Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Sajnos sulyfelesleggel küzdök...

Sajnos sulyfelesleggel küzdök de 6hetes terhes vagyok.. Szinte koplalok nem eszek semmit, a szüleim és a tesóm azt mondja hogy ettől eltud menni a baba mivel a köldök zsinóron keresztül táplálkozik és ha én nem eszek ő sem. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Vetélés
2021. márc. 6. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Koplalni káros.

Nincs az a súlyfelesleg, amit ilyenkor kellene leadni, még a 150kg-s nőket sem koplaltatják terhesen.

Egészséges diétát kövess és nem lesz bajotok.

Igen, koplalás mellett lehet fejlődési problémája a babádnak, és ezt biztosan nem szeretnéd.

2021. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
107 kg voltam terhességem kezdetén. Most 4 hónapos a baba és ugyanannyi vagyok. Komplikáció mentes terhesség és szülés volt. Baba egészséges.
2021. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor elmenni nem tud csak van rá esély hogy betegen szülom meg? Mert ha igen akkor abba hagyom a diétát..
2021. márc. 6. 21:18
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Mit jelent a súlyfelesleg?

Én 99kgval kezdtem most a második terhességem. 20hetes vagyok alig bírok enni és most mínusz 10kgnál tartok. A védőnő a héten beszólt hogy a terhesség nem fogyókúra. Nem mintha a gyereknek nem jutna. Vitaminokat eszem és amúgy is most a saláták esnek jól. De semmiképpen de koplalj.

2021. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem úgy kell fogyni, hogy nem eszel semmit hanem úgy hogy amit eszel az hasznos és jó

Pl tészta, hambis sültkrumpli helyett saláta rostoncsirkével. Vagy csoki helyett egy alma, de nem koplalni....

Valóban a terhesség nem a megfelelő időszak lefogyni a felesleget, vagy akkor kellett volna amikor terveztétek a babát, vagy most már majd szoptatás után.

De ha elég rostot, vitamint ásványi anyagot viszel be, akkor fogyassz, csak ne napi 12700 kalóriát vigyél be hanem kb 1500at.

2021. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha a koplalástól elmenne a baba, akkor hogy lennének pl. Etiópiaban gyerekek?


Tény, hogy koplalni káros, de a baba elveszi, ami neki kell.

Ha figyelni szeretnél a súlyodra, javaslom, hogy kövesd a cukros kismamák diétáját. Természetesen dietetikus segítségével.

2021. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Tilos koplalni terhesen. Nem most kéne elkezdeni. Nyilván zabálni sem egészséges össze vissza.

Kiegyensúlyozott táplálkozásra van szükséged amiről rengeteg infót találsz. Megfelelő ásványi anyag es vitamin bevitel nagyon fontos, amit ha koplalsz nem tudsz biztosítani. Gondolom nem szeretnéd hogy pl nyitott gerinccel szülessen.

2021. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%
Te nem diétazol, hanem koplalsz. Egy egészséges étrendre állj rá.
2021. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Tudod, hogy 6 hetes terhes vagy, akkor miert koplaksz? Ha megakarod tartani a terhesseged ezt fejezd be! Felelotlenul viselkedsz elsosorban a gyerekdre nezzve.

Lassab menj el a nigyogyaszhoz es beszeld meg vele az egesz helyzetet, de addig is ne eheztesd magad

Ezt a legrosszabb esetben is a gyerektervezes elott kellett volna letudni

2021. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Az élet úgy alakította a szaporodást, hogy a szervezeted minden erejével a magzatot táplálja. Ha valamiből hiánya van, azt tőled vonja el, tehát a szervezeted például előbb elkezdi lebontani a saját csontjaidat, mint hogy a babának hiánya legyen.

Ha ész nélkül koplalsz, te is belebetegszel, de a babának is lehet baja. A súlyos tápanyaghiány különböző betegségekhez vezethet. Ha a szervezeted legyengül, és már nem bírja fenntartani a babát, elképzelhető, hogy koraszülött lesz, vagy a vártnál fejletlenebbül születik.


Kérdezd meg a védőnőt, hogy milyen diétát ajánl. Terhesen általában 160 grammos szénhidrát diétát javasolnak azoknak, akik cukorbetegek, de nyugodtan étkezhetsz így akkor is, ha nem vagy az. Segít megőrizni a súlyodat, és a minta étrendekben egészséges ételeket ajánlanak. Ez még hatékonyabb, ha keresel mellé az interneten kismama tornát.


Ha nem szeretnéd megtartani a babát, akkor a következő vizsgálaton jelezd a nőgyógyásznak, és ő elmondja, mi a teendő. Önsanyargatással ezt nem tudod megoldani.

2021. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!