Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem jár terhesgondozásra,...

Aki nem jár terhesgondozásra, védőnőhőz illetve ultrahangokra azt a kismamát megbüntetik valahogy?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm lassan 6 hónapos terhes de csak tudomásom szerint csak egyszer volt orvosi vizsgálaton, akkor is csak amikor megállapítoták nála a terhességet. Veszélyeztetett úgy a gyereket hogy mivel hiányosan van gondozva, így el is vehetik tőle a születendő gyermekét? Így semilyen támogatást nem kap meg?

2019. júl. 18. 15:59
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
*Veszélyeztetheti úgy...
2019. júl. 18. 16:00
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tudom, ha nem kap igazolást a védőnőtől és az orvostól a rendszeres megjelenésről, nem kapja meg valamelyik támogatást, de nem tudom melyiket 🤔 A lényeg, hogy kell igazolás. Azt meg csak úgy nem adnak.
2019. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Az egyszeri anyasagihoz is kell 4db orvosi pecset. Illetve ha a korhazban latjak hogy nincs rendben a kiskonyve akkor nem adjak neki oda a gyereket. Legalabbis nalunk igy megy a korhazban. Mivel a vedononek jeleznie kell a korhaznak hogy engedie hogy haza vigye a babat vagy sem.
2019. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Úgy tudom nem kötelező a terhesgondozás. Viszont ha pénzt akar látni a baba után, minimum 4 pecsét kell a kiskönyvbe.
2019. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötelező a terhesgondozás. Anyasági támogatást nem kap csak, ami egyszeri 64 ezer. Csedre, gyedre, gyesre, családi pótlékra nincs hatása.
2019. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Itt mi felénk van terhesgondozásra egy Sztk. Kiskönyvet azt a védőnőnél kiáltotta. Amikor én voltam terhes mindig bementen ha esett ha fújt...
2019. júl. 18. 16:12
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
Nem büntetik. Nem kötelez ő a terhesgondozás egyáltalán. Az egyszeri anyasági segély van csak hozza kötve, az is csak azért, hogy az alacsony iskolázottságú és jövedelmű réteget rávegyék a terhessebb alatti vizsgálatokra. A gyereket nem fogjak emiatt a kórházban tartani, ki kell adniuk a szülőknek. A terhesség alatti vizsgálatoknak semmi köze nincs a szüléshez.
2019. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Értem de ha semmilyen vizsgálaton nem volt pl. cukorterhelés, nagy ultrahangok, havi rendszereségű ultrahangok, vérvizsgálatok stb. Az sem baj? Mert mint említettem csak megállapítoták nála a terhességet és ennyi.
2019. júl. 18. 16:29
 9/31 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó akkor miért kérnek minden ilyen esetben környezettanulmányt? És nálunk ha nem gondozott a terhesség utána automatikusan védelembe veszik az újszülöttet.


Aki meg kitalálta azt hogy nem kötelező a terhesgondozás börtönbe juttatnám.

2019. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó!


A terhesgondozasnak nincs köze a kornyezettanulmanyhoz. Ha a kismama nem jár a védőnőhöz, akkor a gyamhivatal megy ki.

2019. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!