Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mit tehetnék kettő vetélés...

Mit tehetnék kettő vetélés után, hogy sikerüljön egy egészséges terhesség?

Figyelt kérdés

Elmúlt évben kettő elhalt terhességem volt, egyik már az első szívhang vizsgálat után halt el, második sajnos eddig sem jutott el.

Kémiai terhességem is volt, de csak nagyon halvány tesztcsík jelezte, kizárólag 10-es teszten, de hogy hihetek ennek, az is alátámasztotta, mert 5 nappal kitolódott az akkori ciklusom, valószínű nem a teszt volt rossz.

Ezek után nem tudom, mit tegyek, belevághatok-e újra, mivel segíthetnék a helyzetemen.

Orvos nem igazán foglalkozott velem, semmilyen tanácsot nem kaptam, sem vizsgálati irányokat nem jelölt ki.


Pajzsmirigy tökéletes, progeszteron rendben, elvileg uh szerint minden oké, nincs ciszta, peteérés van, méhnyálkahártya rendben, terheléses cukor rendben. Ciklusom szabályos.


38 éves vagyok, így sajnos az életkor nem a legideálisabb, annyi, hogy igyekszem sportolni és kifejezetten egészségesen élek, súlyfelesleg nincs.


Ennyit tudok magamról... Mit tudtok tanácsolni, merre tovább?

Esetleg aki hasonló cipőben járt, mi jelentett megoldást? (tudom, minden szervezet más, inkább csak azért is kérdezem, hogy lelkemnek is jó hallani, hogy innen még van remény.)


Köszönöm szépen a válaszokat!



#vetélések
2022. ápr. 27. 11:08
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Annyit még lehagytam, hogy terhesvitamint szedek (a "fogantatás előttit").
2022. ápr. 27. 11:09
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ebben a cipőben járok!de nem tudok erre mit mondani!
2022. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%

le leszek pontozva, mert biztos nem erre vagy kiváncsi, de leírom a saját történetemet:

mi 8 évig próbálkoztunk. nem jött a baba, volt több vetélésem, missed ab. műtét, millió vizsgálat. szétmentünk. azóta mindegyikőnknek lett új társa, én a harmadik gyerekünket várom (43 éves vagyok), neki 2 kisfia van.

2022. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, remélem nem értettelek félre, akkor nálatok az volt a lényeg, hogy együtt nem ment, de más-más párral igen... Mondják, hogy van ilyen is.

Mi elég boldog házasságban élünk, úgyhogy más társ nálam nem lesz alternatíva...


2-es válaszoló, sajnálom...

2022. ápr. 27. 11:35
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én azt javaslom nézz utána DNS fragmentacios vizsgálatnak, ezt spermabol nézik.

Az ilyen korai vetelesnek normál hormonertekek mellett felvetik a genetikai rendellenességek gyanúját.

Egy kromoszóma vizsgálat is felmerülhet, mert vannak olyan, tunetmentes transzlokaciok amik sajnos nagyon megnehezítik az egészséges embrió létrejöttét! (De lehet egészséges gyereked!)

Ezekkel genetikus foglalkozik, ohozza menjetek!

2022. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
54%

Véralvadási zavar esetleg?

Annak is utána kéne járni.


Illetve szedsz gyógyszert valamire?

2022. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%
Meg még D vitamint is szoktak nézni.
2022. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, köszönöm!
2022. ápr. 27. 12:06
 9/32 anonim ***** válasza:
70%

Keress egy meddőségit, cukorterhelés, inzulin rezisztencia vizsgálat.

Én pesten egy magán dokit kerestem a fiam előtt akki meddőségi doki.

Nem jutott fel a sperma, kinyírtam.

A neten találtam termékenységet segítő gélt és itt a fiam😁 Már inszem előtt voltunk.

2022. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Párod részéről minden rendben? Nem biztos, hogy nálad van ‘probléma’.

Ahogy írták véralvadási faktorokat nézess mindenképp, emelett a párod is elmehet párhuzamosan andrológushoz.

Kívánok mihamarabbi sikeres terhességet! :)

2022. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!