Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez most milyen táppénz? Ugye...

Ez most milyen táppénz? Ugye később mehetek dolgozni?

Figyelt kérdés

Buta a kérdés tudom, de még sosem voltam így táppénzen!

19 hetes vagyok, napok óta nagyon fáj az egyik forgóm. Voltam a terhesgondozóban,ahol adtak javaslatot táppénzre. Voltam a háziorvosnál (aki amúgy egy gyökér), be se kellett mennem, az asszisztens élvezte a papírt, utána kijött, gyors ledarálta hogy akkor táppénzre vették, utána mondott valami olyat, hogy hét napos táppénz, meg több napos valami aztán ott is hagyott....

Akkor ott hirtelen azt hittem hogy értem hogy miről beszél, de haza felé menet annyit gondolkodtam rajta hogy már nem tudom mit gondoljak 😄

Ez most ugye nem azt jelenti, hogy ki vagyok írva a terhesség hátra lévő részében?

Mert úgy érzem, hogy csak ki kell pihennek...


2019. júl. 22. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés... Szerintem menj vissza egy hét múlva és kérdezd meg. 9es kóddal vettek fel? Ha igen, egyébként is 2hetente kell menni a táppénzes papírért és leadni a munkáltatónál. Legalábbis nekem így van.
2019. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen kóddal... Nem kaptam semmit... Vagy honnan tudom kideriteni azon kívül hogy jövő héten vissza megyek?
2019. júl. 22. 12:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem Kaptál egy nagy alakú rózsaszín papírt?
2019. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1 hét múlva kell visszamenned a táppénzes papírért ha tovább nem szeretnél táppénzen lenni akkor csak mondod az orvosnak hogy nem maradsz tovább , ha maradsz végig a továbbiakban 2 hetente kell menned a tp- papírért.
2019. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem kaptam. Eddig ha táppénzen voltam (pl megfázással) akkor mindig vissza rendelt és csak utána kaptam meg a rózsaszín papírt.

Nem mondta az aszinsztens hogy ha elmúlt a fájdalom menjek vissza, de azt se hogy akkor mostantól otthon maradok.

De jövő héten ha már jobb vissza megyek

2019. júl. 22. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első nagy papir a kezdet 7 napra szól és nyilván bem adhatja ki előre ha lejár a 7 nap visszamesz megkapod es utana kethetente kutyanyelv.
2019. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De ha akarok menni dolgozni menetek?

Ugye?

Nekem most ez a lényeg

2019. júl. 22. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen mehetsz mert elsőnek a nagy alakú táppénzes papírt kapsz ha visszamész megmondod hogy te mennél továbbra is dolgozni.
2019. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm!
2019. júl. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!