Akik elvesztettek babajukat hogy tudtatok feldolgozni?

Figyelt kérdés

Velem megtortent😔(2 hete)

A 18 hetes ultrahangon kiderult hogy nem fejlodott ki rendesen a kis feje

Azt mondtak az orvosok hogy eletkeptelen lenne

Meg kellett szuljem

Szornyu volt😔

Valaki esetleg hasonlo helyzetbe?



2019. aug. 23. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** vĂĄlasza:
68%

ElƑször is fogadd Ƒszinte rĂ©szvĂ©tem!


Igen, velĂŒnk ikrekkel törtĂ©nt 23+6 hetesen. Ɛk rendben voltak, bƑven tĂșl voltunk a 20. heti genetikai UH-n, valĂłszĂ­nƱleg egy alattomos felszĂĄllĂł fertƑzĂ©s okozta a szĂŒlĂ©sbeindulĂĄst. Nekem az elƑre menekĂŒlĂ©s segĂ­tett. Semmi mĂĄs nem Ă©rdekelt, csak hogy KELL egy gyerek. Amint lehetett, azonnal prĂłbĂĄlkozni kezdtĂŒnk, elsƑ hĂłnapban terhes lettem, rendben volt minden, csodĂĄlatos terhessĂ©g volt. SzerencsĂ©sek vagyunk, hogy hamar jött a baba, szĂł szerint megmentett minket.

2019. aug. 23. 19:18
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 2/13 A kĂ©rdezƑ kommentje:

Koszonom szepen!

Es nektek mennyi idot mondtak hogy ujra probalkozhatatok?

2019. aug. 23. 19:25
 3/13 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Nagyon sajnĂĄlom, hogy ilyen szörnyƱsĂ©g törtĂ©nt veled. Azt hiszem az ilyet csak Ășgy lehet tĂșlĂ©lni, ha a jövƑbe nĂ©zel Ă©s nem a mĂșltba. IszonyĂș nehĂ©z. 😭
2019. aug. 23. 20:17
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 4/13 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Kedves kĂ©rdezƑ. 3-6 hĂłnapot mondott a dokim, Ă©n a minimumot is alig tudtam kivĂĄrni. #1 voltam
2019. aug. 23. 21:59
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 5/13 A kĂ©rdezƑ kommentje:
Nekem 3 honapot mondtak
2019. aug. 23. 22:38
 6/13 anonim ***** vĂĄlasza:
100%

Mi a 20. hĂ©ten veszĂ­tettĂŒk el az iker babĂĄinkat, mĂ©hnyak elĂ©gtelensĂ©g miatt. A babĂĄk teljesen egĂ©szsĂ©gesek voltak.

Ugyanaz volt a tĂșlĂ©lĂ©si mĂłdszerĂŒnk, mint amit az elsƑ is Ă­rt: azonnal belevĂĄgtunk, amint lehetett. 7 hĂłnappal kĂ©sƑbb, a 6. lombikunkbĂłl megfogant a kislĂĄnyunk, aki azĂłta mĂĄr meg is szĂŒletett, Ă©s beragyogja a mindennapjainkat.

Persze az ikreinket nem tudom, Ă©s nem is akarom elfelejteni. Ɛk is a gyerekeim voltak, Ă©reztem Ɛket a pocakomban, lĂĄttam Ɛket az UH-okon, Ă©s Ă©reztem a testĂŒket, amikor elveszĂ­tettĂŒk Ɛket...

Azonban az a fĂĄjdalom, amit az elvesztĂ©sĂŒk, a hiĂĄnyuk okozott, Ă©s amit akkor azt hittem, hogy tĂșl sem fogok Ă©lni; mĂĄra olyan emlĂ©kkĂ© szelidĂŒlt, amivel kĂ©pes vagyok egyĂŒtt Ă©lni.

KĂ©rdezƑ! MielƑbbi megnyugvĂĄst, sok erƑt, Ă©s mielƑbbi CsodĂĄt kĂ­vĂĄnok Nektek!

2019. aug. 25. 20:24
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 7/13 anonim ***** vĂĄlasza:

Szia!

BorzasztĂł ez,Ă©n 3 babĂĄt is elvesztettem.

