Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Olyan lehetséges, hogy a...

Olyan lehetséges, hogy a méhlepény kijön, de az embrió még bent van?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy miután az embrió kilökődik, 30 percre rá a placenta/méhlepény is távozik. Ez törvényszerű? Olyan nincs, hogy kijön a placenta, de az embrió még bent van?


Vetélésnél.



2019. okt. 28. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Ezt hogy képzelted el? A méhlepényben van benne a baba...
2019. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

"A méhlepényben van benne a baba..."


hogymivan?

2019. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Na kis anatomia a burokban van a baba és lepény is ami első sorban táplálja a köldök zsinór kötti össze vele.
2019. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A méhlepény van hozzátapadva a méhfalhoz. A baba egy köldökzdinórral kötödik a méhlepényhez. Ha nincs elvágva a köldökzsinór, akkor együtt kell távozniuk.
2019. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen tuti nincs. Ha a lepény a méhdzajon lenne császároznák az illetőt.
2019. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal mi hol található. A magzat/embrió a magzatburokban. Abban viszont nem voltam biztos, hogy ha a placenta távozik, 100% hogy ezzel együtt az embrió is?

Szülésnél a baba után jön ki, de az első trimeszterben vetélésnél egyszerre, vagy előbb az embrió majd a placenta (mivel a vetélés is szülés ugyebár)?

2019. okt. 28. 15:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, amikor valakit műteni kell a vetélés után? Akkor a méhlepény nem távozik rendesen, nem az embrió. Szülés után is megnézik, hogy a méhlepény teljes egészében távozott-e.
2019. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A vetélésnek van egy pár formája. Komplett vetélés esetén minden kijön, jellemzően egyben, de nagyobb terhességnél még akkor is maradhatnak bent lepényrészek, amik miatt műszeres befejezés kell. Inkomplett esetén valami kijön (akár csak a magzatvíz folyik el, de kilökődhet az embrio is), a terhesség egy része (jellemzően lepény vagy annak darabjai) bent maradnak.

Láttam már pár vetélést, előfordult minden. Volt, mikor a nő jött, hogy 11 hetes, vérzik és nagyon görcsöl, felült az ágyra és gyakorlatilag teljes egészében, burkostul mindenestől kijött a terhesség.

Viszont olyan nincs, hogy a lepény kijön, az embrio meg bent marad. Lepényleválás létezik (jellemzően 3. trimeszterben), de ott sem jön ki a lepény, csak részben vagy egészben leválik a méhfalról.

2019. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 Igen, emiatt kérdeztem. Illetve saját magam miatt is. Ugyanis távozott belőlem egy kb. tenyérnyi nagyságú búrok, kör alakú. WC-n ülve történt, nagy fájdalmakkal kísérve. Vér volt a belsejében, de mivel a WC kagylóban volt, nem sokáig szemléltem, hogy mi van benne. Így nem tudom, hogy volt e benne embrió. (UH-on ott volt, szívhang viszont nem volt) 8 hetes terhesség, nem spontán vetélés.
2019. okt. 28. 16:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"nem spontán vetélés"

Hanem mi? Gyógyszert kaptál, hátha kilökődik?


Menj be a nőgyógyászatra, le kell ellenőrizni UH-val, hogy üres-e a méhed vagy maradt bent valami.

Egyébként nem biztos, hogy a burok volt, mert az átlátszó, elég feltűnő dolog szerintem. Az is lehet, hogy csak alvadt vér.

2019. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!