Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Két vagy több vetélés után...

Két vagy több vetélés után sikerült a baba? Mennyi időre rá próbálkoztatok megint? Kiderült mi volt a vetélések oka? Elsősorban olyan édesanyákat kérdeznék akiknek nem volt a vetélések előtt gyermekük.

Figyelt kérdés
Két vetélésem volt eddig sajnos. Az első 6 hetesen spontán elment, üres volt a petezsák nem fejlődött. Aztán 1,5 évvel utána próbálkoztunk megint 10 hetesen megállt a fejlődésben (itt már az elejétől szedtem a Duphastont), múlt héten volt a műtétem. Görcsöltem, barnás-véres folyásom volt mindegyiknél csak az első magától elment a másodikat pedig művi úton fejezték be. Mind a kétszer első próbálkozásra sikerült. Van akinek sikerült végül kihordani egy egészséges kisbabát a vetélések után? Nagyon félek hogy megint megtörténik, már az első után is féltem belevágni, nem hiába vártunk 1,5 évet és mégis...
2014. júl. 27. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2x volt spontán vetélésem,mind a kettő a 6.héten.Az ok nem derült ki,nem tartottunk szünetet.10 hónappal a második vetélés után estem ájra teherbe,13 hetes vagyok és minden rendben.
2014. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2 vetélésem volt, nem derült ki az ok, mivel 3 után vizsgálnak itt ki csak (külföld) 1. vetélés 12 hetesen volt, de a magzat 5 hetes volt, folyamatos barnázás előzte meg-gyógyszert nem kaptam rá. 5 hónap szünet, megint terhesség-ikerterhesség. 8 hetesen derült ki magán uh-on, hogy 7 és 6 hetesen haltak el, 12 hetesen lett befejezve műtéttel, miután két héttel előtte gyógyszer hatására nem sikerült teljesen elvetélnem-egy baba benn maradt. Egy mensit vártunk, következőben teherbe estem, következő mensi megjött, de az az utáni nem. Kértem uh-ot, ott derült ki, hogy több hetes vagyok, innen tudom, hogy első ciklus után estem teherbe. Most 18+5 vagyok, 14 hetesen voltam a 12 hetes uh-on, valamint vérvizsgálat is megvolt már down kizárva. 20 hetesen megyek uh-ra legközelebb.

Volt már egy egészséges terhességem több, mint 4 éve-ma van a lányom szülinapja:D De azt gondoltam a 2 vetélés után, hogy nem fog sikerülni, teljesen lemondtam róla. Azt hittem, elromlott a szervezetem, de ha el is romlott, úgy tűnik, helyre jött:D

Én most is félek, hogy beüt a ménykű. Majd megnyugszom, ha itt lesz a karomban, de minden nappal közelebb vagyok hozzá, minden nappal több az esélyünk a sikerre.

Nagyon sok erőt és sikert kívánok neked!

2014. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat és Gratulálok Nektek! Jó olvasni hogy van még remény a vetélések után. Nem szeretnénk feladni a próbálkozást! Ilyenkor nagyon sok minden jár a fejembe, mit csináltam rosszul, mi lehetett az oka amiért elvetéltem megint.

Képes leszek e újra teherbe esni és kihordani egy egészséges kisbabát.

2014. júl. 27. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!