Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Az Utrogestan szedése akadályo...

Az Utrogestan szedése akadályozhatja egy nem fejlődő/elhalt terhesség kiürülését?

Figyelt kérdés

6 hét 4 naposan barna folyással szaladtam nőgyógyászhoz. A vérzés miatt Utrogestant írt fel, és bő 2 hét múlva visszahívott kontrollra.

Viszont a hüvelyi ultrahangon csak egy szabályos, de üres petezsákot látott, még szikhólyagot sem.


Tudom, hogy ez nem jelent jót, nem az első vetélésem. Első alkalommal az üres petezsák a tizedik hétig sem akart kiürülni, csak összeesett, műtét lett belőle. A következő két vetélésnél ugyanígy vérezgetni kezdtem, végül 6-7 hetesen rendes vérzéssel elvetéltem, ezekkel nem mentem kórházba. Olyanok voltak, mint egy sima menzesz. Most is csak azért mentem be a szakrendelésre, hogy legyen róla dokumentáció, mert különben csak néznek rám, ha mondom, hogy vetélésem volt, és nem tudják, elhiggyék-e. (Igaz, most is csak néztek, hogy milyen alapon jöttem, mikor meg sincs még hivatalosan állapítva a terhesség...)


Nem igazán reménykedem, hogy ebből a terhességből lesz még valami, de szeretném megúszni a műtétet is. Az orvos azt mondta, ha jobban vérzek, menjek a kórházi osztályra, megműtenek. Még reménykedem, hogy az osztályos orvosok nem ennyire műtét pártiak, és engedik, hogy természetes úton menjen le a dolog, persze utánkövetéssel. Ki tudja, hányszor jutok még ide, nem szeretném túl sokszor meggyepáltatni a méhemet... Ha viszont nem indul meg magától a vetélés, akkor nem lesz más esélyem. Ezért kérdezem, okozhat-e ilyet az Utrogestan.


Mostmár mindenképpen szedni fogom, csak azért kérek véleményeket, tapasztalatokat, hogy jobban tudjam, mire számíthatok.



2021. szept. 6. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez történt ismét!

Mi lombikozunk jelenleg, az utóbbi 3 lombiknál létrejött a terhesség. Mindegyiknél vetélés lett (megállt a szíve a 8. héten, és utóbbi 2-nél üres petezsák), de egyszer se indult be a vetélés. Nem tudom, hogy a progeszterontól van-e. Volt utrogestan is, meg duphaston is már. Dokik szerint ha abbahagyom a szedését akkor be kellene indulnia (amíg szedtem addig se történt meg). Nekem mindháromnál műtét lett (doki erre azt mondta, hogy manapság úgy csinálják már a műtéteteket, hogy ne legyen probléma később se)

Kívánom, hogy hamar túl legyél rajta! Sok sikert, hogy sikerüljön következőleg!

2021. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok nyilatkozni, hogy én hüvelykúpot használtam (cyclogest), és 6+6 naposan üres petezsák, majd 7+3 naposan el is vetéltem. (7 hetesen kezdtem el használni pont), szóval nem tudom az a 3 nap lehet kevés volt, de a lényeg hogy emellett is lezajlott a vetélésem.
2021. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló, köszönöm a választ!

Hát, ha a dokik azt mondták, hogy a progeszteron abbahagyásától be kéne indulni a vetélésnek, akkor sajnos úgy tűnik, az benntartja. Nem örülök.. de mindegy. Nem merem nem szedni, és ha mégis beindulna, nem merek nem menni a kórházba, mert utána a nőgyógyász a fejemet is leharapná, hogy nem követtem az utasításait.


Szerencsére már van egy gyerekem. A fent leírt 3 vetélésem utáni következő terhesség megérte az első nőgyógyászati vizsgálatot, és az akkori orvos rögtön fel is írta a progeszteront, kb. ártani nem árt alapon, de a progeszteronhiányom sosem lett igazolva. Hogy végül attól maradt-e meg vagy sem, nem tudom. Addig is feltűnően életerősebb volt, mint a többi.


A mostani az első kistesó-próbálkozás lett volna. Furcsa módon most kicsit jobban megvisel ez a helyzet mint a korábbiak. Talán mert most is olyan szép erős lett a csík a teszten, erős terhességi tüneteim voltak/vannak, és a pozitív teszt után több mint 2 hétig megúsztam vérzés nélkül. Azt hittem, ez is egy "jó" terhesség, mint a meglévő gyerekemmel volt, és jobban beleéltem magam, hogy megmarad. De azért ennyi vetélés után már valahogy gyakorlottan is veszem az újabbat. Kicsit azért sírtam. Másoknak olyan könnyen megy...tiszta szívás.

Én is kívánom neked, hogy végre sikerüljön!

2021. szept. 6. 19:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Én is átestem már ezen.

A kérdésedre válaszolva, a progeszteron szedése gátolhatja a kiürülést így abba kell hagyni.

Viszont a saját véleményem szerint a műtét nem mindig a legrosszabb megoldás. Ha az előző vetéléseid után nem volt ellenőrzés lehet hogy nem tisztultál ki teljesen, talán ezért sem jön össze a terhesség. A műtéttel legalább biztosan tudod hogy mindent kiszedtek.

Mielőbbi testi és lelki felépülést kívánok!

2021. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2, #4, köszönöm nektek is! Közben elolvastam a betegtájékoztatót (mert az okosan csak a második ötletem volt :D) és még abban is írják, hogy késleltetheti/akadályozhatja a kiürülést.

Érdekes még, hogy jelentősebb mellékhatást nem írnak, pedig tegnap használtam először, és most elég pocsékul vagyok, jobban szédülök és émelygek mint eddig. De lehet, hogy nem ettől.

2021. szept. 7. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: köszi szépen!

Érthető teljesen, hogy megvisel a vetélés. Meg kell gyászolni, a dokim is ezt mondta nekem.

Valószínű, hogy a progeszterontól van, mert én régebben olvastam, hogy a progeszteron erősítheti a tüneteket. Nálunk lombiknál elég nagy adagot is szoktak adni.

2021. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha valaki visszatér még ide: fordulat történt. Még aznap használni kezdtem az Utrogestant mikor felírták, és az enyhe vérzés aznap el is múlt. De nagyon messze volt a kontroll időpontja, és az 1 doboz Utrogestan nem tartott volna ki addig, ezért biztos ami biztos alapon elmentem egy magán ultrahangra is a kettő között, kb. egy héttel az üres petezsákos első uh után.

Arra számítottam, hogy a vizsgálat megerősíti majd, hogy nincs embrió, és nyugodt szívvel hagyhatom abba a gyógyszert. De a monitoron a sötét foltban felbukkant a magzat, döbbentem néztem, láttam ahogy pulzál a szíve, alig hittem el. A méretei megfeleltek a korának. Nem nagyon szoktam meghatódni, de akkor sikerült. :) Gyorsan írattam még fel Utrogestant. :D

Már a 18. heti ultrahangon is túl vagyunk, úgy tűnik minden rendben, kislányunk lesz. :)

2021. dec. 4. 14:09
 8/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: nagyon gratulálok😊😊😊 Boldog babavárást kívánok😊
2021. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívből gratulálok, boldog babavárást! 😊 (4-es)
2021. dec. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!