Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet túladagolni az...

Hogy lehet túladagolni az A-vitamint?

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok, az Elevitem tartalmazza a napi kellő adag A vitamint. Viszont olvasatlan, hogy a túladagolás fejlődési rendellenességet okozhat. Mi a túladagolás elevit mellett? Ha már megeszek pár barackot egy nap az már túladagolás? Mert ugye abba is sok van. Most nem tudom mit csinaljak, félek hogy túladagolom. Mennyi az adag amit nem lehet túllépni?

2019. júl. 7. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy egy pár szem barack miatt túl adagoltad volna. Ha csak a beteg tájékoztatón nem szerepel, hogy anyuka ne fogyasszon gyümölcsöt a vitamin szedesse mellet.
2019. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Túladagolni az A vitamint lehet, viszont a gyümölcsökben, zöldségekben (tök, répa, barack, sárgadinnye stb) béta karotin van, ami az A vitamin previtaminja, azaz a szervezet maga állít elő belőle A vitamint, de csak, ha szüksége van rá. Éppen ezért a béta karotint nem lehet túladagolni, sőt, kifejezetten javasolt a terhesség alatti bevitele, ugyanis így a szervezet csak akkor “nyúl hozzá”, ha tényleg szüksége van A vitaminra.

Kész A vitamin kevés élelmiszerben van nagy adagban; ilyen pl a máj, ennek túlzott fogyasztását szokták kerülni a terhesség alatt, de a túlzott fogyasztás is csak annyit tesz, hogy ne mindennap rántott máj legyen a menü, de pl egy héten egyszer semmi baj nem lehet belőle.

2019. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Szerintem nyugi. A-vitamint leginkább mesterséges pótlással lehet túladagolni.
2019. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!