Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Sajnos elveteltem..az orvosom...

Sajnos elveteltem..az orvosom azt mondta hogy a sulyok emelése miatt és az alig éves miatt ment el a baba... Raadasul PCOS-OM van. A kettő összefügghet szerintetek?

Figyelt kérdés
Vetélés
2021. márc. 2. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a pcos a sulyemelessel?:D na bocs fura a kérdés.

Sajnos megerőltetés, például nagy súly emelesenek hatására tényleg bekövetkezhet vetélés, később koraszülés.

Az elégtelen táplálkozás szinten lehet oka a vetelesnek.

Szóval az orvos igazat mondott.

2021. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a PCOS egy komplex anyagcserezavar, aminek hormonális összefüggései vannak, pl. erősen érintett lehet az inzulinkiválasztás, ezért igen, előfordulHAT, hogy szélsőségesen túlzásba vitt edzés és nem megfelelő diétázás, pláne, ha ez "alig evést" jelent, összefügg vele. Kutatások szerint a PCOS-es nők körében jóval magasabb az étkezési zavarok előfordulása, mint nem PCOS-esek közt. Ez nemcsak az elhízáshoz vezető zavarokat fedi, pl. a mértéktelen evészavart (binge eating), hanem lehet akár bulímia is.
2021. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha az össszes anya elvetèlne, aki emelget, akkor minden gyerek egyke lenne, mert emelgetni kell a nagyobb testvèrt. A PCOS a teherbeesèst teszi nehezebbè, vetèlèsre rtikàbban ad okot, de nem kizàrt. Attol, hogy nem eszel, nem fogsz elvetèlni. Az orvosod egy àldozathibàztatò bunkò. Rèszvètem a babàd miatt, szerintem keress egy normàlis orvost, vagy vàlassz inkàbb szülèsznőt.
2021. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Aldozathibaztato? Ez a szó mindenre felmentést ad ? Egyébként nem hibáztatta a kérdezot, csak adott pár lehetőséget, hogy a következő terhességenel mit kerüljön el, ha minden rizikót ki szeretne zárni.

Nem mindegy hogy a 20 kg alatti testvért emelgeted, vagy 50kg súlyokkal guggolsz.

2021. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

En is majdnem elveteltem az emelgetestol. Amikor az 1 evesemet kellett par metert vinni ereztem, h valami nem oke. Barnas, majd piros ver jott. Bent tartottak, szerencsere megmaradt a baba.

Utolso hulyeseget ir, alkati dolog van akinek meg sem kottyan, van aki verzik, mas elvetel.

2021. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Ezt nem lehet általánosítani. Vannak babák akiket ki se lehet robbantani és vannak akikre jobban kell vigyázni. En terhesen simán felvittem a 1,5 éves keresztlanyomat a lépcsőn meg ilyenek. Meg 8 honaposan is. Semmi probléma nem volt vele. Más meg fel sem állhat. Nyilván az embernek vigyáznia kell, bár nem írod, hány hetes voltál mert 10 hét alatt kb barmitol elmehet a baba.
2021. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6hetes voltam
2021. márc. 2. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!