Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS-sel és IR-rel lehet...

PCOS-sel és IR-rel lehet természetes úton, császár nélkül szülni?

Figyelt kérdés
A napokban derült ki, hogy ilyen problémáim vannak és, hogy emiatt nem jön össze már hónapok óta a baba. A jobb petefészkemben van egy 35mm-es ciszta. Annyi dolgot olvastam már a témában azóta és tapasztalatok érdekelnenek, hogy a ciszta mennyire lesz majd hatással a terhességemre és hogy mennyire befolyásolja a szülés menetét.
2019. jún. 20. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

miért ne lehetne?

a 35 mm-es ciszta pont nem ezeknek jellemzője. De az sem befolyásolja a szülést.

2019. jún. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem értek nagyon a témához sajnos, még annak ellenére sem, hogy már én is érintett vagyok, mint sok más nő. De a doki akinél voltam szinte semmit nem mondott (sztk-s rendelés, mit is vártam?!), szóval ezért megyek magánrendelesre is, hogy teljesen tisztában legyek mindennel.
2019. jún. 20. 11:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pcos és IRem van 13hetes kismama vagyok, és lehet természetes úton szülni
2019. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, semmi köze.
2019. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos semmit nem mondott konkrétan ezzel a betegséggel kapcsolatban a nőgyógyász akinél voltam, szóval ezért nem tudom mi, meg hogyan van ilyen esetben. Gondolom a teherbe esni esés sokkal nehezebb, mert ezt én is tapasztalom és több helyen olvastam is 😔. Szénhidrát diétát írtak elő nekem, egyelőre ennyi amit fixen tudok, de ezt is csak pár napja kezdtem el.
2019. jún. 20. 12:08
 6/8 anonim ***** válasza:

En vagyok a 13 hetes kismama.


Nekem ősszel derült ki a pco + ir (úgy hogy fél évig nem jott meg), és áprilisban fogant meg a kisbaba.

Addigra lettek rendben az értékeim. Endokrinologushoz járok azóta is, neked is azt ajánlom hogy keress fel egy endo dokit aki ha kell gyógyszerrel rendbe teszi az értékeidet.

Fontos hogy minden érték jó legyen mert ha úgy esel tehere hogy nem jó valami, elmehet baba.


Ősz óta 15-16 kg-t fogytam. Eddig a terhesség alatt 1 kg ment le, tartom jelenleg is a 160gr szénhidrát diétát.

2019. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot! Egyelőre ott tartok, hogy ma megyek egy dietetikushoz, aki segít beallitsni a 180g ch dietamat. Igazából az IR még csak gyanú, mert ha megjon a menzeszem (nekem nem volt egyébként kimaradás, minden hónapban megjott, csak az utolsó két hónapban késett kicsit) akkor kell mennem a cukorterheleses vizsgálatra és majd ott derül ki igazából, hogy van-e inzulinrezisztencia. Bár ahogy olvasom a PCOS és az IR kéz a kézben járnak.

Szóval egyelőre itt tartok. A diétát a nőgyógyász javasolta, csak mivel én soha nem csináltam ilyet, ő meg nem magyarázott el semmit, így úgy döntöttünk a férjemmel, hogy elmegyunk egy dietetikushoz, aki segít ezt a diétát nekem összeallitani. Amúgy én 170cm magas és 69kg vagyok, szóval nagyon kevés a felesleg rajtam, de a nőgyógyász szerint látszik rajtam, hogy el vagyok húzva. Szóval ha az orvos mondja, akkor biztosan úgy is van,mégis csak ő az orvos.

2019. jún. 20. 12:59
 8/8 A kérdező kommentje:
*el vagyok hízva
2019. jún. 20. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!