Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha a terhesség a 7. hét után...

Ha a terhesség a 7. hét után végződik vetéléssel, annak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, sajna tudom, hogy ez nagyon gyakori és az esetek többségében nem is lehet kideríteni az okot - ami egyébként ezer különféle típusú lehet.


Viszont a vetélések java a 4. hétig a leggyakoribb. Szívhang után és a 7. hét után már azért ritkább.


Tud bárki arról, hogy a 7.-8. hét körül megy e valamilyen folyamat/fejlődés/bármi végbe, esetleg ha ebben az időszakban hiányzik valami az anyuka szervezetéből, az vezethet e vetéléshez?


Kétszer is a 7.-8. hétben vetéltem el, azért kérdezem.



2021. febr. 24. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Neeem. A 4. hétig elment terhességeket általában fel sem ismerik. Ezeket szokták kémiai terhességnek csúfolni, hogy elkerüljék a vetélés kifejezést. Viszont a vetélések kb. a 10. hétig a leggyakoribbak, utána meredeken csökken a valószínűsége. Ez azért van, mert a leggyakoribb ok valamilyen osztódási hibából eredő genetikai rendellenesség, amit egy ilyen picike test még nem tud kijavítani.
2021. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Életképtelen a magzat - röviden (lehet szépíteni ilyen-olyan magyarázattal, de ez az ok).


A kb. 10. hétig a vetélések emiatt a "természetes szelekció" miatt következnek be.

2021. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Csupán felmerült bennem ez a kérdés, hogy talán valamilyen hormon hiánya/alulműködése is okozhatja.


Sokat olvasgatok most külföldi (főleg amerikai, brit) oldalakon és egy januári cikkben írták, hogy a vetélés valószínűsége szívhang után 4%, a 8. hét után mindössze 1,6%. Persze az összlakosságra lebontva ez még mindig nem egy kis szám.

2021. febr. 24. 17:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A, 7-10. hét közötti vetéléseknek gyakran az alacsony progeszterontermeléshez van köze. Ilyenkor veszi át a méhlepény a progeszteron szerepét szép fokozatosan a sárgatesttől és van ezekben a hetekben egy kritikus időszak, mikor a sárgatest már nem termel elég progeszteront, a méhlepény viszont még nem termel eleget.


De nem kizárólag ez lehet az ok, csak kockázati tényező azoknál, akiknek alapvetően alacsony a progeszteronszintje.

2021. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 Nagyon szépen köszönöm!


Szerintem akkor elvégeztetek egy erre vonatkozó vérvizsgálatot. Remélem nem kerül hogy időbe, míg meglesz az eredmény.

2021. febr. 24. 19:59
 6/11 A kérdező kommentje:
*sok időbe
2021. febr. 24. 19:59
 7/11 anonim ***** válasza:

A menstruációd előtt nem szoktál 1-1, 5 napig barnázni?


Nekem így indult szinte mindig, ezzel kapcsolatban olvastam, hogy alacsony progiszintre utalhat. Csináltattam hormonsort, valóban a határérték alatt volt picivel.


Ettől függetlenül a 3. hónapban sikerült a baba, de a 4. és 5. héten is barnáztam, kaptam progeszteron tablettát, elmúlt, utána már nem volt semmi, 33 hetes vagyok :)

2021. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Nem szoktam barnázni. Persze a nőgyógyászt kérdeztem erről, hogy lehet e ilyen gond (progeszteron hiány). Azt mondta ha rendszeres és nincs is más gondom a menstruációval, akkor ez nem lehetséges. Viszont itt, ezen az oldalon olvastam, írta valaki kommentben (más

valaki kérdésénél), hogy nem volt gondja a menstruációjával, a vérvizsgálatból mégis kiderült, hogy nem megfelelőek az értékek.


Az első terhességemnél nem pecsételtem soha, csak az UH-on derült ki, hogy elhalt.


A másodiknál minden ok volt, rá két napra volt egy pici folyásom (előtte ott sem volt semmi), az UH kimutatta, hogy újból elment.


Szerinted érdemes megnézni a progi szintet? Hosszú idő míg meglesz az eredmény? A nőgyógyász nem akarja, mert felesleges. A háziorvosom azt mondta segít, ha ettől megnyugszom. Milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni? Mármint a progeszteron szinten kívül? Meg tudnád írni kérlek? Csak mert írtad, hogy neked megcsináltak a hormonsort.


Nagyon örülök, hogy összejött a pici nektek. ❤️ Vigyázz magadra!

2021. febr. 25. 10:18
 9/11 A kérdező kommentje:
Közben kaptam egy telefonhívást a háziorvostól, hogy kiír minden vizsgálatra (hormon, cukor stb). Pontosan még nem tudom mire, mert később kell elvennem a papírt, de azt mondta amire csak tud.
2021. febr. 25. 15:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem 6. hete környékén egy csepp vér szivárgott, utána kevés barnás folyásom volt. Orvoshoz mentem, volt szívhang, megfelelő volt a baba mérete is, Utrogestant írt fel (progreszteron, sárgatest hormon) amit kb 15 hétig szedtem fokozatosan csökkentve.

1 hét múlva minden rendben volt, és időre egészséges kisfiam született.


Második terhességemmel pont ezért mentem korán orvoshoz, hogy időben kapjam a hormon pótlást és ne legyen baj.

6. héten még nem találták

7. héten 5mm petezsák, ez 5 hetes terhességnek felelt csak meg, szívhangot nem tudtak mérni

8. héten 8mm, az orvos szerint nem fejlődik, el fogok vetélni


Sajnos a kért gyógyszert addig nem írták ki amíg nem tudtak élő embriót mutatni az ultrahangon. Hiába a sok pozitív HCG vérvétel, nem jutott sokáig a terhességem.


Azt gondolom, az esetemben nem segített volna a gyógyszer sem, mert kezdetektől túl pici volt a baba :(

Sajnos Ő elment, 8. héten ahogy mondták is előre

Barnázni kezdtem, görcsöltem, majd nagy darabokban ürülni kezdett a méhem, 1-2 nap után fokozatosan havi vérzéssé vált a mennyiség és az állaga is.

Remélem ha lesz következő, vele jobban alakulnak majd a dolgok.

2021. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!