Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mi segít "talpon maradni"...

Mi segít "talpon maradni" vetélés után?

Figyelt kérdés
Januárban először teherbe estem, sajnos 5 hétben elment a pici. Nagyon nehéz volt összeszednem magam. Nem is sikerült azóta teherbe esnem, egészen mostanáig. Betegesen féltem mindentől a terhességem alatt, mindent amit ettem-ittam lenyomoztam a google-ban, hogy szabad-e. Stresszelni nem sztesszeltem, csak nagyon óvatos voltam. Annak ellenére pár napja megint elment a babám.Ő már 8 hetes volt, már láttam a szívhangját, már nőlt a hasam. Ha az első vetélés nehéz volt, ez valami pokoli. Kicsit most hajt a "nyomozás", ugyanis folynak a vizsgálatok mi lehet a baj. Tud esetleg valaki tanácsot adni ami picikét segítene? Mert úgy értem bele pusztulok :(

#vetélés #Missed - ab
2019. aug. 19. 11:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, januárban vetéltem el. Nem akkor estem teherbe
2019. aug. 19. 11:22
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Én is januárba vetéltem el,8 hetesen,az volt nekem a 3.-ik.Az eldő 6 hetesen,a második 5 hetesen ment el.Nekem is rossz volt,pláne az idő miatt,mert nem vagyunk már 20 évesek.Nekem az segített hogy tudtam ha az vsn megírva úgy is lesz gyerekunk,ha pedig az hogy nem lesz,akkor akármit csinálhatok úgy sem lesz baba.Így beletörődtem a sorsunkba. :) Most 5 hónapos terhes vagyok.:) Neked is azt tudom tanácsolni,hogy a jövőbe nézz és fogadd el ami jon,hisz sajnos tenni nem tudsz ellene.
2019. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nehez dolog ez megértelek nem könnyű ezután az embernek összeszednie magát. De az fontos lenne hogy ne stresszeld magad ezen a terhesség alatt sem mert az nem tesz jót a magzatnak ahogy neked sem. Egyszerűen csak éld meg és örűlj ha idővel megint sikerül. Ez segíthet, de az orvosi vizsgálat mégtöbbet ha kiderül mi lehet az igazi probléma.
2019. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Gratulálok kedves első válaszoló. Boldog babavárást neked :) Próbálom én is megérteni, hogy ennek valamiért így kellet történnie. Csak nem látom az okát. Valami büntetés vagy figyelmeztetés? Nem tudom miért történt ez és miért velünk?! Mi sem vagyunk már 20 évesek, igaz nem vagyunk még elkésve én 27 vagyok, a párom 30. De nekem nem is az idő a baj. Hanem a pici életkék amik kimúltak. Nagyon mély a gyászom. Nem tudom mi segítene rajta. Esetleg egy szimbolikus temetés? Nincs olyan ima amibe ne foglalnám bele őket. Azt se tudom volt- e már nekik lelkük. Hogy a menyországban- e vannak?! Nővéremnek van 9hónapos kisfia. Oda vagyok érte, de sajnos könnyek nélkül nem tudok rá nézni.
2019. aug. 19. 11:40
 5/15 A kérdező kommentje:
És első válaszoló minden vizsgálat nélkül sikerült a mostani baba? Vagy kezeltek valahogy?
2019. aug. 19. 11:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom ami veled történt :(

Nekem egy nagyon korai spontán vetélésem volt februárban (első baba lett volna) azóta semmi... Viszont a kivizsgálásokat nagyon ajánlom, nálam azóta kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem és IR-em van :(

De legalább most már tudom mit kell kezelni így nem csak "üres" várakozással telnek a hónapok.


Sok sikert nektek is!

2019. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy neked is át kellett ezen esned. De hála az égnek, hogy meg van a probléma oka. Téged mingyárt kivizsgáltak az első missed-ab után? Vagy külön kérted? Nekem akkor sikerült 2. teherbe esnem ahogy elmentünk kirándulni. Ott nem gondoltam a gondjaimra, csak spontán szeretkeztünk a férjemmel (minden este - és az aktus után a fenekem alá tettem egy párnát és úgy ahogy voltam elaludtam). Neked is ajánlom, hogy ha van rá lehetőségetek menjetek el valahova essetek ki otthonról. Az se baj ha többen mentek - mi a szüleimmel mentünk. Szívből remélem, hogy minden jól sikerül nektek :)
2019. aug. 19. 12:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen!Nekem is sokszor eszembe jut a 3 "baba"akiket elvesztettünk.Nagyon rossz érzés bele gondolni,hogy pl.a nemét soha nem fogjuk megtudni.Viszont még mindig jobb korán elvetélni,mint pl 15,20,30 hetesen.Volt időpontunk vizsgálatra,de lemondtam.Egyedül sperma vizsgálatra mentünk el,nála minden rendben volt.Éreztem h.nekem nincs nagy bajom,hisz van egy fiam.A menstruáciom is renben volt.Olyan hosszuak azok a kivizsgálások,hogy nem akartam húzni az időt vele.Nektek még sok időtök van!Egyébként ittam az inofolicot nagyon jó.
2019. aug. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 hetesen vetéltem el az ikerbabáimat...

Két dolog adott erőt: a férjem, és az újrakezdés. Minden porcikám újra babát szeretett volna; úgy kellett, mint a fuldoklónak egy nagy lélegzetvétel.

Azóta született egy kislányom.

2019. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen. Én is ezzel vigasztalom magam, hogy jobb most mint később. Valahogy nem figyeltem, hogy már van egy gyereked. Akkor igen, nagy gond nem lehet veled. Remélem velem sincs. Köszönöm, ki fogom én is próbálni az inofolicot, de most még nem szeretnék teherbe esni, csak azután ahogy megtudtuk mi lehet a gond. Több vetélést nem élnék túl. Lehet most amúgy is szünetet tartok a dologgal. Félek ha sikerülne is túlaggódnám a dolgokat. Szeretnék boldogan terhes lenni és nem idegroncsként végezni. Vettünk haza kiskutyust, az jó hatással van rám. Kicsit eltereli a gondolataim.
2019. aug. 19. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!