Missed ab után...?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én most fogok átesni ezen,8 hetes terhes vagyok es üres a petezsák. Az orvos azt mondta szép a méhem, semmilyen kóros elvaltozás nincs, sértetlen szabályos a petezsák, nőtt is folyamatosan... mégis üres maradt. Lombikkal sikerült teherbeesnem, progeszteron pótlast kaptam plusz a sok vitamin. A nőgyógyasz szerint kromoszóma rendellenesseg. Most attól félünk, hogy mi van ha a többi lefagyasztott embrio is hibás? Hiszen ugyanabból a mintából lettek... vagy nincs összefüggés? Szerintetek? Egyébként mitől lehet ez a rendellenesség? Második lombikunk volt. Nagyon elkeseredtünk, a férjem nagyon rosszul viseli. Varjuk hogy meginduljon a menstruacióm, abbahagytam a gyógyszereket. Mi a véleményetek? Esetleg hasonló tapasztalat? Köszönöm, ha írtok.

2022. ápr. 27. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, másfél évvel ezelőtt nekem is üres petezsak miatt volt missed ab. Egyszerűen a megkezdődött terhessegek 25-30%-a élettel összeegyeztethetetlen fejlődési hiba miatt nem folytatódik. Van amit észre sem veszel, csak pár napot kitolodik a menzid, vagy biokémiai lesz, máskor üres petezsak, vagy épp lesz baba de megall a szíve. Nekünk azt mondták, rettentő gyakori, és vagy a petesejt, vagy a spermium hibás volt. Természetesen a többi lefagyasztott embrió lehet teljesen egészséges. Egy sperma-adagban csupán pár százalék egészséges spermium van a teljesen egészséges férfiaknál is. Nőknél pedig szintén normális, hogy időnként olyan petesejt érik be, ami hibás.

Tudom, hogy ez most egy kicsit sem vigasztal, főleg, hogy már évek óta próbálkoztok. Nekem kicsit segített, hogy tudtam, nagyon gyakori ez, és nem én vagyok ilyen 'peches'. Hónapokig tartott, míg feldolgoztam, és így se sikerült teljesen.

Jó hír, hogy azóta babát várok, egy év után sikerült megint teherbeesnem. Pont olyankor, mikor a friss (1hetes) spermavizsgalat eredménye és az én betegségem miatt a meddőségiben azt mondták, hogy inszemnek nincs értelme, valószínűleg lombik kell. Na hát nem kellett, mert 2 hét múlva már pozitív volt a terhességi tesztem.


Szóval ne add fel! Meg kell élni a gyaszfolyamazot, aztán taplra állni, és remélni, hogy a következő beultetes sikeres lesz!

2022. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így alakult :(( kitartást kívánok! Nem egyszerű feldolgozni az ilyesmit. Átéltem én is.


Az elsőnek teljesen igaza van. Többnyire genetikai rendellenesség. Azon kívűl lehet rejtett autoimmunbetegség, túl magas ölősejtszám, fertőzés a méhfalon, és még lehetne sorolni stb. Igazából azt is csak hasraütésre mondják, hogy kromoszómahiba, mert ez a leggyakoribb ok. De majd csak a harmadik után kezdenek ezzel jobban foglalkozni a dokik. Addig "természetes".


Nekem volt benne embrió, a szíve is dobogott, mégsem maradt velünk :( 10 hetesen 8 hetes méretei voltak, várható volt, hogy ez lesz. Nagyon megviselt. Hónapokig nem tudtam feldolgozni. (Lombik volt.)


Nemsokára megyünk a második lombikra, mert nekem fagyibabák sem maradtak.