Egyszer 38 hetes terhesen,nem Ă©reztem hogy mozog,kiderĂŒlt hogy elhalt,meg folytotta a koldokzsĂ­nĂłr meg kellett szĂŒlni,borzalmas volt.EzutĂĄn Ășjra 1 Ă©vvel kĂ©sƑbb akkor 10 hetesen elhalt missed ab,majd Ășjra mĂ©g egy 11 hetesen missed ab.Az okokat senki nem tudja.

De mindezek utĂĄn szĂŒletett egy kislĂĄnyom,aki egĂ©szsĂ©ges.

Sajnos feldolgozni viszont sosem lehet igazĂĄn szerintem.

De kitartĂĄst,mert lĂĄtod sikerĂŒlhet a baba.

2019. aug. 25. 21:18
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 8/13 anonim ***** vĂĄlasza:
Egy hĂłnapja volt egy missed ab - OM, 10 hetesen. Hosszas Ă©vek gyötrelmes vĂĄrakozĂĄsĂĄnak eredmĂ©nye. Közben egy sikertelen lombik, utĂĄna spontĂĄn terhessĂ©g.. Minden rendben volt, Ă©s a 11.heti ultrahangon a dr közölte velem, hogy sajnos megĂĄllt a szĂ­ve. Nem is emlĂ©kszem, hogy keltem fel a vizsgĂĄlĂł ĂĄgyrĂłl, azt tudom, hogy a fĂ©rjem elkapott, hogy ne essek össze. FĂ©l Ăłra mĂșlva kezdtem el zokokni.. HazĂĄig, Ă©jszaka, reggel... 2 napra rĂĄ volt a mƱtĂ©t.. Akkor mĂĄr csak tĂșl akartam esni az egĂ©szen. NyugtatĂłt szedtem, sokat segĂ­tett. Ahogy tudtam, vissza mentem dolgozni, Ă©s kitöltöttem a napjaimat. A magzat citogenetikai eredmĂ©nye jĂł lett. A fĂ©rjemnek rossz a sperma kĂ©pe, annyira, hogy csak lombik jöhet szĂłba, szerintĂŒk... Közben nĂĄlam kiderĂŒlt a trombofilia, ami miatt nyilvĂĄn nem sikerĂŒlt a lombik sem, a terhessĂ©gnĂ©l meg ahogy kiirtĂĄk az Utrogestant emelt dĂłzisban Ă©s ĂĄgynyugalom, a vĂ©rem mĂ©gjobban besƱrƱsödött, Ă©s akkor is törtĂ©nt a tragĂ©dia. Az Ă©n tanĂĄcsom, hogy gyĂĄszold meg, sĂ­rj napokig, ha Ășgy Ă©rzed.. AzutĂĄn, dolgozz, kösd le magad legalĂĄbb annyira, hogy nagyon elfĂĄradj fizikailag, Ă©s olyankor jĂłl esik egy kis lazĂ­tĂĄs is, amitƑl mindjĂĄrt jobban Ă©rzed majd magad.
2019. aug. 25. 23:06
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 9/13 A kĂ©rdezƑ kommentje:

Nagyon sajnalom ami veletek tortent

Huha de azert hogy 38 hetesen halt meg a baba azert az nagyon durva bele se merek gondolni hogy milyen lehet

Nagyon eros no vagy az biztos hogy ezt tulelted lelkileg

2019. aug. 25. 23:58
 10/13 anonim ***** vĂĄlasza:

Szia. Érdemben nem tudok vĂĄlaszolni, nem tudom,hogy lehet. Én is erre prĂłbĂĄlok rĂĄjönni, Ă­gy akadtam a kĂ©rdĂ©sedre is.

NekĂŒnk kĂ©sƑn, a 24.hĂ©ten talĂĄltak problĂ©mĂĄt, megnagyobbodott szĂ­v, hasi- Ă©s mellkasi vizenyƑ (a 2.genetikain jĂł volt minden mĂ©g). Nem is emlĂ©kszem, hogy mentem ki a vizsgĂĄlĂłbĂłl, öklendeztem.

