Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet fura lesz amit írok de...

Lehet fura lesz amit írok de ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok/vagyunk a párommal a babaprojektre de kíváncsi vagyok ti mit tennének.

A szituáció a következő:

Én 20 éves vagyok (nő) a párom 22 éves.

Mivel édesanyám házat vett vidéken, mi külön albérletbe költözünk jövő hónapban mert mind a ketten itt dolgozunk a városban, meg már amúgy is érik a külön élet. (Nincs semmi konfliktus de már megértünk rá ) .

Úgy akarjuk hogy kb. 4-5 év alatt össze gyűjtjük az önerőt saját lakáshoz (5 millió) majd a párom is és én is felveszünk 5 millió személyi kölcsönt így 15 millió forintból veszünk egy lakást vagy házat. Na mármost én 5 év múlva leszek 25, a párom pedig 27.

Én úgy terveztem, hogy 23-24 évesen már szeretnék gyermeket vállalni, ahogy a párom is, de sok pénzünket fel fogja emészteni a spórolás és valljuk be, a baba is sok pénzt igényel (szülés, kiságy, babakocsi és stb ami ezzel jár).

Várjunk addig, ameddig nem lesz saját lakásunk?

De azon is hitel lesz, fizetni kellesz azt is.

Nem tudom hogy mikor, milyen helyzetben a legjobb gyermeket vállalni.

Nyilván kiadás az mindig lesz de én nem 30 évesen szeretném megszülni az első gyermekem.

Azt szeretném ha mindene meglenne, semmiben sem szenvedne hiányt.

Meg hozzá jön az is, hogy ha teherbe esnék azalatt az 5 év alatt még albérletben lakunk, lehet kiraknának, mert sok helyre nem engednek gyereket.

Ami még most nem gond, de később az lehet.

Tudom, hogy anyu mindig befogadna,de nem akarok a terhére lenni (Ő is sokat dolgozik, a gyerek sír stb).

Fuu lehet egy kicsit össze vissza írtam, ezért bocsi de kicsit csalódott vagyok.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is 😊


2019. jún. 21. 14:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Ahhoz, hogy kapjatok fejenként 5 millás személyi kölcsönt, nem elég a minimálbér.Hol laktok, hogy 15 misiért lakást vagy házat vennétek? Az már most nem sok pénz, és az ingatlan árak csak emelkednek.
2019. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

De ki mondta hogy minimálbérért dolgozunk?

A párom 160.000ft-ot kap én pedig 180.000ft-ot.

Tudom, hogy emelkednek az árak, itt szép kis lakásokat lehet venni 10-12 millióért is, de ezt majd meglátjuk aktuálisan, amikor oda kerülünk, ha kell akkor spórolunk még.

Itt igazából nem ez volt a kérdés.

2019. jún. 21. 14:52
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem 20 évesen nagyon előreszaladtál.

Inkább várjátok meg,hogy meglegyen a lakás/ház és inkább oda szülj. Mert albérletet fizetni és a gyereket is eltartani de még gyűjtögetni is úgy hogy csak a párod fog dolgozni nagyon nehéz lesz.

Én 28 voltam mikor meglett a házunk,fele önerő volt fele pedig hitelből. Most 29 évesen vagyok terhes,30 leszek mire megszületik de legalább úgy mond a saját bebútorozott kertes házunkba ahol nem kell rettegni hogy bármikor kirakhatnak. Egyébkènt 25 évesen akartam szülni,de rájöttem hogy az élet nem habos torta és kivártuk inkább a jelenlegi helyzetet :)

2019. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Hmm, hát igen én is ettől tartok, én is inkább saját házba szülnék, ahol nyugodtan nevelhetjük a gyerekünket.

Ráadásul nekem lehet nem is lehetne sokáig húzni a terhesen munkába járást (nem tudom amúgy ki meddig dolgozik várandósan) mert én laborban dolgozom, ahol veszélyes vegyszereket kell használni.

