnap.69...

Tyimi96 kérdése:

23 hetes leszek vasárnap.69 kg rol indultam, most vagyok 84 kg. Nagyon vízesedek, nem zabalok, nem eszek tábla csokikat. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Igaz első 3 hónap vészes hányás melett 4kg oszejott, Utanna be vereztem másfél hó fekvés... De nem eszek tábla csokikat se doboz fagyikat napi 3x 4x de akkor is normálisan.

És meg is jön csak jön de nem látszik.

Vizes a borom s van a nagy pocim... Ennyi esetleg a combomra szedtem fel de az se észrevehető v vészes.



2019. jún. 15. 06:09
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez viznek is nagyon sok, ha tenyleg ennyire vizesedsz ilyen hamar. Ha tenyleg viz, akkor abbol is gond lehet.

Ket dolgot javasolnek.

Egyreszt beszelj orvossal mindenkepp, hogy vajon moert vizesedhetsz es mit lehetsz ellene.

Masreszt mostantol egy ideig merj le, irj le mindent, amit eszel, szamolj kaloriat anelkul, hogy visszafognad egyenlore. Nezd meg, hogy amit eszel szam szerint mennyi, mert elofordul, hogy tabla csokik, jegkrem es hasonlok nelkul is osszejohet a szuksegesnel joval nagyobb kaloriabevitel. Tapasztalatbol mondom. En az elso terhessegemnel jartam ugy, hogy brutal sokat hiztam mar felidoig, pedig addig igazabol alig kellett volna. Nekem ugy tunt, hogy nem eszek sokat. Majd elkezdtem irni es volt nagy meglepetes...


Ha mar jol vagy es nem kell fekudni, akkor mozoghatsz is. Nem kell nagy edzesre gondolni, hanem pl gyalogolni lehet. Kanikula idejen a reggeli, esti orakban par kilometer, annyi ami jol esik, eleinte kenyelmesen, majd lehet temposabban. Rengeteget segit es nem csak a hizas szempontjabol, hanem a vizesedes ellen is az egyik legjobb.

Es igyal sokat, vizet.

2019. jún. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
82%
Orvossal szerintem is beszélj és mindent írj le amit eszel. 23 hetes vagyok én is, s bár 76-ről indultam de most 79 vagyok. Ez 3 kiló. (nálam is jött le pár hanyás-hasmenés miatt). Pedig nem vetem meg a csokit, fagyit, hamburgert sem.
2019. jún. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
66%

23 hetesen nagyon sok a 15kg plusz, mi lesz igy veled a 40hetig? Voltal mar cukorterhelesen? Ott minden rendben volt? A nogyogyaszod mit mond ehez a sulygyarapodashoz? Nagyon sajnalak mert sejtem milyen nehez lehet neked es gondolom az emberek piszkalnak is a sulyod miatt 😐

Mindenkep beszelj a dokidal mert itt valamit surgosen kell csinalni, mert ha tenyleg ennyire vizesedsz az lehet meg veszelyesebb mintha tenyleges hizastol lenne ez a plusz 15kg.

2019. jún. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Tudom hogy sok... Ezért kérdezek. Meg hátra van a cukor terhelés. A babával minden oke. Most már szabad mozogjak de óvatosan mert eléggé be tudok gorcsolni, ha nagyon le fáradok vagy túl sokat sétálok....

Vizesedik az ujjam, a kezem, a cipőm, a derekam, a combjaim, a labszaram és a labfejem is és a csuklóm is.

Leginkább gyűrű, karkötő észre vétel, wa amikor rövid nadrágban vagyok hullámos a combom a labszaram nem feltűnő de nekem igen, ahogy ülök mozgok látszik....

Amiket eszek fehér, barna kenyér, mikor melyik, de több a barna, levesek, főtt étel, nem zsíros kajak, paradicsom, uborka, krumpli, tojás, Parizel v más felvagottak, ritka a hambi v pizza.

Banán, barack, cseresznye, alma, narancs, kiwi, ritkán pástétom, sok tejet iszok.

Szendvicset szoktam enni, vagy ritkábban reggelre pizza tekercset.

Gyümölcs saláta.

