Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt valóban elég...

Terhesség alatt valóban elég 2 havonta szűrni a toxoplasmat?

Figyelt kérdés

Van 2 kinti macskám. Az orvos azt mondta,hogy elég minden 2. hónapban menni vérvételre.

De ha mondjuk pont abban a hónapban fertőződöm meg, amikor nem megyek vérvételre akkor mi van? Mert ugye akkor csak következő hónapban kezdik el kezelni. Vagy ez hosszú idő mire betegséget okoz a babánál? Valóban elég a 2 hónap?



2019. júl. 17. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Csak ha negatív vagy. Én negatív vagyok, 3x voltam összesen, a dokim azt mondta, elég 2x az egész terhesség alatt de én inkább mentem plusz egyszer. Nagyon kevés az esélye, hogy pont akkor fogsz megfertőződni, főleg ha idősebbek a cicák.
2019. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Nálam csak az elején szűrték, pedig nem estem még át rajta.

Szerencsére nem lett baj...hol szűrik két havonta?

2019. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Tök mindegy mikor szűrik mert ha elkapod akkor megszívod...
2019. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Negatív voltam, egyszer, vagy kétszer nézték mindhárom terhességem alatt. Mosatlan zöldségtől ezerszer könnyebben lehet elkapni. A macska egész életében talán 1-2 hétig fertőzőképes. Kinti macskától nem fogd elkapni, mivel alma sincs, amit takarítanál.


Nézd meg ezt, látni fogod, hogy veszélyesebbek a zöldségek a macskádnál:

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI&t=227s

2019. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 Jó nagy hülyeséget beszélsz, mivel gyógyszerrel lehet kezelni.

Nekem az egész terhesség alatt 3szor nézték. Benti cicám van. Az almot párom cseréli én meg megmosok mindent.

Amúgy benti Macskától meg azért nehéz elkapni mert nincs ami őt megfertőzze

2019. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem beszélek hülyeséget mert magzatkárosító hatású ha átesel rajta még 7-8 hónapig nem ajánlott teherbe esni. Antibiotikumot is adnak rá de lutri hogy a magzatban okoz e kárt vagy megússza. Nyugodtan lehet 0ra pontozni nem légből kapva írtam.
2019. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!