Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Kávét lehet inni terhesség alatt?

Kávét lehet inni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Egyes helyeken azt írják, hogy vetélést okozhat, máshol viszont arról olvastam, hogy az alacsony vérnyomás is vetélést okozhat. Nekem általában 90-100 per 60-70 körüli a vérnyomásom (70 pulzus). Sajnos volt is egy vetélésem 7 hetesen, a kávét az elejétől nem ittam, nagyon rosszul is voltam nagyon végig a vérnyomásom miatt. Amúgy napi 5-6 kávét iszok (1 teáskanál instant kávé), az utolsót kb. este 8-kor. Sokat riogattak, hogy azért alacsony a vérnyomásom, mert rá vagyok szokva a kávéra, de ha iszok jól vagyok, ha nem iszok rosszul, akármennyi ideig is mellőzöm.
2019. okt. 31. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Hát lehet, de nem ennyit. Napi 1-2 csészét szabad. Ha szar a vérnyomásod akkor kérd orvos segítségét.
2019. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1-2 csészét lehet.

Sajnos az alacsony vérnyomással nem nagyon lehet mit kezdeni. Terhesség alatt egyél rendszeresen, nehogy lehessen és összeessél.

Butaság amúgy amit mondtak. Akinek alacsony a vérnyomást, annak alacsony. Nem a kávé miatt.

Nekem extra alacsony a vérnyomásom. Volt hogy az üzemorvosi vizsgálaton mentőt akart hívni nekem az orvos, nem bírta elhinni, hogy teljesen jól vagyok, nem fogok összeesni. Átlagban olyan 80-90/50-60 a vérnyomásom. Soha nem kávéztam.

Viszont terhesen sokkal magasabb lett. Sose volt még olyan izmos. 100/65 is volt 😀. A védőnő csak csodálkozott, amikor mondtam, hogy még sose volt ilyen "magas"

2019. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Ne igyal foleg az elehen ne. Kepzeld en hogy jartam,persze nem biztos h a kavetól. A menstruaciom elmaradt mar 7napja, ami eddig nemnagyon tortent meg, es a terhesseg tuneteit ereztem magamon(lehet bebeszélés) mert ezelõtt 5napja csinaltam tesztet es negativ lett, de maskor is szokott kesni 1-2napot , de nem ilyen sokat. A lényeg a tegnap jott tobb nedvesség es egy kis barbas folyas. Gondoltam h ez csak jo jel mert szokott lenni ilyen is.

Ma reggel viszont gondoltam iszok egy kis kavet . Elotte nem volt semmilyen folyas. Szoval ma reggel 9kor ittam kavet es mikozbe ittam elkezdtem furan erezni magam. Ra egy fel orara mentem a vecere es rendesen elkezdtem verezni.

Tehat pont kave kozbe ,viszont azt is megemlitem hogy egyik baratnommel pont talalkoztam ,ö cigizett es en is beleszívtam, de csak 1szívás erejéig, mert regebb potyacigis voltam de mar abbahagytam kb.3 hónapja.

A lenyeg hogy ezutan egybol ereztem a hasam,mintha megjott volna.

Erdekessegkeppen, egyre jobban fajt a hasam es 12kor nagyon fura dolog jott ki, olyan volt mintha veteltem volna, mert egy lepenyszeru véres anyag jott ki, benne kis szálak, nagyon durva volt,szerintem megtermekenyűltem, de valoszínű sajnos elment..

Tehat azt javaslom az elso 2hónapba nagyon nagyon ovatos legyel abszolut mindennel! Inkabb ne igyal kavet majd a 3dik hónap utan, de ahogy erzed.

En biztos visszaveszek es ami a legfontosabb ne fazzal!

Sok sikert

2019. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan ihatsz napi 1-3 csészével csak lightosabban
2019. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előtte beszéld meg az orvosoddal.
2019. okt. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
5-6 kv az sok. De 1-2 simán megengedett.
2019. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Persze hogy okozhat vetélést,ha valaki 1l.megiszik egy nap.Én napi 3-at ittam,mióta terhes vagyok egyet iszom reggel!Elég is,a szervezetem átállt.A dokit megkérdeztem,nekem azt mondta max.kettő/nap.
2019. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Így nem sok az 5-6 kv. Az instant felé olyan gyenge sincs mint egy presszó amiből kettőt lehet meginni. 6 kanál instanttal van kb ott. Persze kérdező csekkold le hogy pontosan mennyi a koffein a te kavedban/kiskanál és mennyi egy átlag presszó kávé. Matek. De mondjuk lehet az jön ki hogy igyál eggyel kevesebbet. Na bumm. Én az elejétől iszom, ha alacsony a vernyomasod nem fog megártani, csak ne lődd túl.
2019. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!