Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szerintetek lehet ilyesmi? Én...

Szerintetek lehet ilyesmi? Én csináltam valamit?

Figyelt kérdés

Az első ultrahangon derült ki, hogy a babánknak nincs szívhangja, valószínűleg soha nem is volt. Rá 2 hétre beindult a vetélés, normálisan zajlott, nem kellett műszeres befejezés. Az orvosom az mondta, hogy sajnos elég sok ilyen eset van az első trimeszterben, ilyenkor ha valamilyen rendellenesség lép fel, a természet szelektál.


Viszont!


Pár napja a barátnőm ment nőgyógyászhoz és rákérdezett (kíváncsiságból), hogy szerinte mi lehet az oka annak, ha nincs szívhang, elhal a terhesség. Azt mondta neki, hogy kb. valamilyen fertőzés, felfázás lehet az ok.


Azóta töprengek, mivan ha én csináltam valamit és emiatt történt? :(


Mikor elkezdtük a babát tervezni, 2x sétáltam hideg vízben a tengerparton. Nem fürödtem a vízben. Ez kb. a fogantatáskor történt.


Az egész terhesség alatt nem volt semmilyen természetellenes folyásom, főleg nem vér vagy ilyenek. Csupán vetéléskor, előtte semmi. Nem voltam megfázva sem.

Nem dolgoztam sokat, csak a szokásos házi teendőket. Nem emeltem nehezet.


Szerintetek lehetett fertőzés? De minden panasz nélkül?


2019. okt. 29. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem csináltál semmit, ami okozta. Az ember alapverően terhesen is éli az életét, dolgozik, neveli a nagyobb gyerekeket, stb. A megfázás sem okoz vetélést nyilván. Amelyik terhesség el akar menni, azt nincs az a kímélő életmód, amelyik megállítja.
2019. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Egy normális terhességnek nem lesz baja attól hogy a tengerparton sétálhatsz. Valószínűleg vmi kromoszómahibája volt, vagy ki tudja. Nem a te hibád, nem csináltál semmit, nem kell átesni a ló túloldalára.
2019. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem. Én elhittem a szülésznőnek amit mondott UH után, de aztán az a nőgyógyász (aki nem is látott soha) szöget ütött a fejembe egy kicsit... Amúgy mikor sétálgattam, kb. akkoriban történt a megtermékenyülés.
2019. okt. 29. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy magzat okkal hal el. Valamilyen genetikai rendellenesseg miatt. Nem a te hibád!
2019. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel ne is kínozd magad. Ha elmegy egy laza megfázástól akkor nem volt minden rendben vele. Az erős babákat ez nem fogja meghatni.
2019. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De én nem voltam megfázva. Felfázásra sem emlékszem. Ha volt,akkor teljesen tünetmentesen lappangott bennem. Csak tudjátok ez a nőgyógyász vélemény ütött szöget a fejembe. Emiatt támadtak kétségeim. Ha fel lettem volna fázva, azt éreztem volna, lett volna valamilyen folyásom talán, vagy fájdalom. De ilyen nem volt. Ha másoknak is ilyeneket mond és szegények azt hiszik majd hogy ő miattuk halt meg a babájuk..vagy ilyenek. Hát ez szörnyű.
2019. okt. 29. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!