Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van más is akinek a terhesség...

Van más is akinek a terhesség egy stresszes időszak, és nem éli meg pozitívan?

Figyelt kérdés

A babának nagyon örülök, és nagyon várom már, imádom ahogy mozog, magán a terhességen, a baba fejlődésén, a szülésen nem idegeskedek.

Viszont érzelmileg elég labilis tudok lenni, feszült, és elég gyakran elsírom magam.

Az első 3 hónapot nagyjából végigaludtam. Alacsony volt a vérnyomásom, és nagyon gyenge voltam. Utána sokat betegeskedtem, volt megfázás, láz, influenza szerű tünetek. Ebben a pár hétben is rosszul éreztem magam. A közeljövőben pedig költözünk, ami szintén nagyon stresszel, mert rengeteg mindent be kell még szerezni, átgondolni, stb... családi problémák is adódtak azóta, ami szintén feszültséget kelt.

És a legrosszabb az egészben, talán főleg ez a problémám, hogy a férjem nem valami együttérző velem ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Mert nem érti miért izgulok, miért aggódok. Például amikor belázasodtam is sírva hívtam fel, mert elkezdtem aggódni, rohantam az orvoshoz, persze közbe bújtam a netet, és nagyon gyenge is voltam. És megértés helyett nagyjából leszidott, hogy minek nyafogok, elmegyek úgyis az orvoshoz és majd elmondja mit csináljak. Holott csak 1-2 jó szót vártam volna csak tőle.

És akárhányszor feszült vagyok, érzékeny, ő nem érti mi bajom. Nagyon sokan dolgozik mostanában és leterhelt, sajnos borzasztóan keveset is vagyunk együtt. ez is rányomja a pecsétet a hangulatomra. Biztos hogy a hormonok is játszanak, ezt megértem, de néha annyira boldogtalan vagyok. Mások erről beszélnek hogy a terhesség milyen csodás, csupa rózsaszín felhő és babaruha.

Testileg rendben vagyok, 32 hetes leszek, és az időszakos fáradságon kívül minden rendben, szerencsére komplikációmentes a terhességem

Lehetséges hogy nem így képzeltem a terhességet, ezért vagyok magam alatt? Vagy túl sokat vagyok hirtelen egyedül, és ez is szokatlan?

Mindig úgy képzeltem hogy nyugalomban telik ez az idő, sokat leszek a férjemmel aki oda fog rám figyelni, és békésen rendezgetjük majd az életünket.

Azt sem érti meg például ha fáradékony vagyok és napközben lepihenek, vagy volt amikor 8kor már aludtam. Mert hogy én semmit nem csinálok...

Bűntudatom is van néha hogy itt fejlődik bennem a pici, én meg szomorú és boldogtalan vagyok...

Arra vágyom a legjobban hogy elteljen ez az idő és megszülessen.


2019. jún. 21. 18:08
 1/6 A kérdező kommentje:

A félreértés miatt, a férjem is nagyon várja a babát, csak annyira leterhelt hogy nem tud velünk foglalkozni eleget. Vagyis nekem jól esne ha jobban odafigyelne rám.

Csodás apuka lesz belőle, és vannak olyan pillanatok amikor boldog vagyok vele, de sajnos mostanában egyre egyre kevesebb...

2019. jún. 21. 18:11
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Hasonló érzéseim vannak :/ lehet most lefognak pontozni de nekem ez tényleg kezd teher lenni nem gondoltam hogy ennyi probléma lesz vele... Nekem nem problémamentes a terhességem már a legelejétől kezdve. Férjem mellettem van mindenbe de néha nagyon kiakadok alig várom már a végét. A kicsiért nagyon aggódok hogy egészséges legyen.
2019. jún. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
11. héten kiraktak az albérletből, egy hónap alatt kellett megtalálnunk álmaink házát. 13 hetesen meglett, ügyvéd, az eladó borzasztó balhés és agresszív. A 36. hétig a hitelügyintézés, az ügyvéd és a felújítás hármasa közt rohangáltunk, közben még rendőrt is kellett hívni, mert az eladó ki akart rakni minket (konkrétan átjött egy késsel, h húzzunk innen, mert mégse akarja eladni a házat). Mégis a legcsodásabb időszak volt, mert ott volt a nagylányom a hasamban. Éreztem mozogni, imádtam várandósnak lenni, a férjem a tenyerén hordozott. Ennél már csak az volt szebb időszak, amikor a másodikat vártam és a nagy is jött simogatni a pocakomat meg nézte, ahogy mozgott a végefelé.
2019. jún. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon vártam a fiam. De nagyon nehéz terhességem volt, az első perctől kezdve. Mióma, vérzések, hematóma, komoly fájdalmaim voltak, toxémia. A vége koraszülés lett.

Szerettem volna még egy gyereket, de nem lesz. Nem szeretném sem magamat sem egy még alig élő babát kitenni ennek újra.

2019. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Izabella220 ***** válasza:
65%
A férjemmel olyan vitáim mint terhesen voltak olyan sosem lesznek. Megborult a hormonháztartásom,sírtam az első 3hónapban már az 9rület szélén voltam. Szóval nekem lelkileg off volt. Most várom a második babánkat és eddig semmi gond,mert ezt kontrolálni nem lehetett.
2019. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Én utáltam a terhességet. Egy percét se tudtam élvezni. A 36. hétig esélyes volt, hogy betegen születik a baba. Szerencsére mégsem.

A kisfiamat imádom, már majdnem 8 hónapos. De a terhességet nem akarom többet átélni.

2019. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!