Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Az orvos szerint az is közrejá...

Az orvos szerint az is közrejátszhatott a vetélésemben, hogy elláttam az 1 éves lányom. Akinél kis korkülönbség van, hogyan oldottátok meg? Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Annyi családban van kis korkülönbség, nekem mégsem sikerült megoldani... Tudom, hogy valamit nagyon rosszul csináltam, de nem tudom, mit.

A nagyot még egy ideig emelgetni kell, szopizik is napi 2x (egyszer este, egyszer éjjel).


Mit tudtok tanácsolni?


2015. júl. 12. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy közrejátszott volna.

Szerintem ha nem lett volna egyáltalán gyereked, akkor is ez lett volna sajnos.

Sok olyan kismama van, akinek van kisebb gyereke, akit nap mint nap ellát és mégsem történik semmi gond.

Szerintem ott magával a terhességgel nem volt valami rendben és mindenképpen bekövetkezett volna.

Sajnálom egyébként.:(

2015. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Idióta egy orvos, le kellene cserelned. Egy egészséges terhesség nem szakad meg egy kisgyerek emelgetesetol, se a szoptatastol
2015. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az orvosom tinikorom óta az orvoson. Nyilván jobban tudja, már ne is haragudjatok.


Tanácsot kértem, nem orvosi szakvéleményt.

2015. júl. 12. 16:09
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad magadat okolni, nem hiszem, hogy te lennél a hibás a vetélésed miatt. Egy normálisan fejlődő terhességet nem fog megszakítani az, hogy nem egész nap ágyban fekszel, hanem ellátod a munkád. A vetélések nagy részénél van valamilyen háttértényező (genetikai rendellenesség, nem megfelelő beágyazódás stb.)

Az orvos nem egészen gondolta szerintem végig, hogy ezzel a megszólalással milyen érzéseket vált ki benned.

2015. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Nézd kérdező. Vetélés oka 99%ban ismeretlen és épeszű ember, pláne orvos soha nem hibáztatja a kismamát, hacsak nem kifejezetten veszélyeztette a terhesseget, Pl bungee jumpingozott. Ha a te orvosodnak ennyi esze van, hogy ilyet momd te meg ilyen buta vagy, hogy el hiszed, akkor inkább ne is vállalj több gyereket.
2015. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

"Az orvosom tinikorom óta az orvoson. Nyilván jobban tudja, már ne is haragudjatok."

Ó, ja akkor én kérek elnézést.

Csak téged sajnállak, hogy naivan magadat okolod a te nagyokos orvosod miatt, te ha neked ez kell!...

2015. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egyébként kedves kérdező, olvass el egy cikket!

Ezek között nem látom okokként felsorolva, hogy valaki ne láthatná el a már meglévő gyerekét...

[link]

2015. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ezoterikus? Nem hiszek benne.


Nem a kritikus 12 hétben történt a vetélés hanem utána. Már korábban javasolta az orvos hogy pihenjek, amennyit tudok.

2015. júl. 12. 16:26
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom és részvétem. Egy egészséges terhességnél cigánykereket is lehet hányni, másoknak meg vigyázniuk kell mindennel. Gondolom, aki veszélyeztetett és kisgyereke van, az ha tud, állandó segítséget kér, ha nem tud, akkor nem tud, csak imádkozni.
2015. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Más egy teljesen egészséges terhesség és egy veszélyeztetett. Egy egészséges terhes nyugodtan emelgetheti az egyévesét, nem lesz semmi baja. Viszont ha valami nincs rendben, akkor ez is fokozhatja a bajt.


Kedves kérdező! Nem te vagy a hibás, nem lehetett ezt tudni előre, és utólag sem lehet biztosan tudni. Két lehetőséged van: vagy segítséget kérsz a nagyobbik gyermeked ellátásához, és szigorúan pihensz az orvos utasítása szerint, vagy vársz, hogy a nagyot ne kelljen emelgetned.


Nekem van egy kistesóm, akit anya elég későn szült, és bizony az idő nagy részében feküdnie kellett, a végén már kórházban, a háztartást a nővéremmel meg apával láttuk el. Nálunk ez szerencsére nem volt gond, neked a te körülményeidet figyelembe véve kell megoldanod: van-e segíteni tudó és akaró rokon, barát, tudtok-e fizetett embert fogadni, a férjed mennyit dolgozik, mennyire talpraesett.

2015. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!