Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után mennyi idővel...

Vetélés után mennyi idővel estél teherbe?

Figyelt kérdés

Nem tervezetten estem teherbe. Természetesen megtartottuk volna, de a baba elment 7 hetesen. Nagyon megviselt és úgy döntöttünk, hogy amint lehet, újrapróbálkozunk. Az orvos két normál menstruáció megvárását javasolta, így három hónap múlva újra terhes voltam.

Viszont nyomaszt, hogy talán nem gyászoltam el eléggé a másik picit. Hogy talán az új baba csak azért fogant, hogy kitöltse az űrt. A kisbabám azóta megszületett, imádom, de nyomaszt és bűntudatom van, mert eszünkbe sem jutott volna újra gyereket vállalni, ha véletlenül nem estem volna teherbe a másik babával. Pedig, és ez szinten bűntudattal tölt el, már nem fáj, ha a másik babára gondolok.

Más is érzett így? Elmúlik ez valaha, vagy keressek szakembert?


2020. márc. 1. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia. Mi ugyan terveztük,de 7 hetesen az enyém is elment. Engem is megviselt, bár őszintén szólva magamat meg a páromat sajnáltam.. egy 7 hetes még nagyon kicsi és kezdetleges,szerintem nincs mit gyászolni rajta. Sajnos olyan baja lehetett,ami nem fér össze az élettel,úgy gondolom ma már,hogy jobb ez így,minthogy pl.betegen születne vagy később halt volna meg mikor már él és baba formája van. Ne emészd magad, erről te nem tehettél és gyakoribb ez mint gondolnád! Nekem tavaly májusban ment el,jelenleg 15 hetes vagyok. Nyugodt én se vagyok,majd ha a kezemben tartom a babát,max.akkor leszek. Hamarabb is vállaltuk volna de közben elmászott a pajzsmirigy hormonom és előbb rendbe kellett rakni. Lépj túl ezen,örülj az egészséges szép gyermekednek és fogd fel úgy,hogy az előzőnek mennie kellett mert beteg lehetett és nem a te hibád,hogy ez történt. Máshogy nem fog menni.
2020. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!