Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Igaz, hogy régebben része volt a terhesgondozásnak a tüdőszűrés az utolsó hetekben? Olyat is hallottam, hogy nagyon régen röntgenezték a kismamákat szülés előtt.

Van itt olyan édesanya aki átesett ilyen vizsgálaton vagy esetleg olyan aki tudja, hogy az ő édesanyjának volt kötelező kismamaként?

Mennyi idős most a gyermek? Egészséges?

júl. 9. 19:47  Privát üzenet  

A válaszok
Anyum 65 éves, megkérdeztem, nem emlékszik ilyenre, szerinte nem volt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont júl. 9. 20:08 Privát üzenet
Nem röntgeneztek rutinszerűen 40 éve sem, max ha felmerült egy kérdés szülés előtt (egy baba vagy kettő pl).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont júl. 9. 20:39 Privát üzenet

Röntgen?

Anyu 66 éves tesóm 45. Annyira nem volt Rongen és UH hogy 3 babát mondtak neki, beis vásárolt 3 babára és erre csak 1 bújt ki :) na gondolatod...

Szóval nem, nem volt rongen

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont júl. 9. 21:57 Privát üzenet
Anyukám 55 éves és akkoriban valóban kellett már a terhesség elején. Ő is volt de azt mondja próbálta a legvégsökig húzni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont júl. 10. 06:16 Privát üzenet
59 éves vagyok, szóba sem került. Viszont UH vizsgálat már létezett ekkor.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont júl. 12. 20:32 Privát üzenet
Barátnőm édesanyja most 64 éves. Őt röngenezték többször is a terhesség alatt(mármint uh helyett) a lánya most 30 éves, egészséges.. Bár sajnos évek óta hiába próbálkoznak a teherbe esésel, nem sikerül. Talán lehet pont ezért.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont júl. 12. 21:40 Privát üzenet
Nekem is volt tüdőszűrőm és én két éve szültem. Betöltött 35 hét után már lehet, mert kifejlett emberi lény a babó, innen már csak hízik. 19 hós és teljesen egészséges.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont júl. 13. 00:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

# 8/8Időpont júl. 14. 22:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szoptatós melltartót ti csak szülés után vettetek? Ha nem, honnan tudtátok kb. milyen méretűre lesz szükségetek?
Mit tehetek ha a fogorvos azt mondta csak szülés után kezeli a fogaimat mert nem sürgős?
27 hetes kismamák hogy vagytok?
Szülés előtti depresszió? Közeledik a nagy nap?
38 hetes vagyok. Pár napja szurkálást érzek a hüvelyben. Szerintetek közeleg a szülés?
Volt akinek szülés előtt 1-2 nappal hányingere volt?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!