Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek volt abortusza az...

Akinek volt abortusza az nehezebben vállal gyereket? Főleg lelki okokra értem. Ha vállal jobb lesz neki vagy rosszabb?

Figyelt kérdés
2022. máj. 3. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez attól is függ, mi miatt kellett abortuszt végezni. Én azt gondolom tapasztalatból hogy aki teljesen és 100%ig saját döntésből vetette el a magzatot akármilyen indokból, annak később nem fog gondot okozni. Én anno elvetettem, 100%-ban a barátommal közös döntéssel. Végzős egyetemista voltam, friss kapcsolat, romokban lévő családi háttér. Nem volt ideális. A barátom végig támogatott, és támogat azóta is, férjemként. 7 évvel később most tervezünk gyereket és nincs bennem félelem, sem megbánás. Tudom, hogy ha megtartom a gyereket, ma nem ott lennék ahol, és valószínűleg a párkapcsolat sem bírta volna ki, nevelhetném egyedül. Azt viszont teljesen el tudom képzelni, hogy aki szülői /partneri nyomásra, vagy bármilyen más külső kényszer hatására veteti el úgy hogy ő nem teljesen biztos a döntésében, annak a későbbiekben nehezebb lesz gyereket vállalni.
2022. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Volt egy kolléganőm.Elvetette a gyerekét,rá két hónapra terhes lett,azt meg tartotta.Kérdem én!Mi változott 2 honap alatt?Az ilyennek se nem jobb se nem rosszabb.Konkrétan mint egy váza,eltört,hmm nem baj,majd veszek egy másikat.
2022. máj. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
2. azt is tudod mi miatt volt abortusza? nem lehet hogy beteg volt a baba vagy nem fejlődött vagy akármi. csak nem akarta az orrodra kötni?!
2022. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már !Nem volt beteg,maradjunk annyiban !
2022. máj. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Még a főnökunk is ott oróbálta lebeszélni,de mondta,hogy neki még nem kell gyerek.Mit okoskodsz már itt?Gondolom volt neked is pár abortuszod aztán véded az ilyeneket.
2022. máj. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
te meg miért más életében vájkálsz és példálózol vele amikor valószínűleg töredékét sem ismered a történetnek?! ráadásul kiérződik a szörnyű rosszindultod is 🙄
2022. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem volt,nem tudom még mindig túltenni magam rajta.Egyszer akarok,egyszer nem.Hogy szüljek úgy egy új gyereket,ha a másikat megöltem?Nekem nehéz,van akit nem ráz meg a dolog.
2022. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt. Sokáig nem akartam semmiképpen sem. 9 évre rá egy megfelelő társ mellett vállaltam. Jobb lett, jobban látom, hogy akkor ha megtartom, tönkrement volna teljesen az életem. Képtelen lettem volna megfelelően ellátni, és felnevelni. De sokszor számolom még most is, hogy hány éves lenne, milyen lenne, stb. Nem tudtam teljesen elengedni, és szerintem soha nem is fogom tudni.
2022. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!