Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek attól, hogy...

Nagyon félek attól, hogy toxoplazma fertőzést szedhettem össze a terhesség előtt vagy a legelején. Mennyi az esély?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam róla , hogy dől ki a fejemből az infó. 2 terhesség alatt negatív voltam, világéletemben cicás, homokozós,sarazós, mosatlan gyümölcs evő létemre, most harmadszorra nyilván újra vizsgáltattam a 6.héten magam. Egyrészt az eredmény még elvileg nincs kész, és csak akkor hívnak fel, ha baj van. Addig tétlenül várok . Másrészt ha kiderül hogy friss a fertőzés, miből tudják, hogy teherbeesés előtti héten mondjuk le is zajlott, vagy pont utána? Három hétig ülnek rajta, miközben azt olvastam, minél előbb el kell kezdeni a kezelést.


Írjon, aki terhesen kapta el, az is aki sorstárs és ezen parázik, vagy aki ért hozzá. Mert sokak szerint túl van ez is lihegve és 10000ből egy jár így, és ebből 0,00067 % hogy baj is lesz.


2019. júl. 6. 06:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Van egy gonosz, paramamis Piszénpisze cikk, abban pl kb a levegőben is terjed, minden kajában van nagyjából és szalámit se egyél. Szóval ez nyilván túlkapás, de mennyire?

Van, volt is macskám, vigyáztam az elmúlt fél évben de pl kertészkedni terhesség előtt sokat szoktam, stb. Meg ettem kolbászt, bifszteket stb terhesség ELŐTT pár hónappal tutira, nem élek bura alatt...

2019. júl. 6. 06:28
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj szerintem ennyire kár bele lovald magadat.ha van is benned ez a baci akkor majd kapsz rá egy gyôgyszert.semmi baj nem lesz, ez nem az ebola.ne olvasgass mindent össze a neten mert csak idegeskedsz és az többet árt mint ha van egy kis fertözésed.képzeld el régen mennyi jószàg meg cica volt a házaknál, és ilyen toxoplazma szürés nem is volt.manapság dupla annyi beteg gyerek születik mint régen.nyugi, minden rendben lesz, és ne olvass ilyen paramami oldalakat 🌼
2019. júl. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz tulajdonságom ez, tudom...de olyan nehéz ellene tennem. Láttad az Állítsátok meg Terézanyut c filmet? Volt egy duma, hogy "nem voltál még úgy egy buszon, hogy ha nem néznéd te is a sofőrrel együtt az utat, tuti tömegbaleset lenne a vége? " na ez vagyok én : D

Köszi :)

Még várok azért válaszokat:)

2019. júl. 6. 06:47
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagy cicás voltam/vagyok,nálunk mindig 7-8 cica volt. Kettő terhességem volt,az orvos azt mondta,akiknek vannak cicák,az biztos ezer százalék,hogy már rég túl estem a fertőzésen tünetek nélkül.Ettől ne félj,már jóval terhesség előtt átmentél a fertőzésen,tünetek nélkül,észre sem vetted,amúgy is ha nem vagy terhes,enyhe tüneteket okoz. Ne félj ettől,ez nem akkora hatalmas,súlyos fertőzés, tudják kezelni. Terhesen okozhat gondot,de nem mindenkinél,és elég ritkán. De az is lehet,hogy negatív az eredményes. Ritka,akiknél pont terhesen lesz pozitív.
2019. júl. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is voltak macskáink, gyerekkoromban volt olyan, hogy egyszerre 24! macskánk volt, ebből néhány be is jöhetett, mind oltatlan volt, csak féreghajtózva voltak rendszeresen. Jártak-keltek a határban, utána meg jöttek haza. Én most 31 éves vagyok, nemrég született meg a kislányom, végeztek toxoplazma szűrést, mit ad Isten, negatív lett. Pedig aztán senki se gondolta volna. Nem olyan gyakori, mint ahogy ezt gondolod. Nézd meg youtube-on a ZÁLLATORVOS videóját a toxoplasmozisról. Én jót röhögtem rajta.
2019. júl. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Olyan parás vagy mint én! 😂

3. babámat várom, eddig nem estem át a toxoplazmán, pedig volt macskánk.

2019. júl. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos en is nagy cicas vagyok es megsem kaptam el, most meg nem tudom, mert 8 eve nem neztek meg (akkor voltam 2.szorra terhes), szoval várakozom es remenykedek. Megnezem a videot! Koszi
2019. júl. 6. 08:54
 8/17 A kérdező kommentje:
De amugy nem is a macska miatt aggodok csak siman a fertozes miatt.
2019. júl. 6. 09:30
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A macska csak akkor fertőz, amikor újonnan kapja el a bajt. Kicsit túl van lihegve ez a sztori.

En végig keetészkedtem, ettem mindent, voltam állatmenhelyen, mégis negatív lett. Ha vmit 32 évig nem kaptam el, elég valószerűtlen pont abban a 9 hónapban elkapni.

Az antitestekből lehet tudni h régi vagy új a fertőzés. Másik pozitív ha régi és másik ha új.

2019. júl. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nézd meg a videót, meg fogsz nyugodni!
2019. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!