Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondanátok, hogy babát vártok?

Elmondanátok, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés
Új munkahelyet keresek éppen. Bizonytalan vagyok, ilyenkor elkell mondani már az elején, hogy tulajdonképpen terhes vagy? Ki alkalmazna így? Nemtudom mi a teendő ilyenkor, help :(

2019. júl. 7. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
így is úgy is kiderül, a próbaidő alatt meg kirúghat. Max. dolgozol 1-2 hónapot, aztán úgyis látszani fog.
2019. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hany hetes vagy?
2019. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem szeretnélek elkeseríteni, de nem sok esélyed van, ráfizetés lennél bárkinek..
2019. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Ezt te sem gondoltad komolyan.. Szerinted ki alkalmazna terhesen? De próbaidő alatt úgyis simán kirúgnak, mert épeszű munkáltató nem vesz fel olyan nőt, aki terhes, hogy aztán néhány hónap után ott álljon, hogy megint nincs ember és kereshet valakit. A munkáltatónak megbízható munkaerőra van szüksége és általában hosszútávra, nem néhány hónapra.

Elég aljas húzás lenne eltitkolni, csak hogy megkaphass egy állást!

2019. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 hetes terhes voltam, mikor közölte a munkaadóm, hogy 1 hét és bezárja az üzletet. Jelentkeztem más helyekre de a rosszulléteimből látszott, meg az állandó puffadástól, stresszes hasfeszüléstől, hogy terhes vagyok. Esélyem sem volt. Amúgy nem kell elmondanod a terhességet és a munkaadónak is tilos lenne rákérdezni, bár sajnos nem így van. Milyen területen dolgoznál?
2019. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Igen mindenképp mondd el!

Nagyon inkorrent dolog lenne nem elmondank.

Vállalkozó vagyok, engem egy ilyen pár hónapos akció eléggé megterhelne anyagilag, pláne, ha utána nem is hoz az illető hasznot.

Ezért sem veszek fel női alkalmazottat, pedig én is nő vagyok..... És nem azzal van a baj, ha valaki évekig dolgozik egy helyen, majd elmegy gyesre és 3 év után visszajön. Hanem az ilyen hozzáállású nőkkel. Egy multi cégnél ez lehet nem nagy érvágás, de nekem pl az lenne....

2019. júl. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Szia:)

Nézd meg, hány %on állok. Azért, mert a kérdezőnek próbálok sokat segíteni, és bár ők felpontoznak, az összes többi olvasó le. Mert nem szoktak velem egyetérteni.

Ne mondd el. Ha pár hetes vagy, nem látszik. Nem fog rákérdezni senki. Amikor felvettek, minél gyorsabban próbálj hasznos lenni, betanulni, megszerettetni magad és minél több embernek segíteni. Dobd be magad tényleg. És ha letelt a 3 hónap, szólj. Mondd hogy fogalmad se volt interjúkor, és nagyon megtetszett a munka, örültél, és amikor kiderült a terhesség, totál pánik, hogy mit tegyél. Mire végre rászántad magad, hogy elmondd, megint rád ijesztett valaki, hogy kirúgnak. Legyél bűnbánó és aranyos, dolgozz rendesen tovább. A gondos, ügyes munkaerő kincs, ha terhes ha nem. Vissza fognak várni.

Egyébként mégis mit tehetne mást, aki ilyen helyzetbe kerül? Akinek épp szűnik meg a munkahelye mikor terhes lesz? Vagy bármi más, ami nem az ő hibája. Én most azt feltételezem, nem munkakerülés volt az oka, hogy így járt.

Próbáljatok meg empátiát gyakorolni.

2019. júl. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk ha hazudsz, akkor sem leszel sokkal előrébb. Majd 3 év után visszamész, és kivágnak úgyis. Gyerek mellett meg még nehezebb lesz állást találni.
2019. júl. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy multinal dolgozom en is, egy kolleganom beadta a ceghez az oneletrajzat, majd mikor interjura hivtak, kozolte, hogy varandos. Megis felvettek :)

Az mas lapra tartozik, hogy a baba nem volt egeszseges es el kellett vetetnie, igy maradt tovabbra is :(

Mindenkepp el kell mondanod, igy tisztesseges. Jelentkezz nagyobb cegekhez, multikhoz, kis es kozepvallalkozoknal eselyed sincs.

2019. júl. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vegul mi lett? sajnos valszeg nem fogsz valaszolni..de ha megis szivesen meghallhatnam..
2019. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!