Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A vetélés hogyan kezdődött,...

A vetélés hogyan kezdődött, akinek 10-11. hét körül volt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pár csepp vér, aztán erősödött? Vagy egyből sok vér jött görcsökkel?

Szedek progeszteront a kezdetektől fogva, tegnap kellett lecsökkentem a 2x1-et 1x1-re. Most este pár csepp rózsaszín vér volt a wc papíron. Fél órával később már csak egy kicsi narancssárga folt. 1 hónapja is volt pár csepp barna, akkor a doki azt mondta, hogy egy pici vérzés teljesen belefér, aggódni csak akkor kell, ha mensinél erősebb vérzés lép fel, hasi görcsökkel. Görcseim nincsenek, a vérzés sem erődösik.


Egy szó, mint száz, az eredeti kérdés, hogy nektek hogyan kezdődött?


2021. márc. 22. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Nyugodj meg ez teljesen normális.

Hidd el a vetélést rögtön észre vennéd....

Az nem pár csepp vérrel kezdődik...

2021. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Rózsaszín-narancsos maszatolással kezdődött. Aztán kiderült, hogy már 2 hete, 9 hetesen elhalt a terhesség. Művi vetélés lett a vége, mensi idő szerint 13 hetesen (tehát 1 hónappal később az elhalás után).

Szerintem menj ügyeletre, vagy holnap reggel ambulanciára.

2021. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2x volt vetélésem, egyszer a 10.héten halt el, egyszer a 11.en.


A 10hetes úgy volt, semmit nem vettem észte. Se nem görcsöltem, se nem véreztem. 13.hétre volt időpontom uh-ra, addigra foltok jelentek meg a testemen. Kiderült az uh-n, hogy elhalt a baba, rajtam meg hullafoltok jöttek ki. Egyből műtöttek.


A másik, 11.hét végén jártam. Reggel már görcsölgetett a hasam. Elmentem dolgozni, ott még gyógyszert is vettem be, mert annyira fájt. Hívtam a dokimat, este 7re adott időpontot. 3kor végeztem a munkával, hazafele gyors megálltam a spar-ba, bevásárolni.

A bolt legvégén jártam, elöntött a vér. Éreztem meleg valami folyik végig rajtam. Gyors futottam ki a boltból, annyira véreztem, húztam magam után a csíkot. Ráadásul nem sima vér volt, hanem darabkás.

Beültem a kocsiba, 2perc alatt hazaértem. Lányom hívta a mentőket, én addig beültem a kádba. Ömlött belőlem a vér. Mire a kórhába beértünk, elvesztettem az eszméletem. Kb 20perc volt a vérzés elejétől a kórházba érésig, 4egység vért kaptam, annyira elvéreztem. Műszeres befejezés volt, ott mondták kb a 11.hét elején halt el. Masnap hazaengedtek.

2021. márc. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kb fél órával a kérdés kiírása után már megint teljesen normális színű folyásom volt, úgyhogy bízom benne, hogy semmi komoly
2021. márc. 23. 06:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes megnézni, már csak azért is, hogy megnyugodj.


Viszont teljesen természetes is lehet, nálam se gondoltak bajra, mikor betelefonáltam. Mondtam, hogy egy pici rózsaszín folyásom volt és szeretném jelezni - ők mondták, ha bármi lenne, csak hívjam őket. Sajnos esetemben sem lett jó a vége, én éreztem, hogy baj van, a férjem meg a szülésznő nem - ami ugyancsak természetes, hisz előfordul a pecsételés terhesen. De nálam már a vetélés beindulását jelezte, pedig 2 nappal előtte tökéletes eredményekkel távoztunk szülésznőtől.


Ne haragudj, nem akarlak ijesztgetni, de sajnos ez van. Érdemes megnézni. Írj majd hogy mi volt. Drukkolok! 😊🙏

2021. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Pár napig nekem csak maszatolás volt. Én pont attól féltem, mint ami a #3. válaszolóval történt - elönt a vér valahol. De azért az ilyesmi (szerencsére) nem túl gyakori.
2021. márc. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Látott doki, nem a méhemből jön a vérzés, csak gyengék a hajszálerek. Most már több, mint 1 hete tart. Hol elmúlik, hol visszajön. Hol egyáltalán semmi, máskor barnás, néha rózsaszínes pecsételés.

A baba nagyon jól van, láttam rugdosni, integetni

2021. márc. 28. 12:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, örülök neki kérdező. 😊

Mivel sosem tudni mi okozza, jobb megnézetni, mint ahogy te is tetted. 👍 Kellemes babavárást kívánok neked.

2021. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 28. 18:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!