TovĂĄbbkĂŒldek egy neves professzorhoz, Ƒ egy hĂ©t alatt 3x is nĂ©zett 1 ĂłrĂĄt,csak a szĂ­vet. AztĂĄn kĂŒldek gyerek kardiolĂłgushoz, Ă©s Ƒ megerƑsĂ­tette a gyanĂșt, hipoplĂĄziĂĄs balszĂ­vfĂ©l szindrĂłma. Érinti az egĂ©sz bal szĂ­vfelet, kamrĂĄt,pitvart, 2 billentyƱt, az aortĂĄja szƱk, addigra szinte akinetikus volt az a rĂ©sz (alig pumpĂĄlt valamit), valamint a tƱdƑ is elmaradt Ă©s hasi vizenyƑje volt.Nem operĂĄlhatĂł, tĂșlĂ©lĂ©si esĂ©ly kb nulla, mondta, hogy mĂĄr most mutatja a sĂșlyos szĂ­velĂ©gtelensĂ©g jeleit,szĂ­vinfarktusa is volt mĂĄr, lehet pĂĄr hĂ©t mĂșlva bennem hal el, vagy ha kibirja szĂŒlĂ©sig pĂĄr perc,Ăłra esetleg 1nap szenvedĂ©s jutna neki.

A döntĂ©s a miĂ©nk. KĂŒlföldön Ă©lĂŒnk, itt borzasztĂł bonyolult procedĂșra van, 10tagĂș etikai bizottsĂĄg jĂłvĂĄhagyĂĄsa kell, szedd össze magadnak az analĂ­ziseket,leleteket... Az is majd' 2hetes procedĂșra volt. Én mikor felvettek a kĂłrhĂĄzba,mĂ©g akkor is mondtam a fĂ©rjemnek,hogy menjĂŒnk haza.

Kedden felvettek, megcsinĂĄltĂĄk az Ășn. ,,Feticidet" (sĂłoldatot fecskendeztek a szĂ­vĂ©be, hogy ,,elaludjon"), aztĂĄn Ă©jjel gĂ©llel indĂ­tottak, reggel vittek a szĂŒlƑszobĂĄba, ahol kaptam egy injekciĂłt ami utĂĄn hipersebessĂ©ggel, fĂ©l Ăłra alatt 3ujjnyirol teljesen megnyiltam Ă©s kint is volt. MegkĂ©rdeztĂ©k, megnĂ©zem-e,de Ă©n nem akartam. Úgy akarok a kisfiamra emlĂ©kezni,ahogy elkĂ©pzeltem, kis barna göndör hajĂșnak,mint az apukĂĄja. UtĂĄna egy gyors kĂŒrettel kitisztitottak Ă©s mĂĄsnap jöhettem haza.

Lelkileg a kedd, fizikailag a szerda volt nehéz.

Most meg itt ĂŒlök, ĂŒresen kĂ­vĂŒl-belĂŒl, dĂŒhösen az egĂ©sz vilĂĄgra, vĂ©gtelenĂŒl hiĂĄnyzik,hiszen 28hetet egyĂŒtt voltunk, nagyon vĂĄrtuk Ă©s nagyon szerettĂŒk,szeretjĂŒk.

A fĂ©rjem nagyon tĂĄmogatĂł, segĂ­t mindenben, bĂĄr lĂĄtom,hogy Ƒ is szenved. IdƑvel biztos jobb lesz, egyenlƑre naprĂłl-napra rosszabb.

Még annyit hozzåteszek, hogy fél év próbålkozås utån jött össze, én 27vagyok,férjem 34.

Kicsit off a vålaszom,ne haragudj. De lényegében,nem tudom.

2019. aug. 31. 10:11
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabålyzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beållítåsok | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenƑ anyagok nem minƑsĂŒlnek szerkesztƑi tartalomnak, elƑzetes ellenƑrzĂ©sen nem esnek ĂĄt, az ĂŒzemeltetƑ vĂ©lemĂ©nyĂ©t nem tĂŒkrözik.
Ha kifogĂĄssal szeretne Ă©lni valamely tartalommal kapcsolatban, kĂ©rjĂŒk jelezze e-mailes elĂ©rhetƑsĂ©gĂŒnkön!