Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Terhesség, vetélés, kémiai...

Egy kérdés kérdése:

Terhesség, vetélés, kémiai terhesség, Leiden mutáció heterozygota?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék hogy akinek több vetélése volt már, Leiden mutáció heterozygota, nekik az orvosuk mit javasolt hogy sikeres legyen a terhessége, hogy ne legyen kémiai terhessége. Ovu után vérhigítót kellett szúrnia vagy elég volt az aspirin protekt? Vagy mit írt fel az orvos?

2021. márc. 23. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy úgy írok ide, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de nekem a 24. héten derült ki ez a rendellenesség, és nekem nem kellett szúrni magam.

Azt sem tudtam, hogy ez gondot okoz a teherbeesésnél, mert első hónapban terhes lettem.

2021. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősömnél sajnos a 39. héten a köldökzsinórban egy vérrög szakította meg a terhességét, akkor vizsgálták ki: heterozigóta Leiden mutáció. Felépülés után, amikor újra gyereket szeretett volna, rögtön szúrnia kellett magát Clexanenal.

Nekem a 13. héten derült ki (gyanúm volt rá más véreredmény miatt és kivizsgáltattam). Amíg az eredményre vártam, Aspirin protectet kellett szednem, utána szintén azonnal el kellett kezdenem a szurikat.

2021. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek csak a pozitív teszt után javasolta a Clexane-t, és az a terhessége meg is maradt.

Nekem nem volt vetélés, de ugyanúgy Leiden miatt a 6. héttől szúrtam

2021. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem pozitív tesztig aszpirint kellett használni, azt követően Clexane-t.
2021. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

2 év alatt volt 2 missed ab-om, es 2 kémiai terhességem. Szedem az aspirin protektet, de nem értem miért nem marad meg a terhesség. Van már egy kisfiam, ö nála nem volt semmi probléma, akkor még nem tudtam a betegségről. Minden eredményen jó... Tanácstalan vagyok, dokihoz majd csak pénteken tudok menni.

2021. márc. 23. 17:47
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is heteroz. leidenes vagyok,de ezt már tudtam, több, mint 10 éve.Épp tablettát akartam felíratni, mikor a nőgyógyászom elrendelte az APC vizsgálatot, ami pozitív lett,és így tovább vizsgálódtak.

Amikor terhes lettem 37 évesen, rögtön szúrtam magam Clexane-nal.Sőt,azóta is,mert kiderült, hogy a leiden mellett van más rögösítésre való vérképzési problémám. Mindenképp érdemes vizsgáltatni mélyebben, mert hátha még MTHFR pozitív is vagy,mint ahogy én is.Ráadásul abból homozigóta vagyok. Sajnos ezek a vizsgálatok főleg magánban mennek, és nagyon drágák.Azt hiszem valami 70 e ft körül volt,mire kiderítettük.


Ne hagyd annyiban, vizsgáltassátok! Az MTHFR-re nézessetek rá!

Szorítok,hogy sikerüljön a következő bébi!



[link]

2021. márc. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2021. márc. 24. 10:11
 8/16 A kérdező kommentje:
Nekem az APC 2.19 lett, a határ érték az 1.8. így elküldték az edényeket tovább, aztán kiderült hogy Leiden van. De megnézetem amit írtál.
2021. márc. 24. 10:13
 9/16 anonim ***** válasza:

Nézesd meg! érdemes!


Csak a MTHFR-mutáció vizsgálata az nem olyan sokba kerül.10-15 e!


Majd írd meg légyszi, mi lesz az eredmény! De az is 4-5 hét ám!

2021. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Találtam olyat, hogy MTHGR A1298C, MTHGR C677T ezeket fogom megcsináltatni,ezeket külön külön meglehet, összesen 14 ezer... Ennyit megér. Köszönöm szépen a segítséget
2021. márc. 24. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!