Cetirizin terhesen?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok. Éjszaka többször felkelek és tüsszögök, folyik az orrom, alig tudok pihenni. Nappal valamivel jobb. A nőgyógyászom azt mondta 12 hét után jóformán bármelyiket lehet szedni de nem nevezett meg egy gyógyszer sem. Neten ezt találtam.


Szedte valaki terhesen? Minden rendben volt?



2019. jún. 18. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Én úgy tudom terhesen nem lehet szedni. Sőt én semmit se szedhettem terhesen, pedig erős allergiás van.
2019. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet és más antihisztamint sem.
2019. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehet szedni semmilyen allergia gOgyszert, meg orcseppet is alig. Kalcium, kora reggeli, éjszakai szellőztetés, nappal zárt ablak. 2 terhességet szenvedtem végig
2019. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Hát..méz érdekes amit irtok. Én szedem 13 hetes vagyok, első babámnal is szedtem, nekem az orvos azt mondta szedhetem. Asztmam is van, arra is szedem a fujokát. Akkor nekem rossz orvosom van?
2019. jún. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Biztosan orvosfüggő, én nem szedhettem. De én kb semmit. Mármint a dokim majdnem mindenre azt mondta, hogy nem lehet. (Pl torokfájásra szopogató tabletta, allergiára orrspray, nehéz ételnél hasfájás ellen a bogyóm pedig csak emésztőenzim stb..) talán egyedül panadol és rennie volt amit bevehettem..
2019. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sok orvos mindent tilt mert egyszerűbb mint vállalni az esetleges következményt.

Első terhessegem alatt elmúlt az allergiám, most pedig felerősödött. Sajnos nagyon kellemetlen és azt gondolom ha én szenvedek a baba is érzi.

B kategóriás gyógyszer ez a cetirizin, vagyis állatokon tesztelve semmilyen káros hatása nem volt a magzatra, viszont kevés az emberi teszt ahhoz hogy azt kizarjak. Én sem szívesen szedném be, egyszerűen nem tudok aludni és pihenni. A kisfiammal is feszültebb vagyok mert fáradt vagyok. Eddig semmi praktika nem vált be.

2019. jún. 18. 21:39
 7/12 A kérdező kommentje:
A kisfiam gyerek orvosa mometason sandoz orrsprayt ajánlott amikor mondtam, hogy baba projektben vagyunk.
2019. jún. 18. 21:41
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
12. hét után nekem engedte, egész testemen lévő ekcémára. Amúgy a Cetirizin volt az egyetlen amit már szoptatás alatt is szedhettem a gyerekorvos ajánlására, azt mondta a legóvatosabb allergia gyógyszer, babáknak is szokták adni.
2019. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Én terhesség előtt Cetirizint szedtem az allergiámra, terhesen viszont nem engedte az orvosom. Homeopátiával tartottam kordában az allergiát, a szülessel pedig teljesen elmúlt.
2019. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem közvetlenül terhesség előtt csalánkiütésem volt testszerte, még a fejbőrömön is. Hála Istennek elmúlt kb. az 5. héten. Én is cetirizint szedtem rá. De mivel nagyon parás voltam, így felhívtam a teratológiai tanácsadást. Azt mondta a genetikus a telefonhálózat, hogy lehet szedni terhesség alatt is nem árt. Viszont mondott még egy gyógyszert azt ajánlotta elsőre, azt szokták terhesség alatt alkalmazni. De most nem jut eszembe a neve, mert én aztan nem szedtem semmit, mivel elmúlt.

Ha nagyon aggódsz esetleg híve fel te is, biztosan neked is segítenek.

Ha jól emlékszem ez volt a telefonszám:

061 363 2229

Sok szerencsét:)

2019. jún. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!