Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek okozhat bajt a...

Szerintetek okozhat bajt a magzat fejlődésében, a terhesség elején szedett erős antibiotikum és fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés
Vagy ilyenkor még nincs összeköttetésben a szervezetemmel? Elvileg 5 hetes vagyok,1 hete késik és én 4 napja szedek tramadolt és antibiotikumot gyulladás miatt.
2019. júl. 10. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem orvost kell megkérdezni, meg a betegtájékoztatót elolvasni.
2019. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztató nem írja,hogy káros. Csak h terhesség esetén ne szedjem. Azóta,hogy tudom,hogy terhes vagyok,nem szedem. De tegnap óta tudom csak.
2019. júl. 10. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Nőgyógyásszal kell egyeztetni. Nekik van egy adatbázisuk, amiben meg tudják nézni, hogy milyen hatása van az adott gyógyszernek a terhességre. Kb. mindenre ráírják, hogy terhesen nem szedhető, nekem a nődokim elmagyarázta, hogy ez azért van, mert terheseken senki nem kísérletezik gyógyszerekkel, tehát nincs érdemi tapasztalat. Ettől függetlenül azért vannak tapasztalatok a különböző hatóanyagokkal, és ezt meg tudják nézni az adatbázisukban.

Nekem pl. engedélyezett olyan gyógyszereket, amikre az volt írva, hogy nem szedhető terhesen.

2019. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásszal egyeztess róla. Nekem 7 hetesen derült ki hogy terhes vagyok, előtte egy héttel hagytam abba az antibiotikum szedést, mert kétoldali vesemedence gyulladásom volt. Akkor azt mondta hogy első 6 hét alatt igazából szinte semmivel sem tudok ártani neki, még annyira regenerálódik :)
2019. júl. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én miért lettem lepontozva? Én is azt írtam, hogy orvossal kell megbeszélni, plusz elolvasni a betegtájékoztatót.

Hiába írja itt a kettes, hogy úgysem tesztelik terheseken, attól még vannak olyan gyógyszerek amik konkrétan magzatkárosító hatásúak. És igen ez bele van írva a papíjába! Szóval miért is nem érdemes elolvasni akkor?

2019. júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Ilyenkor mindent vagy semmit elv lép életbe, nekem a baba elhalt 6 hetesen de csak 8 hetesen vették észre én az 5. Héten szedtem antibiotikumot cataflammal utóbbit nagyon sokat
2019. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!