Próbálom kerülni a cukrosat, ritka a csoki, 2 gombóc fagyi 2 3 naponta de az se mindig, ritkán eszek sütit, ami 3 4 hetente 1 szelet, inkább Müzli szelet v Müzli tejjel de nem csokis sima.

Szoktam kisebb kanál mézet akác mézet enni házi. Meg virsli ami jól szokott esni.

Cukor terhelésem júliusba lesz.

De vérszegénységet vettek észre nálam, ezáltal kedden 2 vér vétel s dietetikus tanacsadohoz megyek...

A többi eredmény jó.

Baba kitűnően van már 30 cm.

Vitaminokat kaptam sokat c vitamin, calcium, b 6 vitamin, folsav, tozegafonya,magne b6.

Első 3 hónap progeszteron végig.

Ami a durva h nem látszik rajtam úgy h vagy a hasamon van de az se zsíros hajas, vagy tényleg a víz....

2019. jún. 15. 08:03
 5/50 anonim ***** válasza:
89%

Amiket eszel, azokbol az alabbiak hajlamosithatnak vizesedesre:

fehér, barna kenyér(csomot cukroznak belole, es csak reszben van barnalisztbol), levesek (ha instant), főtt etel (liszttel behabart, vagy teszta, nokedli, barmilyen lisztes), krumpli (nagyon!), parizel, felvagottak (amennyiben a cimken irjak, hogy van benne a cukornak valamilyen formaja, nehez kiszurni), hambi, pizza, banan, szendvics, pizza tekercs, csoki, suti, fagyi, muzli szelet, muzli (amennyiben nem zabpehely es szaritott gyumolcs), mez


Ezeken kivul a gyumolcslevek (frissen facsart is) elkepeszto mertekben megdobjak a vercukrot, a cukros salataontetek, az osszes tobbszorosen feldolgozott elelmiszer, ezek mind a pajzsmirigy mukedesere is hatassal vannak. Nezd meg, minek mennyi a glikemias indexe, a krumpli, feher liszt, feher cukor a legrosszabb.


Ami jo: gyumolcs (a banant leszamutva, azt max neha desszertnek, vagy ha plusz magneziumot akarsz bevinni), gyumolcsok ugyan cukrosak, de a bennuk levo rost lassitja a felszivodasat, ezert sem szabad facsarni, turmixolni, mert ugy gyakorlatilag ontod magadba a cukrot.


Magvak


A zsir es a so onmagaban nem rossz, akkor lesz az, ha gyorsan felszivodo szenhidratot eszel mee.


Zoldsegek jok, de cukros salataontet nelkul


Tejtermekek jok


Zsiros es sovany husok, halak, tojas jok


Lassan felszivodo szenhidratok jok (pl. koles, hajdina, barnarizs, bulgur)


Ajanlom a What I learned youtube-csatornat, ott szepen elmagyarazza ezeket, amiket roviden leirtam. En most a masodik babamat varom, elsovel kovettem a fentieket, 56 kilorol indultam, 66-tal szultem, nem vizesedtem, most a masodikkal vagyok felidos, elso trimeszterben nem tartottama dietat, megindultak felfele a kilok, ujra elkezdtem (eszek amugy sokat, csak nem azokbol, amik a vercukorszintem meg az inzulinom az egekbe nyomjak), es lement 4 kilo, most ugyanott tartott sulygyarapodasilag, mint az elozonel. Anyukam mindketszer 20-25 kilokat szedett fel, hasonlo a testalkatunk, genallomanyunk, vernyomasunk, de meg a hangunkis, es o ezekre egyaltalan nemfigyelt.


Van olyan is, hogy hiaba figyelsz ezekre, akkor is vizesedsz, de a gyorsan felszivodo szenhidratok novelik az eselyet.

