Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell szedni a terhes...

Meddig kell szedni a terhes vitamint? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok!Elkezdtem szedni Január közepén és még mindig szedem az első trimeszteres vitamint.Addig kell szednem amíg össze nem jön a baba? Nem baj ha már fél éve szedem lassan? Biztos mindenki tudja ezt rajtam kívül ☺, de azért légyszi írjatok. Köszönöm 😀
2019. jún. 20. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak vitamin.
2019. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
74%
Szedjed csak nyugodtan . Én is szedtem plussz még hozzá e vitamint
2019. jún. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Én még terhesen sem szedtem semmilyen vitamint, mert nincsenek hiánytüneteim, egészséges vagyok és normálisan táplálkozom. A mesterségesen előállított vitaminok jelentős része egyébként sem tud hasznosulni a szervezetben, szóval ezen pont semmi nem fog múlni.
2019. jún. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én szedek még mellé C-vitamint meg B6-vitamint, de ezeket előtte is szedtem már. Gondolkoztam, hogy abba hagyom és ha összejön akkor szedem újra, de inkább nem kockáztatok. Legalább lesz egy kis vitamin bennem. (Csak már jönne a baba. 😀) Köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 20. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

A legtöbben nem szednek előtte semmit. Vagy nagyon sokan sima multivitamint szednek.

Szerintem fontosabb a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozás.

2019. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Terhes vitamint annak ajánlott szednie, aki terhes. Aki nem, annak felesleges, kipisiled mert nem tud hasznosulni a felesleg. Szedjük folsavat, az bőven elég.
2019. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*szedjél
2019. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodtan szedheted. Létezik már olyan is (pl. Femibion babatervezés), amit értelemszerűen már a babatervezés időszakában lehet szedni.
2019. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Gondolkoztam, hogy abba hagyom és ha összejön akkor szedem újra"


Ok, de folsavat szedj már a tervezés időszakában is.


"Számos hazai és nemzetközi tanulmány is megerősítette, hogy a fogamzás körüli időszakban szedett folsav illetve multivitamin:


- 70-90%-kal csökkenti a velőcsőzáródási rendellenességek kialakulásának kockázatát,

- jelentősen csökkenti a vesefejlődési, a szív- és nagyér rendellenességek, valamint a végtaghiány előfordulását,

- valamint a terhesség korai szakaszában a hányinger, émelygés, hányás ritkábban fordul elő."


Forrás: ÁNTSZ


Mire észreveszed, hogy terhes vagy ezek a dolgok már el is dőltek. Érdeklődj a patikában.

2019. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én femibion 0-t szedtem a pozitív tesztig. Utána elkezdtem az 1-t. Az első trimeszter vége után a 2-t. Szoptatás idején is tervezem szedni.
2019. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!