Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Cerclage vagy más néven...

Cerclage vagy más néven cervicorraphia műtét után? Volt itt valakinek ilyen megelőző műtéte méhszájelégtelenség miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, de mivel volt már 4 vetélésem, ebből 2 második trimeszteri, így megelőzésképp volt a fent említett műtétem 2 napja. Tegnap engedtek haza a kórházból. A mai nap folyamán pisilés után mindig jelentkezik egy pár csepp vér. Nem az az élénk piros vér, hanem inkább ilyen rózsaszínes, vizes szerű.

Tegnap a doki aki a tamponálást eltávolította azt mondta, hogy ha vérzek akkor menjek be a sürgősségire, viszont azt nem tudom, hogy tudta-e, hogy nem vagyok terhes, mivel őt "csak úgy behívták", hogy vegye ki a tampont.

Nemrég hívtam a dokimat, de nem vette fel a telefont, később még megpróbálom, ha nem hívna vissza.

Tud valaki segíteni, hogy mennyire elfogadható ez után a műtét után a kisebb mennyiségű vérzés?



2022. máj. 12. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezt én nem hívnám vérzésnek…
2022. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy inkább csak a műtét utáni "tisztulás" vagy valami hasonló akar lenni.
2022. máj. 12. 16:54
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Cerclage műtét úgy, hogy nem vagy terhes? Hát ez elég érdekes. Melyik kórház?

Egyébként kevés vérzés normális lehet, de én ilyet még nem pipáltam, hogy terheség nélkül méhszájzáró műtétet csináltak volna..

2022. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, mint írtam megelőző műtét. A dokim már csinált ilyet, sikeresen. Nem egyedi eset.
2022. máj. 12. 17:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Megelőző cerclaget is csak 12. hét után szoktak csinálni. Laparoscoposat szoktak preconceptionalisan. Mindegy, a kérdésre válaszoltam: kevés vérzés normális.
2022. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De ha bevarrjak a mehszajad,hogy leszel terhes? Ott megy be a sperma is. Ilyet meg soha nem is hallottam.
2022. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nyilván nem teljesen varrják be, csak tesznek bele egy körkörös tartóöltést, ami nem engedi kitágulni idő előtt. Azért akkora lyuk marad, ahol a menzesz kifolyik, meg ahol a sperma bemegy...
2022. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Oh ertem. Koszi,ez nem volt a leírásból egyertelmu. De amig nincs terhesseg,mitol tagulna ki es mi haszna.
2022. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azon csodálkozom én is, hogy terhesség előtt csinálják. Hüvelyi úton végzett cerclage-nál ilyet korábban nem hallottam, csak hasi úton végzett esetén, de ahogy nézegetem a szakirodalmat, van rá példa azért (ha nem is sok).
2022. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lényege meg az, hogy MAJD ha terhes lesz, akkor ne nyíljon ki idő előtt a méhszáj. Preventív beavatkozás.
2022. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!