2019. jún. 21. 14:59
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

20 évesen mi is ilyen szépen elterveztük a férjemmel az életünket, de végül nem így alakult. Szerintem mostanában még 1 évre előre sem lehet fixen tervezni, nemhogy 5 évre.

23-24 évesen szerettem volna én is anyuka lenni, de végül pont az anyagiak miatt ez kitolódott 29 éves koromig. Sajnos drágul az élet, mi sem így terveztük, de legalább biztos a háttér és nem kell a szüleinkre sem hagyatkoznunk. Nekünk ez fontos szempont volt, hogy függetlenek maradjuk.

2019. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Ekkora fizetésre egy bank sem fog ennyi kölcsönt hozzád vágni. Általában a fizetés tízszerese a plafon, arról nem is beszélve, hogy vissza is kell fizetni. Én 1,2 milliót vettem fel 7 évre, és havi 26 ezret fizetek. Szerinted ti akkor mennyit fizetnétek? Fogalmad sincs még ezekről a dolgokról. Szép dolgok tervezni, de ennyi fizetésből albiban megélni és félrerakni csak akkor fogtok, ha mindent a minimálisra szorítatok. Abszolút nem sok a fizetésetek, majd rájössz, ha mindent magatok intéztek.
2019. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy sokan vannak akkor így vele😔

Nekünk is az első szempont, hogy szépen önállóan el tudjuk magunkat látni, már 16 éves koromtól mindig vállaltam a diákmunkákat, hogy ha kell valami ne anyától kelljen pénzt kérnem ruhára stb.

Nem könnyű ez, nagyon nem.

Akkor max. későbbre tolódik és a másodikkal bele húzunk, hogy legyen tesó is, de ő se túl későn. 😄

2019. jún. 21. 15:03
 8/28 anonim ***** válasza:
Mi külföldön dolgoztunk összesen 1 évet 2 évre bontva. Ott kerestünk egy kis plusz pénzt. Itthon osszehazasodtunk. Munkabaalltunk ahogy hazajottunk, pár hónapra rá, albérletben voltunk mert más városban talált munkahelyet a férjem. Időközben elődöntöttük hogy jöhet a baba. Nem gondoltuk, hogy 2dik hónapban már nem jön meg a menstruációm. Már megvolt a kicsi mire egy közeli faluban vettünk egy lakást. A külföldön megkeresett pénz ment a felújításra. Most az alsó szint kész van teljesen. Némi pofozgatas ugyan raferne, de amúgy egész rendben van. Most várjuk a második babánkat. Én 25 férjem 28 éves. Tökéletes így. Mindig lesznek kiadások, de nem látunk hiányt semmiben még akkor sem ha nem dőzsölünk a pénzben. Fél éves volt mikor beköltöztünk a lakásba.
2019. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#6 Nekem ez még csak a kezdő fizetésem, két hónapja dolgozok itt.

1,2 millát 7 évre? Anya 4,5 millát vett fel 7 évre, ő 190.000et keres. (plusz szép kártya)

Az tény, hogy még nem néztem utána mire mit adnak, majd meglátjuk ha oda kerülünk.

2019. jún. 21. 15:08
 10/28 anonim ***** válasza:
41%
Majd idővel minden kiderül. Mi is megterveztük a dolgokat, de részletesebben mindig 1 évet néztünk. 17 voltam mikor elkezdtünk járni, a férjem 20. Akkor még kételkedtünk a kapcsolatunk sikerében, nekem első szerelem, ő pedig már úgy keresett párt, hogy idővel házasság lehet belőle. Leérettsegiztem, összeköltöztünk. Én egyetemre jártam, neki már akkor jó pozíciója volt egy multinál. 20 voltam mikor megkérte a kezem, 21 mikor tartottunk egy hivatalos eljegyzést, 22 mikor összehazasodtunk és diplomáztam. 1 év múlva vettünk egy kis házat fele önerő-fele hitel. 24 éves voltam mikor megszületett a kisfiunk. Most 27 vagyok és várjuk a következő babánkat. Nektek is sok közös évet!
2019. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!