Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hetes uh sztk-ban hogyan...

12. hetes uh sztk-ban hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Csinalnak kombinalt tesztet vagy csak uh-t? Megbizhato az sztk-s ellatas? En pont a 12. heten utazok az orszag masik vegebe. (Szombaton toltenem a 12. hetet es szombaton utazunk). Ilyenkor elobb itthon kellene megcsinaltatni vagy a celallomason nezzek egy rendelot? Magan vagy sztk? Minden tapasztalatot megkoszonok.

2019. jún. 17. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én nemrég voltam a 12. uh.-on az sztk-ban, mivel a magánorvosom nem csinál genetikait. Meglepően kedvesek voltak, egy fiatal rezidens "srác" csinálta. Nem volt kombinált, csak sima hasi uh. Megmérte a magzat paramétereit, a nyaki redő vastagságot és a belső szervei állapotát ellenőrizte. Szívhangot is nézett. Kb ennyi volt.
2019. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

A célállomás sztkjában nem fognak ellátni, ha nincs ott bejelentett lakcímed.


11+6tól 13+5ig (vagy vmi ilyesmi, a záró dátumra nem esküdnék) lehet megcsinálni, de nem a manstruációtól számított 12hét kell, hanem a magzat mérete. Ezt a nődoki tudja megállapítani.


A kombinált teszt mindenhol máshogy megy.

2019. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszonom akkor ugy nez ki maganban kell megcsinalni a celallomason. Erre is szamitottam kb. bar azt nem gondoltam, hogy mashol nem latnak el sztk-ra, ezt megtehetik?! Amugy a ferjem is a magant tamogatja,mert nem engedik be az sztk-ba, szoval addig nem is lathatja az uh-t.
2019. jún. 17. 22:16
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Megtehetik, persze. Ahhoz kell járni, aki a terhesgondozást végzi. Ez nem egy McDonalds, hogy bárhol az országban bemész, ugyanúgy megkapod a hamburgered. Engem még a saját kerületem terhesgondozásáról is el akartak zavarni a múltkor, mondván hogy olyan nincs, hogy most vagyok ott először. Igazi tetvek. Gondolom nem meglepő, genetikai UHkra mi is magánban járunk.
2019. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor most inkabb nem nezem meg mennyit fizetek tb-re... de amugy is vannak fenntartasaim az sztk-val. Arra jo hogy megnezzek a szivverest, de lehet hogy a down szurest amugy sem mernem rajuk bizni. ☹️ Rossz gepek, keves ido/beteg. Nem hiszem, hogy akar jo szakember tudna minosegi munkat vegezni ilyen korulmenyek kozott.
2019. jún. 17. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi 3 hete voltunk magán rendelesen. Az én magán dokim se csinál ilyet de ő ajánlotta a roszakert medicalt, megnéztünk neten, én kicsit drágának tartottam, de a férjem mondta, hogy ők legalább mindenét megnéznek. Majdnem egy órás ultrahang vizsgálat volt, mindent, de tényleg a baba minden porcikáján végigment a doki és dokumentálta. A férjem is bent volt. Nagyon kedvesek voltak. Maximálisan elégedettek vagyunk velük. Amikor én jelentkeztem hozzájuk, akkor azt mondták, hogy csak az után menjek, ha betöltöttem a 12 hetet. Nekünk úgy jött ki, hogy pont 13 hetes voltam már akkor.
2019. jún. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Egy sztk. Rendelőben dolgozó szonografusnak több gyakorlata van, mint a magán rendelőben heti 20 ultrahangos elvégző dokinál. A legtöbb magán nőgyógyász a kórházban végezteti el a kötelező ultahangokat épp ezért, valamint mert jobb gép van a kórházban általában mint neki.
2019. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jah, az sztkban nekem is előadta a doki, hogy az ő gépe mennyivel jobb, mint a magánUH, meg hogy ő 30 éve ezt csinálja. Aztán mért egy 5.5mmes tarkóredőt,ami valójában 1.5 volt, meg a hátsó falon látta a lepényt, ami valójában a melsőn volt.
2019. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hat valoszinu sztk es sztk, es magan es magan kozott is rengeteg lehet a kulonbseg. A lenyeg, hogy en itthon semmikepp nem fogom tudni ezt megcsinaltatni, uh keresnem kell egy jo magandokit ott, ahova megyek.
2019. jún. 18. 19:33
 10/11 A kérdező kommentje:
*ugy tunik hogy semmikepp nem tudom itthon
2019. jún. 18. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!