Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák! Mi a tapaszta...

Kedves kismamák! Mi a tapasztalatotok a Femibion-nal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom kérte, hogy szedjem. Az Ő véleményére nyilván adok, viszont miután elkezdtem szedni, néhány ismerős/szomszéd azt mondta, hogy ne szedjem, mert csak felfújja a gyereket, és nagy feje lesz, meg hasonlók. Nincs olyan ismerősöm, aki szedett volna ilyet, tehát nem tudok konkrét tanácsot kérni senkitől. Van esetleg köztetek valaki, aki szedett ilyet a terhesség alatt és azóta megszült?
2019. júl. 6. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Femibion 1et és 2őt szedtem. 55cm és 3960 grammos lányom lett nagy buksival. DE mi magasak vagyunk és páromnak nagy feje is van, ez inkább genetika. Nekem doki azt javasolta, hogy ne naponta, hanem 2-3 naponta szedjem.
2019. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Majd idővel megtanulod te is, hogy se a szomszédra, se ismerősre nem hallgatunk, csak azt amit mi is úgy tudunk, gondolunk, illetve utána nézünk. Van nagyon sok infó a neten. A vitamin az igazából pótolja is amit elvesz tőled a kicsi. Ne rettenj el ettől, a nőgyógyász nem mond hulyeseget. Én az elsővel egy köztes megoldást választottam. Nem szedtem minden nap a femibiont. Az első trimeszterben igen, mert fontos volt a folsav. De a második trimesztertől már csak heti 3-szor.


Lesz még egyébként ezer dolog, amit el kell engedni a fülünk mellett.

Kitartást. Bízz a dokidban. Könnyű terhességet 😉


Nekem egyébként pajzsmirigy túltermelésem lett a terhesség miatt. Autoimmun módon örököltem és a terhesség aktiválta. emiatt kell gyógyszert szednem s mivel a femibionban van jód is ezért azt külön legalább nem kell szednem.

2019. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Végig szedtem, sőt már a babatervezésnél is és szoptatás mellett is. 40. héten 3470g-mal és 52 centivel született meg makk egészségesen a kisfiam. Szülés után 1 héttel már tökéletes volt a vérképem és csak a 36 hetes vérvétel mutatott kis vérszegénységet. Sőt mondok jobbat, amint reggel bevettem enyhült a hányingerem. Nekem nagyon pozitív tapasztalatom van vele.

Nem a vitamin "fújja fel" a gyereket, hanem pl. a terhességi cukor, ha nem derül rá fény. Tesóm is szedte, az ő babaját se fújta fel és hasonlóan jó tapasztalatai vannak.

2019. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: kívánós se voltam soha, gondolom mivel nem volt hiányállapot a szervezetemben és csak a baba súlya plusz méhlepény, magzatvíz jött fel a 9 hónap alatt és távozott is a szüléssel.
2019. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Végig szedtem a terhesség alatt. 3780 grammal, 56 centivel született a kislányom, valószínűleg a párom alkatát örökölte (190 centi) hosszú, nyúlánk, de arányos baba, egyáltalán nem duci. Nem volt nagy feje, könnyű és gyors szülésem volt. A 32. héttől úgy szedtem, hogy egyik nap az egyik bogyót, a másik nap a másikat, az utolsó 2-3 hétben meg heti 1-2x szedtem. Gyönyörű, egészséges kislány, most 2 hónapos. Én Gravidát kezdtem szedni amikor megtudtam hogy várandós vagyok, de három napon át minden este és reggel hánytam tőle. Amint abbahagytam, mintha elvágták volna a rosszulléteket, és egész terhesség alatt nem is jöttek vissza. Femibionnal sosem voltak ilyen gondjaim.
2019. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: én kívánós az voltam, de inkább italokat (narancslét, teát, limonádét) kívántam, nem ételt. Ja, és a 41. héten született meg a kislányom, tehát terminustúllépéssel együtt sem volt óriási baba.
2019. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiammal szedtem az első trimeszterben, később váltottam Elevitre. Ettől-e vagy se, gyorsan nőtt, 32 hetesen már 3 héttel volt nagyobb. Végül 37.hétre született 3500 grammal. Makkegészséges.
2019. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!