Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nagyon rossz 35 hetes...

Tényleg nagyon rossz 35 hetes érték?

Figyelt kérdés

BPD: 85mm

HC: 300mm

AC: 277mm

FL: 68mm

Becsült súly: 2190 gramm

A szonográfus szerint 33 hetesnek megfelelőek eze az értékek és hogy, ez így nagyon nem jó. Az orvos szerint viszont genetika, és mivel az előző értéke is le volt maradva 1-2 héttel így nem nagy probléma..



2019. jún. 20. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem meg azzal riogatnak,hogy két héttel nagyobb minden ultrahangon az érték, óriás baba lesz, sokkal hamarabb meg fog születni stb...

Szerintem, ha kezdetektől kisebb ennyivel, de a fejlődés üteme megfelelő, akkor kár parázni ezen. Az ultrahang ritkán annyira pontos, hogy biztosra lehessen venni.

Ha nézik a lepényi keringést, érettséget és az rendben van, akkor nincs baj.

Kiváncsi leszek mekkora lesz, már nekem is csak pár hét, de legalább már nem parázok azon, amiket mondanak.

Komolyan érdekel mivel riogatják azt a kismamát, akinek nem tankönyvi méretű a magzata. Mert azért annyival nem is látják kisebbnek, hogy egyértelmű rendellenességre utaljon. Lehet, hogy alkatilag ekkora, lehet, nem születik meg, csak a 42. héten.... Bármi lehet, de a baj a legvalószínűtlenebb.

2019. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel 2-5 kg-ig mindenféle súllyal születnek babák, ezért nem gondolnám, hogy itt a végén ez már akkora gond lenne, ha amúgy minden rendben.


Fiam 39+4-re született 48 cm-rel, és 2700 grammal. 10/10-es Apgarral tökéletesen egészséges volt.

Más baba meg 4 kg-mal születik meg egészségesen.

2019. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az en babám 4 héttel volt lemaradva, de nalunk volt valami probléma valószínű a méhlepénnyel. Mimden rendben vele, egészségesen született, hamar behozta a súlylemaradast. Úgy tudom 2 +- hét meg bele is fér a normálisba. Szerintem az orvosra halgass, ne a szonografusra. Ha valami eltérés lenne a babánál az másban is megnyilvanulna, nem csak a súlyában.
2019. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt nem irtam, végül 35. Hétre született meg 1840 grammal, szóval joval kisebb volt mint a Te babád megis egészséges es azóta is gyönyörűen fejlődik,mar 11 hónapos.
2019. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj.
2019. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az orvosod is mondta, ha mar korabban is kisebb volt, de auota nott, fejlodott aranyosan es elegseges mertekben, akkor nincs gond, csak valoszinuleg kisebb a baba.

Akkor jelenthet ez bajt (es ez is felteteles modban), ha mondjuk 3-4 hettel ezelotti meretei a koranak megfeleloek voltak es azota hirtelen alig fejlodott. Olyankor szoros megfigyeles ala veszik a terhesseget es megkeresik az okot, hogy miert nem no a baba ugy, ahogyan kellene.

2019. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam. :) 32 heten volt 1600 gramm, szóval végülis állítólag 500 grammot hízott 3 hét alatt. És a szonográfus emiatt gyakrabbi méhen belüli megfigyelést javasolt.
2019. jún. 20. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!