2019. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
85%
Meleg is biztos hozzájárul sajnos, de... Menj el mihamarabb, ha gyorsabban megoldható, legalább a háziorvoshoz egy vérvételre és pisilésre és vérnyomásmérésre, nem kezdődik-e toxémia nálad. Vizesedés ellen csinálj vénás tornát, nem megerőltető (pl. bokakörzés) fekve is lehet, neten biztos találsz gyakorlatokat illetve polcold fel éjszakára vagy ha üldögélsz a szívednél magasabbra valahogy a lábadat. (Arra való, hogy a nyirkot a végtagjaidból felküldje a szíved felé - erre egyébként a kilépős séta lenne legjobb.) Fogyassz kevesebb sót. Váltott zuhany is jó a lábakra. Csökkentsd a szénhidrátot (pékáru, tészta, rizs, krumpli), illetve a sok tej is nagyon hizlal, hiszen cukros és zsíros, arányaiban inkább több zöldséget egyél, kenyér helyett puffasztott (de nem túl sós) dolgokat, húst, tojást, magokat, alacsony cukortartalmú gyümölcsöket (pl. ne banánt), tej helyett inkább natúr joghurtot, kefírt, és enyhe vízhajtó pl. az uborka, ill. ha nem magas a vérnyomásod, a zöld tea (de direkt vízhajtó gyógyszert vagy durvább erre való gyógynövényt, pl. csalán, sok petrezselyem nem szabad, ill. dinnyét se a magas cukortartalma miatt).
2019. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
85%
Ja, es en elkezdenek 160 ch-s dietat is, amellett, hogy a fent felsoroltakat teljes mertekben kiiktatnam a helyedben, tehat az a 160 g is a lassan felszivodobol es a gyumolcsbol szamolva lenne.
2019. jún. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
81%
Ez mind nagyon hasznos dolog, amit fent leírtak! Védőnődtől kérhetsz egy diétás étrendet, ami kismamáknak betartandó. Úgy kellene diétáznod, mintha terhességi cukorbeteg lennél. Nekem azt mondta az én védőnőm, hogy heti fél kiló normális, úgyis rengeteg a víz, ami szülés utáni hetekben kimegy a szervezetből.
2019. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
81%

Az etkezesedben kulonosebb kivetnivalo nincs. Hasonloan etkezem en is es 20 hetesen plusz 3kg-nal tartok. Van egy tippem esetleg probald ki egy par napig hogy etkez so mentesen, szornyu tudom, de egy 3-4 nap utan eszlelhetsz valtozast es napi 3-4 liter vizet fogyaszal, bubimentes.

Plusz ha ledolsz a labad mindig legyen feljebb a fejedhezkepest es ha tudsz aludj igy is. Kitartast kivanok neked es remelem hamarosan jobb lesz es az orvosal kozosen megtalaljatok a megoldast a helyzetedre.

En is sokat gorcsolok, nekem sem szabad tulterheljem magam, veszelyeztetett terhes vagyok.

3as voltam.

2019. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Kedden megyek 2 vér vételre.

Egyik hemoglobin mert ugyebár vérszegény lettem meg ez melett, meg tűrhető elfogadható állapot.

Plusz keresem a dietetikust.

Esetleg tbs rendelésest tudtok?

Probaltam már ki iktatni a kenyeret de a nélkül mindig éhes vagyok, zöldség gyümölcs, natúr joghurt v gyümölcs, leves főzött, sajt persze nem a veszélyes.

Zöldséget minden öntet nélkül eszem gyűlölöm az öntetet amúgy is.

Kivétel a caciki szosz.

Első 3 hónap húzós volt minden ment ki belőlem infúzióra tettek napi 2x étkezés alig éves jelzem banán, krumpli, és 2 3 hetente 1 gyros ez ment de több semmi.

Így is feljott már akkor 4 kg.

És nagyon puffadt voltam terhesség elején. Egyszóval 1 hónaposan mint 1 három hónapos.

Tudom h valami nem oké.

Verem jó a vasan kívül amit már szedek.

Vízeletemben semmi nincs csak c vitamin.

Juli 3 lesz a következő

De addig meg kapom a vér eredményeim.

Kíváncsi leszek mi lesz.

A babám nem kórosan nőtt.

4d ultrahangon volt atol cettig le mérve. Azt mondták könyv baba irottak alapján és ideje alapján is tökéletes.

2 hetente Uh rá járok, veszelyesztett dolog miatt.

Volt vérzés progeszteron, vészes hányás, veromleny kisujnyi 2 cm, elis öntött.

Plusz volt 2 vetelesem is úgy h figyelnek.

De eddig nem bukott ki semmi.

Csak a vas hiány, vizelet vér oké.

2019. jún. 15. 09:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!