Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Méhen kívüli terhességem óta...

Méhen kívüli terhességem óta gyűlölöm a terhes nőket és sírógörcsöt kapok tőlük. Ez ilyenkor normális?

Figyelt kérdés
Nagyon erős haragot érzek feléjük és agresszív gondolataim is vannak (de nyilván nem tennék semmit). Nem tudom elviselni őket, mióta az első babámat (aki sok idő után fogant) méhen kívüli terhesség miatt elvesztettem (az egyik petevezetékemmel együtt). Annyira igazságtalannak tartok mindent.

2023. febr. 7. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Keress fel egy jó pszichológust hogy segítsen a traumát feldolgozni.
2023. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nagyon nem. Az agresszív gondolatok miatt sürgősen keress fel egy jó szakembert, mert ha evvel nem törődsz, könnyen elfajulhat.

Nagyon sajnálom, hogy veszteség ért, és remélem, hamar rátalálsz a megfelelő segítségre.

2023. febr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
18%
Azért gondolkodsz így, mert úgy gondolod, hogy a van gyerek az a "jó", a nincs gyerek pedig a "rossz" pedig ez nem feltétlen így van.
2023. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem, kérd szakember segítségét. Fontos, hogy nem te nem vagy nem normális, hanem ezek a gondolataid, mert azt jelzik, hogy nem tudtad feldolgozni a traumát egyedül, tehát segítség szükséges hozzá, különben rossz irányba mehet el.
2023. febr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

#3 neked sincs minden rendben valami a toronyban, érzéketlen vagy. Minek okoskodsz ha nincs tapasztalatod?

Nem azért van ez mert azt gondolja, hogy rossz ha valakinek nincs gyereke. Azért mert sokat próbálkoztak mire végre összejött nekik és elvesztette, nem lehet neki már. Ez egy trauma egy nő életében. Akarta a picit.


Amúgy tényleg nem normális, sajnálom, hogy így jártál. A saját érdekedben keress fel egy pszichologust, ő segít feldolgozni majd a dolgot. Legyen hobbid, sportolj (segít a depresszió elkerülésében, kiszellőzik a fejed). Kitartást később majd jobb lesz.

2023. febr. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
*neked sem minden oké a toronyban, inkább így írom mert elég értelmetlenül fogalmaztam.
2023. febr. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Keress fel egy pszichiátert mielőbb. Egy trauma utáni ilyen komoly pszichológiai zavar orvosi kezelést igényel, mielőtt elfajul, vagy még komolyabb kórkép alakul ki. Ameddig egy ilyen veszteséget az átlag ember magába fordulva fel tud dolgozni, pl. racionalizáció útján (logikusnak tűnő magyarázatot tud adni a történtekre, amely segíti a tragédia elfogadását), addig te erőteljes protekciót “alkalmazol”, ami agressziót és dühöt generál benned az olyan embertársaid iránt, akik a te veszteségedtől teljesen függetlenek. Ez a gondolkodásod és a világod, majd később a realitásérzéked torzítja, a személyiségzavar elmélyülhet idővel kezeletlenül, annak meg csak káros következménye lehet. Pszichiáter. Mielőbb. Nem hangyák iránt érzel olyan dühöt, hogy eltaposnád őket, hanem terhes nők irányában. Jelenleg azt mondod nem tennél fizikai lépéseket feléjük, de mi van ha később egyedül már esetleg nem tudod kordában tartani az érzéseidet? Olyan, talán csak átmeneti állapotban vagy, ami orvosi segítségért kiált. Nem csak sírva fakadsz, mikor a veszteségedre emlékeztet egy terhes nő látványa, hanem kifejezett agressziót táplálsz irányukba.
2023. febr. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen pszichológust ajánlok, ez az érzés nem normális. Nekem is nehezen jött össze a terhesség, közben sokan terhesek lettek a környezetemben. Én is rosszul éltem meg, de csak szomorúságot éreztem. Viszont az agresszió és harag nem oké, még akkor sem, ha csak érzed. Ezt kezelni kell.
2023. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem normális. Én most vetèltem el a 8.hèten. Mi is sokat vártunk rá, első baba lett volna. Dühös vagyok és szomorú, de nem utálok senkit. Nekem elegem van ebből a sok bullshitből. Korábban én is mondogattam, hogy semmi sem vèletlen. Olyan szempontból igaz is, hogy nem véletlen ment el, hanem mert beteg lett volna. De nem azért történt, mert az élet ki akart cseszni velünk, vagy mert ezt érdemeljük, meg a "nem minket választott" baromságok. Ez most így alakult. Kva szar de túl leszünk rajta.


Mindenesetre ne emèszd magad, nem tehetsz róla, hogy ezt érzed, DE!! fordulj szakemberhez!!!! Mert ez így nem jó.


Tudom, hogy most magad alatt vagy, de egy petevezetővel is lehet gyereked. Tesómnak is kivettèk, pont mielőtt elkezdtek próbálkozni. De sikerült (IR és pajzsmirigy alulműködès mellet ráadásul). Szurkolok, hogy legyen neked is egészséges kisbabád. De csak azután , hogy rendbe tetted magad lelkileg.

2023. febr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sem. Nekem is volt méhen kívülim, de nem gyűlöltem utána senkit. Senki nem tehet róla, a terhes nők sem.
2023. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!