Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mit mondjak a kollegáimnak?

Mit mondjak a kollegáimnak?

Figyelt kérdés
Terhes voltam és elvetéltem, illetve kaparásom volt. Sürgősségi kaparásom volt múlt hét hétfőn este, mert ömlött belőlem a vér. A kollegáim nem tudtak a terhességemről. Az egyik már felhívott szerdán és kérdezte, hogy esetleg megmondták e a korházban, hogy mi a bajom, én meg mondtam, hogy igen, tudom, mi a bajom, de ha lehet, nem szeretnék róla beszélni. Van egy igen kíváncsi, tolakodó munkatársnőm, aki alapjáraton pár havonta megkérdezi, hogy terhes vagyok e, meg ilyenek. Hogyan reagáljam le, ha valamit kérdezni fog? Úgy érzem, bárhogy reagálok, tuti leveszi, hogy biztos terhes voltam, vagy vagyok. Ő állandóan azt hiszi, hogy terhes vagyok. Már fejéhez vágtam, hogy szerinte már 14 hónapos terhesnek kéne lennem. Mit mondjak, mért voltam benn korházban. Valamilyen sztorival elő kell állnom, mert különben elkezdenek kombinálni és nem akarom, hogy rajtam csámcsogjanak. Azért nem mondom el nekik a vetélést, mert nem akarom, hogy sajnálkozva nézzenek rám és állandóan azt kérdezgessék, hogy biztos jól vagyok e. Az csak állandóan eszembe juttatná az egészet, így is elég nehéz elfelejteni. Ti mit mondanátok a helyemben?
2014. febr. 17. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Én a kollégáimnak megmondtam volna, hogy mi történt és megkértem volna, hogy többet ne beszéljünk róla, mert nekem így könnyebb. Nálunk volt olyan kolléganő, akiről kiderült, hogy meddő, ő kérte, hogy ne kérdezgessük róla, hogy hol tartanak a kezelésben, sikerült-e a beültetés, stb tiszteletben tartottuk. Egy másik kolléganőnk ugyanígy járt, ő viszont kérte, hogy ne csináljunk ebből problémát, neki jobban esik, ha beszélhet róla, kérdezősködhet tőlem például, akinek szintén problémái voltak. Ha értelmesek, akkor megértik, hogy neked ez fájdalmas, így nem szeretnél róla többet beszélni.
2014. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami történt.


Én a helyedben semmit nem mondanék. Hadd kombináljanak.

2014. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy komoly nőgyógyászati műtétem volt, eléggé megviselt, így nem szeretnék róla többet beszélni.
2014. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt sajnos egy missed ab-om. Akkor bent a munkahelyemen mindenkinek azt mondtam, hogy nőgyógyászati műtétre megyek, azért leszek betegszabadságon.
2014. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám el az igazat mert olyan pletykásak az emberek hogy olyan is fog sajnálkozni akit nem is ismersz. Én csak azt mondanám, hogy rosszullét után befektettek, kivizsgáltak és minden rendben. Sokféle nőgyógyászati műtét van, válassz egyet, és mondd azt ha ragaszkodsz részletekhez. Aztán ha visszahallod, mondhatod, hogy kitől hallotta, rosszul tudja, nem is volt bajod... Egy ismerősöm arról volt híres, hogy mindenkit máshogy informált, a végén senki nem faggatta. Magánszféra. Jobbulást és szép napot.
2014. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor engem állandóan a terhesség gyanújával faggattak, mindig azt mondtam, hogy "vigyázok a szüzességemre". A sok unatkozó kíváncsi ember... Mert azok, semmi más.
2014. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor misedd abra kellett mennem, akkor csak a közevetlen főnökömnek mondtam el, hogy miért. Gondoltam megérdemli, hogy tudja, hogy a közvetlen munkása miért kér pár nap szabadnapot hirtelen. Nem kellett volna elmondanom, mert azt hittem, hogy feléri ésszel, hogy ne kürtölje szét, de amikor visszamentem már az egész részleg tudta. Volt aki bombázott kérdésekkel, volt, aki csak lesajnálóan bámult. Azóta persze időről időre megkérdezik páran, h jajjj, hát még nem sikerült újra teherbe esned??? És hiába mondom, hogy nem akarok részletesen beszámolni, hogy éppen hol tartunk. Így is elég fájdalmas ez az egész...

Szóval szerintem találj ki valami mást. Migrénes fejfásással kellett bemenned vagy ilyesmi.

2014. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mákom volt valahogy nem kérdezgettek csak annyit mondtak, ha gyenge vagyok, kérjek segítséget. Még a tolakodó munkatársnőm is csak nagyon halványan próbálkozott be, láttam, hogy szeretné tudni, hogy mi volt, de aztán csak annyit fűzött a dologhoz, hogy ugye nem fogom rájuk ragasztani. Megnyugtattam. Kiderült, hogy a csoportvezetőm meg megsértette a jogaimat és a szabályokat is. Nem szabadott volna felhívnia, nem szerezhette volna meg a számom, nem kérdezhetett volna rá, hogy mi bajom és ráadásul a munkahelyről hívott fel. Véletlen derült ki, mikor rákérdeztem egy munkatársnőmtől, hogy ugye kifizetik a táppénzt, mert a csoportvezetőnk azt mondta, mikor felhívott. Így buktattam le véletlen. Nem tudom, hogy csinálnak e ők belőle ügyet, képesek rá, mert mostanában amúgy is bajuk van vele. Én az ilyenekből mindig kihagyom magam, mérgelődejenek csak egymáson.

