Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nincsen túllihegve...

Szerintetek nincsen túllihegve a vértesztelő mizéria?

Figyelt kérdés
Kombinált még ok, ha képes valaki értelmezni. (nem konkrét igen/nem, hanem arányszám az esélyekre és ennyi). De komolyan már jóhogynem kötelező elmenni utána gyorsan 150-200ezres tesztekre is? 7 éve volt az állítólagosan idejétmúlt AFP és az ultrahang, és ennyi. Esetleg gyanú esetén magzatvízvétel, 5%os vetélési aránnyal, ahol bizonyítottan belejátszott a vetélésekbe az, amikor a baba beteg volt. Most tényleg, erre költünk el, erre és a zsebbe pénzekre lassan már milliós tételt? Ez társadalmi nyomás, nem vagy jó anya ha nem így teszel? Vagy miért kell ez?
2019. júl. 17. 20:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%
Ha az ember nem akar beteg babát akkor kéri.
2019. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

Valakit megnyugtat. És megteheti, mert van rá pénz.


Nekem nem volt keretem drága tesztekre, de ha lenne, megcsinalnam, kihasznalnam a technika adta lehetőségeket.


Az, hogy ki jó anya szerintem nem ide tartozik. Hogy lenne már logikus, hogy ehhez kötjük?

2019. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki nem szeretne beteg babát , akkor ez az egy módja van vetélés esélye nélkül biztos eredményt kapni. Szerintem szuper lehetőség! Nem mindenki tudja/akarja vállalni azt a terhet, amit egy súlyos beteg gyerek nevelése jelent. Megértem őket. A mi kislányunk szülés után szenvedett súlyos károsodásokat. Rettenetesen nehéz és drága a fejlesztés, gyógyszerek, táplálékkiegészítők és az "apróságok ", a rengeteg autózás. Ha nem lenne mögöttünk egy erős családi, baráti háttér és nem lennénk anyagilag is stabil lábakon álló család, nem tudom hogyan bírnánk. Ez a mindennapos harc, mert sajnos harc az etetés, a fejlesztés, a rengeteg lemondó tekintet; felemészt testileg, lelkileg, ha nincs egy biztos háttered és nem vagy rettentő erős. Van, aki tudja, hogy ezt nem bírná, így el akarja kerülni. Ezért nem nagy áldozat 200 ezer ft. Ennyit 2 hónap alatt elköltünk a kislányunkra.
2019. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%
Ahol a gyerek egészségére szánt pénzt nem szívesen költik el, ott az egész gyerekvállalás értelme megkérdőjelezhető. Ők fognak spórolni a nem kötelező védőoltáson is, mert drága. Azért a mobilra, cigikére és nyaralásra szokott jutni.
2019. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
72%

A 4essel félig egyet értek. Nekem pl nem fért bele ez a teszt a költségvetésbe. A kombinált tesztet megcsináltattuk, alacsony kockázat lett, megnyugodtam. Azért mert nincs 200 ezrem arra, hogy egy ilyen tesztet csináltassak, attól még nem a gyerek egészségének spórolok. Az ajánlott fizetős védőoltásokat mind megkapta/ja.

Vannak sokan viszont akik tényleg a gyereken spórolnak, én is ismerek ilyet. Szégyelném magam... De azért nem szégyenlem, mert ez pont nem fért bele.

2019. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Akinek a gyereke szülés közben sérül, hogy tudta volna elkerülni?
2019. júl. 17. 21:12
 7/32 A kérdező kommentje:
Volt valaha olyan, hogy valakinek rossz lett a prena vagy nafta vagy tökmindegy milyen százezer ftos teszt és elvetették vele a babát?
2019. júl. 17. 21:14
 8/32 anonim ***** válasza:
68%

Nekem szülés után sérült, nem tudtuk elkerülni (vagyis ha az orvosok megfelelően ellátták volna, akkor igen, de ez más tészta), de te nem erről kérdeztél.

A terhesség első félében van választási lehetőség, akkor még el tudja kerülni, aki szeretné, de ehhez vagy vállalja az amniocentezis kockázatát vagy fizet 200 ezret. Egyébként ezer és ezer betegséget nem vizsgálnak a draga tesztek sem, így ezzel sem megy biztosra a szülő, de mégis a gyakoribb betegségeket szűri, ez is valami.

De nem értem, hogy neked miért böki ez a csőrödet? Miért fáj, ha más megcsináltatja?

2019. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%
4, melyik teszt befolyásolja a baba egészségét? MErt ugye egyik sem...
2019. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%
Én azon szoktam csodálkozni, hogy, van, aki nem csináltatja meg a 21. században. Kötelezôvé tenném.
2019. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!