Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akiknek sajnos volt kettő...

Akiknek sajnos volt kettő vagy annál több vetélése, mi volt a gond, ha volt egyáltalán?

Figyelt kérdés
Voltatok valamilyen vizsgálat(ok)on? Kiderült valami?

2021. febr. 19. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Az első vetélés oka ismeretlen (6 hét) , de feltételezem ugyanaz mint a másodiknál (9 hét) , hormonprobléma.

A harmadik terhességem már rendben volt.

2021. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2 vetélésem volt. Hashimotot és leiden mutációt állapítottak meg. A harmadik terhesség gond nélkül zajlott, szurival és gyógyszerrel.
2021. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4 vetélésem volt, egy elsőre sikerült gyerek után. Minden létező vizsgálaton (pajzsmirigy, genetika, összeférhetetlenség, leiden mutáció, cikluskövetés) voltunk. Semmire nem tudták azt mondani, hogy na ez a ludas. Enyhe ir-t állapítottak meg, arra kaptam gyógyszereket, utrogestan, aspirin, vérhigítót szúrtam rögtön a pozitív tesztől,ő megmaradt.
2021. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk most derült ki (az eddigieken kívül:pco, magas prolaktin, vékony méhnyák, mthfr mutáció), hogy nk ölősejtekkel+th1-th2 citokin aránnyal is probléma van. G1 intézetben a teljes immunos vizsgálatot csináltattuk. Mai nap a doki Ivig kezelést javasolt. 3db infúzió kellene, darabja 523.000ft, és Tb nem támogatja... Kaális doki azt mondta, hogy orvosok is vitatkoznak ezen, hogy immunológiai kezelés használ e vagy nem. Most eléggé elkeseredtünk... több mint 5 év küzdelem, 5 inszemináció, 3 lombik (ebből 2 vetélés).
2021. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Nekem kettő volt, a 8+5. és 7+3. hétben. Két vizsgálat eredményére várok: Genetika és véralvadás.

Más vizsgálatra nincs lehetőség, ugyanis teljesen feleslegesnek tartják, mivelhogy bizonyítottan nem segít. (Külföld)

2021. febr. 20. 10:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1 vetélés volt, hashimoto és antifoszfolipid szindróma derült ki. Ma vagyok 5 hetes, hát nagyon izgulok, de szurom a verhigitot, szedek progeszteront, remélem így minden rendben lesz.
2021. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 2es a hashi meg a leiden az első után derült ki? Vagy csak a sikeres terhessegnel szúrtad a szurit?
2021. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2 válaszoló vagyok


Az első vetélés után csináltattam meg a vizsgálatokat mert a családban mindkét betegség jelen van. A másodiknál már be volt állítva a pajzsmirigy gyógyszer és szúrtam magam de csak clexane 0.4-el, amellett sajnos megint elvetéltem. A harmadik terhességnél már 0.6-t kaptam azzal nem volt semmi probléma.

2021. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2es én is 0,4es clexanet kapok, remélem elég lesz. Megkérdezhetem hogy te hány kiló vagy? Vagy ezt nem kilóra adják? És hányadik héten voltak a vetélések? Bocsi hogy ennyit kérdezek csak parázom, és kérdező bocsi az off-ért
2021. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
60 kg körül voltam akkor is. Valóban súlyra szokták előírni a mennyiséget, de nem tudom mik a súlyhatárok. 6. és 7. héten, tehát nagyon az elején. Én heterozigóta vagyok egyébként, nővérem homozigóta, és ő is már 2 egészséges gyermeket hozott a világra. Ne aggódj, az már rengeteget jelent hogy kapod a vérhigítót és tudnak a betegségedről, odafigyelnek rád :).
2021. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!