Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyit sportoltok terhesen...

Ti mennyit sportoltok terhesen es melyik szakaszban?

Figyelt kérdés

En nem a hanyos, hanem a farkasehes terhes vagyok. Most 8 hetes multam es egyszeruen muszaj sportolnom, kulonben gurulni fogok. Heti 2-3x edzek. A cel hogy az alap kcal egetes felett meglegyen a napi 500 (okosoram van, ami egesz nap meri a kiugro aktivitast)


Ti mikor mennyit sportoltatok? Hogy es meddig birtatok? Mennyit hiztatok vegul?



2019. jún. 24. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
YouTube on néztem kismamatornát. Azt csináltam szinte végig. Próbáltam sokat sétálni, bár a terhesség végén már örültem ha elvégeztem a napi házimunkát meg a főzést. Már nem emlékszem mennyit híztam de most 10 hónapos a pici és vékonyabb vagyok pár kilóval mint terhesség előtt.
2019. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A farkasehsegre reagalnek, ami akar cukorbetegseg tunete is lehet. Mennyi cukrot es lisztet tartalmazo etelt eszel? Nekem figyelnem kell a vercukorszintemre, es ezek nagy ingadozast tudnak benne okozni, ami falasi rohamokhoz vezet, akar rosszulletszeru allapothoz is, ha ugy erzed, hogy nem ehetsz azonnal, es ezek azok az etelek es italok, amik igazan hizlalnak (es nemcsak a cukros uditok, hanem pl. a turmixolt, facsart gyumolcslevek is, akkor is, ha frissen keszultek, mert a keves vagy semennyi rost miatt gyakorlatilag ontod magadba a cukrot, es nincs semmi, ami lassitja a felszivodast). Minden gyorsan felszivodo szenhidratra nagyon kell figyelmi, kivetel ezalol a gyumolcs, ha nem feldolgozott allapotban fogyasztod, es nem vacsorara. De a krumpli, a tesztak, peksutemenyek, kenyer, tejbegriz, gyumolcsjoghurtok, lekvar, stb. mind-mind ide tartozik sajnos. Ezeket erdemes teljesen elhagyni, helyette lassan felszivodo szenhidratot enni, es sokal tobb jo minosegu zsirt. Igen, ugyanis nem a zsirral meg a soval van onmagaban a problema, hanem a gyorsan felszivodo szenhidratok alakulnak at zsirra es okozzak a hizas nagy reszet, raadasul sokkal kesobb jelez a szervezeted, hogy tul sokat ettel, ha ezeket fogyasztod.


Nezz esetleg 160 g-os CH dietat, az amugyis jol jon, es egy vercukorszintet is meretnek a helyedben, ha van valakinek a csaladban, kolcson is kerheted, es otthon magadnak megmerheted evesek utan.

2019. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom kettes. Sajnos terhelt a csaladom cukorbetegseggel, de nekem mindig kituno eredmenyeim voltak. Viszont pont ezert odafigyelek. Csokkentett ch kenyeret/zsomlet eszem, durum tesztat. Persze mivel nem vagyok cukorbeteg, eszem mast is. Pl mirelit pizzat, hamburgert, ilyesmit. (Persze nem igy egy etkezesre a kettot)

De az teny, ahogy mondod. Minel ocsmanyabban szenhidratos a kaja annal jobban meg akarom enni. Amin nem segit hogy pl ha csak hust meg zoldseget eszem, amit korabban imadtam, akkor hanyok. Muszaj hozza valami szenhidrat. Es nagyon nehez megtalalnom azt a kajat amitol nem fordul fel a gyomrom ☹️ Remelem majd vissza tudok allni a hus-sajt-sali kombora. Amugy erdekes meg a fozelekeket tudom megenni kenyer nelkul. Gyumolcsot zoldseget is tudok nyersen enni, de ezek a farkasehsegen nem segitenek.

2019. jún. 24. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Van egy 2.5 éves kisfiam és soha nem voltam fittlady, igy a mostani terhességem alatt sem kezdtem el mozogni.


Viszont teljesen egyetértek a második hozzaszoloval, nekem Inzulinrezisztenciam van és 160g szénhidrát diétát kell tartanom. Ez gyakorlatilag annyi, hogy megadott időre (3 óránként) megadott mennyiségű szénhidrátot fogyaszthatok, és az sem mindegy mikor engedelyezett a gyors felszívódásu szénhidrát.


Jelenleg 14 hetes kismama vagyok, teherbeeses előtt fogytam 15kg-t és mióta megtudtam hogy babát várok 2 hét alatt lement még 1.5 kg, azóta stagnál a súlyom.


(előző terhességemnel még nem tudtam az Inzulinrezisztenciarol, 19kg-t hiztam, és egyébként is 7kg-val többről kezdtem akkor a terhességet)

2019. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!