Nem adjuk fel :)

2022. ápr. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon,hogy irtatok, nem adjuk fel mi sem, 3 honap mulva ujra megyunk,mi még csak 1 éve próbálkozunk amúgy. A férjemnek túl kevés volt 1 évvel ezelőtt a spermája de gyogyszerekkel fel lett javitva plusz van egy viszere, lehet az is befolyasolja a spermait. Nekem pedig pcos-om volt ami szinten kezelve volt, nem volt semmi tunetem, minden honapba pontosan jött meg,5-6 napig meg van, nincs IR-em se es pajzsmirigy alulmukodesem se,hizni se hiztam csak miota a lombikot elkezdtuk, sztem a sok hormontol es vitaminoktol. Méhpempo kapszulat is szedtem 3 honapig sztem az is segitett most a lombik elott. Ugyhogy nem tudom mire gondoljak, de remelem igaz,hogy ez most termeszetes volt es nem mas a baj... Tanacsoltok esetleg valami vizsgalatot mielott ujta megyunk?
2022. ápr. 28. 06:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 3.beültetés végre sikeres lett legalábbis tűnt majd 6 hetesen megállt a fejlődésben,szívhang sem lett.Nagy csalódás volt és nagyon dühös voltam hogy miért pont én hisz már évek óta próbálkozunk mi is.

Nem feltétlen hibás az összes embrió.Ez a baj itt hogy nem lehet megvizsgálni mielőtt beültetik mert illegális,így meg rengeteg pár csalódik mikor már azt hinnék hogy sikerült.Nonszensz ez így mert olyan mint a zsákbamacska.Külföldön megnézik alaposan az embriót mielőtt beültetik,amennyiben nem megfelelő be sem ültetik és így megkímélik az embereket egy csalódástól a nőt pedig egy operációtól.

A műtéttől ne félj kérdező mert ez rutin eljárás.Előtte egy tágítót felfognak helyezni ami nem túl kellemes de gyorsan véget ér és utána már nem fáj és órák múlva meg lesz a műtét.Nem kell ott aludnod a kórházban ha minden rendben van a műtét utáni uh alapján.

Én is az üres petezsáktól féltem aztán nem maradt üres dehát ez sem jelent semmit mint az látható.

Adj időt magadnak hogy feldolgozd és utána újra tudtok próbálkozni.

Sok sikert!

2022. ápr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja es azt elfelejtettem hogy azert kell a lombik mert a petevezetekem elvan zárodva. Nem tudtak átfújni.
2022. ápr. 28. 06:48
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 3.választ is, egyenlőre várom hogy megjöjjön hátha kijön magától... remelem...
2022. ápr. 28. 06:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincs elzáródva és még sem sikerült 1 db inszemináció sem amúgy.

Sperma problémára gyanakszunk többek között.Remélem valamit a 4.lombik folyamán változtatnak a módszereken mert ez a 3 nem jött be.

Nyilván ők sem tudhatják jót ültetnek e be de észrevettem hogy futószalagos néha a történet ami nem túl jó azért azt valljuk be.Ha nem sikerül a következő sem mi külföldre megyünk mert ennek semmi értelme és egyébként is 5 beültetést támogat a tb.Utána így is úgy is fizetős volna a sztori dehát akkor már azért fizetünk ami biztosabb.

#4

2022. ápr. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, tényleg nagyon futoszalagon megy a dolog! Nekem azt mondták az inszeminacio ritkan sikerül, a lombik biztosabb! Mi a Kaáli intézetbe járunk itt Pesten. De ugy hallottam videken jobb. Aztán kitudja mi az igaz, az biztos hogy nagy adag szerencse is kell hozzá.
2022. ápr. 28. 07:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem jobb vidéken sem.Van pesti ismerősöm aki szerint szintén futószalag mint szerinted.Nem vettek észre nálam egy eltérést majd másik orvos igen :D

Szerencse kell az biztos meg jobb technikák és sokkal több és modernebb vizsgálatok és nem mindig szinte ugyanaz a protokoll mert nem mindenkinél válik be sőt...

2022. ápr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Külfölddel kapcsolatban Cseh országra gondoltál?
2022. ápr. 28. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!