Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szeretnék olyan nőktől kérdezn...

Contefleur kérdése:

Szeretnék olyan nőktől kérdezni, akiknek az első terhessége problémás volt, viszont a második nem. Volt olyan anyuka, akinél hasonló dolgok történtek?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem PCOS-m és endometriózisom is van, a páromnak meg kevés spermiumszáma. Nekem emellé társult egy Leiden mutáció is. Így sajnos nem jött spontán a baba. Tavaly volt az első lombikunk, ami sikeres is lett. Nem volt semmi gond, Clexant kellett szúrnom minden nap és ennyi. Egészségesen nőtt a kisfiunk. 12. héten durván elöntött a vér. Kiderült, hogy egy helyen levált a lepény, és ez okozta a vérzést. A babának nem lett baja. A vérzés helyén lett egy 4,5-es hematoma. A vérhígítót fel kellett függesztenem. 4 hétig ürült, utána elállt a vérzés. Rá két hétre ( 18. héten) ismét elöntött a vér. Kiderült, hogy a lepény már nem fedi a méhszájat csak érinti. 7,5 cm-es hematomám lett. Újabb fekvés. Ez a vérzés már 6 hétig tartott, ezalatt sem adhattam a vérhígítót, hiszen félő volt, hogyha még azt is beadom, akkor elvérzek. 25. héten már mindent rendben találtak, a lepény is tökéletes helyen volt. Megnyugodtunk. A 27. héten az ultrahang kimutatta, hogy elhalt a magzatom. Valószínű a lepény adta meg magát, vagy pedig trombózis alakult ki a lepényben. Meg kellett szülnöm. Olyan anyukáktól kérdeznék, akiknek problémás volt az első terhességük. Jöttek itt nekem az orvosok, hogy az a statisztika, hogy egy halvaszülés után két baba egészségesen születik. Meg hogy 1 százalék az esély a vérzésre. De én rettegek a kórháztól és rettegek attól, hogy újra ez lesz. Rettegek, hogy újra elönt a vér. Még egy lombikba nem ugrunk bele. Még egyenlőre a védekezés nélküli együttléttől is rettegek, de motoszkál a gondolataimban, hogy nem kéne feladni. Van- e itt esetleg olyan anyuka, aki hasonló dolgokon ment keresztül és a második terhessége már flottul ment? Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. jún. 9. 16:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudok érdemben segíteni de nagyon drukkolok.
2020. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!