Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség hétről, hétre?

Sóska02 kérdése:

Terhesség hétről, hétre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Aziránt szeretnék érdeklődni,hogy mi milyen sorrendben van?Eddig minden orvos aztmobdta ,hogy nem lehet gyerekem.Most mégis pozitívat teszteltem.A nődoki ritka tuskó volt igazából kérdezni se lehetett tőle szinte.Elküldött Uh ra ahol kiderült múlthét pénteken,hogy késői 5. Hét vagy korai 6.hét .

25-én megyek újra Uh ra,de már most pulzálást látott az Uh -s a 2mm es is borsószemecskémen :) Milyen tüneteitek voltak ,vannak hétről hétre?Hasfeszülés ,szurkálás?Mikor kell a védőnővel felvenni a kapcsolatot?Minden érdekel tanácsban,mert tök váratlanul ért és bevallom h*lye vagyok hozzá,hisz soha nem ,,kelett" vele számolnom.


Bocsi a hosszúságért :)



2019. jún. 17. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A tüneteket nem lehet hétről hétre leírni, ugyanis van akinek nincsenek tünetei, valakinek épphogy, van akinél meg teljesen eltérőek. Van, akinél van, aztán elmúlik, valakit meg végigkísérnek.

Védőnőhöz pedig akkor kell menni, ha már van szívhang és megkaptad a nőgyógyásztól a szükséges papírokat, hogy megkezd a terhesgondozást.

2019. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tünetek az mindenkinél változo. Ami fontos, hogy szedj folsavat most az elején vagy folsavat tartalmazó kismama vitamint. Én a trimesztert szedem már a második babával is. A 12.heten van az első genetikai ultrahang. Ez nagyon fontos! Ebben az időpontban lehet csinálni a 200ezres teszteket is, az már a német is megmondjak a vérből. Mk kombinált teszten voltunk(vérvétel plusz uh már akkor megmondtak a nemét). Következő a 18.heten van ez csak egy alapos ultrahang. Közben kéne keresned egy nőgyógyászt, hozza havonta kell járni, nekem csinál mindig ultrahangot is. Minden trimeszterben van teljes verkep, a 26.het körül van terheléses vercukor vizsgálat. Igazából ennyi jutott most hirtelen eszembe. És gratulálok! :)
2019. jún. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Gratulálok

Először is az hogy kinek milyen tünete van nem egy egzakt dolog, valakinek egyáltalán nincs, valaki pedig végig hányja az egész terhességet. Általánosságban elmondható, hogy ha van, kb 6.hettol lehet, vagy émelygés, hányás valaki szédül ájul valakinek pedig menstruációs jellegű hasfájása van, ami addig normális amíg nem erős illetve nincs vérzés.


Ha megallapitottak hogy van élő terhesség, akkor a 12.hetig azzal a papírral érdemes felkeresni a védőnőt, de inkább korábban. Tőle sok dolgot kerdezhetsz majd, ellát jó tanácsokkal.

Illetve mondja hogy mikor hova kell menni. Ad egy kiskonyvet, amit minden vizsgálatra a továbbiakban vinned kell magaddal. Fel kell ezzel keresned a háziorvosodat is.

2019. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tüntetnek azt írnám hogy nekem az első trimeszterben sokat görcsöltem, csokit nem bírtam megenni pedig nagyon szeretem, a péksütik látványától is rosszul voltam. Én 10 hetes voltam először védőnőnél, 8 hetes hallottuk először szívhangot. Engem általában 6 hetete hívnak vissza uh-ra. Egyébként a kiskönyvbe is le van írva hogy mikor milyen vizsgálatra kell elmeni. De ezt majd a védőnő vagy az orvos is elmondja.
2019. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én először is azt javaslom, hogy keress egy másik nőgyógyászat! Ő majd szépen elmondja hogy mi miután következik és hogy mi a teendő. Én személy szerint utálom az ilyen gyökér orvosokat 😁

Nekem alig voltak jelei, a testből derült ki hogy terhes vagyok. 6-7 picit égett a gyomrom, párszor émelyegtem, de azóta semmi.

2019. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó könyv: Az a 9 hónap a címe.

Ha megveszed, nem lesz több kérdésed, mindenre ott a válasz.

2019. jún. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Munkámmal kapcsolatban is bizonytalan vagyok,mert fizikai munka.Kertészet sok hajolgatással sajnos,napon 40 fokban is.Nemtudom mitévő legyek,mert fáadtnak is érzem magam.

2019. jún. 18. 09:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék táppénzre.

Nem ér annyit az egész, hogy rosszul legyél, vagy bármi baj legyen.

2019. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!