Ma megjött az igazolás a korházból. Két hetet igazolnak, én marha meg ma már dolgoztam:D 2 hetet nem akartam kihagyni, mert kábé 60%-ot fizetnek ki. A papírra meg nőgyógyászati okok miatti hiányzást igazolnak. Odaadom a főnöknek, ő egy inteligens nő, tudom, hogy max finoman fog rákérdezni, én meg csak annyit fogok mondani, hogy már rendezték, semmi komoly. Tudom, hogy ezek után nem fog kérdezősködni. A munkatársaimnak meg ugye nem kell látniuk a papírt, így elég tág körben találózgathatnak.

Pedig fel voltam készülve, hogy akaratoskodik majd a tolakodós, mert legutóbb, mikor egy napot voltam korházban májusban-spontán vetélés-kérdezősködött, sőt még azt is megkérdezte, hogy terhes vagyok e. Akkor azt mondtam, hogy hirtelen belázasodtam és a biztonság kedvéért benntartottak.

Szóval túléltem az első napot:D Nekem így könnyebb volt legutóbb is, hogy nem tudtak semmit. Köszönöm a tanácsokat.

2014. febr. 18. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:
10 hetesen tegnap tudtam meg hogy nem él a babam akit nagyon akrtunk! Nagy szerencsémre nem tudta senki a munkahelyemen nem mondtam senkinek hogy terhes vagyok-voltam!:( legalább most majd nem kell magyarázkodnom.Nekem is vannak ilyen tolakodo munkatársnoim azért inkább hallgatam de nehéz volt halgatni mert annyira orultem neki!
2014. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok! nekem 01.29-én volt missed ab műtétem, a 8 hetes uh derült ki, hogy nem él a babánk. A munkahelyemen a három legjobb kolléganőm - akikkel mindenhová együtt megyünk, és mindent együtt csinálunk - ők tudták, hogy babát várok, nameg a főnököm, aki egy csodálatos ember. Amikor 23-án kiderült, hogy baj van a babámmal akkor a csajoknak küldtem egy SMS-t, hogy nem megyek be, baj van. Mivel aznap csak sztorizni akartam bemenni (meg egy határidős ügyet rendbe tenni), nem hiányolt csak a kis főnök - egy igazi kiállhatatlan p.i.cs.a-. A főnökömet este 6-7 környékén hívtam fel bőgve, hogy hétfőn és kedden sem tudok bemenni, viszont szombaton bemegyek - a határidőset megcsinálni- , Ő már nem is kérdezett semmit, csak annyit mondott, hogy nagyon sajnálja, és ha valamire szükségem van akkor hívjam nyugodtan. Szombaton bementem este akkor már nem volt bent senki csak a főnököm aki ügyeletes volt, amikor meglátta, hogy bent vagyok első dolga volt, hogy hozott nekem egy csésze kv-t, bejött hozzám az irodába és csak annyit kérdezett akarok e róla beszélni.

Elég jól ismert, tudta nekem ennél többet nem is kell mondania, pillanatnyi gindolgozás után, elmondtam, hogy mi volt az uh-n és, hogy várhatóan szerdán műtenek, jól eset egy úgymond idegennek kibeszélni magamból a gondokat mással is megbeszélni, nem csak a párommal, ( a családban nem tudja senki még anyukám sem, mert nem akartam telefonon keresztül közölni sem azt, hogy babát várok, sem azt, hogy elvesztettem,a boldog tudatlanság - ritkán tudjuk meglátogatni, karácsonykor még korainak tartottuk elmondani neki, hogy unokája lesz -talán a tudatalatti miatt is)

A főnököm, nagyon megértő volt. Pont egy olyan ember aki elég diplomatikus ahhoz, hogy tudja ki ellőt és mit mondhat. Nagy szerencsénk volt vele, de sajna munkahelyet vált, így a kisfőnök veszi át a helyét,aki olyannyira besértődött azon, hogy nem tudta meg, hogy nekem a tervezett szabimon kívül miért kellet oly hirtelen a hétfő és kedd is szabinak, hogy közölte, " nem hiszem hogy mi ketten együtt fogunk tudni dolgozni" tehát egy esélyem van , hogy ne fenyítsenek agyónra mégpedig az, hogy ismét babás leszek ( már alig várom, hogy megjöjjön és utána ismét próbálkozunk, nem várjuk meg a 3 hónapot, nem a bentiek miatt henem miattunk!!!) Nagyon szurkolok mindenkinek, hogy ne keljen még egyszer átélnünk, és mindenkinek mihamarabbi babavárást, sok sok egészséges babócát kívánok!!!

- bocsi kicsit hosszú lett-

2014. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!