Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Aki elvetél miért nem temeti...

Aki elvetél miért nem temeti el a magzatot?

Figyelt kérdés
Sokat hallom, hogy kijön és lehúzzák a wc-n. Ha én elvetélnék akkor biztosan eltemetném. Természetesen itt a 6-10 hetes magzatokra gondolok.
2013. jún. 9. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen idős magzatnál sokszor észre sem veszi az anya! Olyan mint amikor menstruálsz és nagyobb vérdarabok jönnek ki belőled.


Egyébkén a 24.hétig "megszületett",magzatokat a kórházban is abortumnak tekintik,sőt egy időre de halva született magzatot sem "muszáj" eltemetni annak aki nem akarja.

2013. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Halva született gyereket nem is anyakönyvezik, és ki sem adják a kórházból.
2013. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem anyakönyvezik,de kiadják eltemetni ha kérik! Az ismerősömnek is így volt(sajnos),de az is lehet hogy ez is nagyban kórház függő!
2013. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

2!

Te hulye vagy. Mar hogyne anyakonyveznek??? Az abortumokat nem szoktak - 24. terhessegi het elott....

2013. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Halva születettet nem anyakönyvezik. Halottvizsgálati bizonyítványt kap a kórháztól (ez jó anyasági intézéséhez is halvaszülésnél). Ha anyakönyveznék, együtt kéne kiállítani a születésit a halottival, ilyen nincs.

Nekem volt 13. héten vetélésem, eszembe nem jutott temetni. Mit temettem volna, már elnézést, véres darabokat?

Beteg elmére vall-

2013. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

#4.

Attól, hogy nem jól tudod én még nem hülyézlek le.

2013. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem temetik el, az ilyen apróságokat, szó szerint mert annyira aprók még, hogy észre se veszik a legtöbben, hogy elvetélnek... én 7 hetes voltam, és hiába szólt a dokim, hogy figyeljem a cuccot ami kijön, én nem találtam semmit, pedig tuti, hogy kijött!!! Most Őt hogy temessem el? Most más kérdés egy 12 hetes magzat, aminek már van mérete, súlya, és már mindene megvan, de Őket se nagyon veszik számításba még... 24 héttől van élveszülés.. azaz innentől számít a gyermek..

Egyébként, ha elvetélnél, akkor nem a temetés lenne a legnagyobb gondod, hanem a gyász! Sokkal nehezebb dolog egy picurkát meggyászolni és elengedni, mint akár eltemetni... attól sajnos nem lennél jobban..

2013. jún. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a nagyfiamat vittem óvodába mikor kijött az abortum (akkor már tudtam, hogy nincs szívhang). Éreztem, hogy elönt a vér, berohantam a wc-be és ahogy lehúztam a bugyimat belepottyant egy nagy véres csomó a wcbe (bocs, hogy ilyen stílusban írom, de a tényeknél akarok maradni). Tök egyedül, vérben ázva egy közvécében hogy kellett volna eltennem és elvinnem eltemetni? Kivettem volna a kagylóból és zsebreteszem? Tök más elmeállapot az akkor, örültem, hogy nem ájultam el ott a fájdalomtól, nem tudtam azzal foglalkozni, hogy ez most egy magzat és mit is csináljak vele. Szerintem te se tudnál.
2013. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 hetesen vetéltem és SZERENCSÉRE nem láttam a babámat. Veled megtörtént már?
2013. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok! Én 2x vetéltem el egyébként, és halottak napján illetve a születésük napján is gyújtottam értük egy gyertyát! Szerintem sokkal fontosabb, hogy mit érzel odabent, mint, hogy el tudtad-e temetni őket... És őszintén addig örülj amíg nem ajánlják fel, hogy el akarod-e temetni... mert azt szinte lehetetlen feldolgozni, mikor 24-40 hetesen hal meg a kisbaba, mint 6-10 hetesen... össze se lehet hasonlítani...
2013. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!