Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Két elhalt terhesség a 8-9....

Két elhalt terhesség a 8-9. héten. Progeszteron hiány miatt lehet? Hogy derítsük ki?

Figyelt kérdés

A doki azt mondja, a harmadik vetélés után támogatják, hogy megcsináltassam a vizsgálatokat.

Magánorvost keresek, nem akarok még egy vetélést, köszönöm szépen, hogy a nagy semmire fizetek TB-t.

Merre tovább?

Mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat? Mikor és hogy derül ki, ha progeszteron hiány miatt halt el a terhesség?

Azt tudom, hogy van rá tabletta, krém, stb. Ezzel meg is akadályozható a vetélés, vagy még mindig számítani kell rá?


Ha genetikai oka van, hogy deríthető ki? Kihez kell fordulni, milyen vizsgálat útján derül ki?


Lelkiekben felkészültünk, hogy egy vagyonba fog kerülni, és arra is, hogy lehet hogy csak a próbálkozás marad, és hogy megmarad vagy sem.

De én ezt még egyszer nem akarom így végigcsinálni. Hogy a 12. hétig csak várunk, hogy lesz-e szívhang egyáltalán.



2016. febr. 12. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a progihiányt a világon a legegyszerűbb orvosolni, én belevágnék a helyedben egy normális dokival, aki az első pillanattól ír fel progipótlást. Nekem az első vetélésem után, mindenféle kivizsgálás nélkül automatikusan adták. Igaz, kétszer nem segített, úgyhogy nálam már csak ebből is kiderült, hogy NEM a progihiány volt az ok.

Kétféleképpen lehet szedni: van szájon át szedhető tabletta és hüvelygolyó. Az én dokim szerint utóbbi a hatékonyabb, a tablettát nem is hajlandó felírni.

A lényeg, hogy CSAK abban az esetben akadályozza meg a vetélést, ha valóban progihiány okozta, egyébként nem.

2016. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Komolyan nem tudom ki hova jàr nőgyógyàszatra vagy csak én vagyok ilyen màzlista,de én az első utàn azonnal kaptam hormonpótlàst (mert rà 2 hónapra teherbeestem),mondvàn ez a leggyakoribb oka a vetèlésnek a 8-12 hét között. A baba azóta màr iskolàs 😁


Szerintem az az első,hogy keress egy jó nőgyógyàszt,nem kell feltétlenül magàn,az sem mindig jobb,csak az ember könnyebben hiszi el hogy az jobb amiért fizet.

Ha ez megvan,akkor ő tudni fogja a dolgàt. Mivel a baba összejön szerintem a pàrodat nem vizsgàljàk majd. Az első vizsgàlat pedig egy teljes uh,meg belső vizsgàlat,hogy minden ép-e,ha nincs semmi elvàltozàs,akkor a màsodik egy hormonsor lesz azaz két vérvétel a ciklusod 2 meghatàrozott napjàn,ez àltalàban a 3-5. és a21-24. napon,doki úgyis mondja. Ennek eredményétől is függ a tovàbbi.


De amìg ebbe belefogsz, a hàziorvosoddal beszéld meg,hogy teljes kivizsgàlàst akarsz, ìrjon beutalót ahova csak tud. Amit érdemes mindenképpen megnézetni az a pajzsmirigy és a fogak. Ha itt bibi van,akkor az is okozhat vetélést. Meg egy vérkép mindenképp kezdetnek.


De a kulcs mondom mégegyszer egy normàlis elhivatott nőgyógyàsz!!! Anélkül nem megy.

2016. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos azért nincs fogadott orvosom/saját nőgyógyászom, mert egyszerűen nincs egy értelmes 100 km-es körzetben. Aki volt, az most külföldön van, aki maradt az meg... hát az a maradék.

Attól, hogy fizetek neki egy 20 ezres, nem lesz okosabb, emberileg és szakmailag se lesz jobb, szóval nem is tudom kit válasszak.


Egy dokit találtam Pesten, hozzá akarok menni, meg egy van Győrben, szóval utazgatunk.


Köszönöm a biztató szavakat, és remélem, hamarosan bele merünk vágni az újabb terhességbe.

2016. febr. 12. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:

szia! én magam kértem a vizsgálataimat a vetélés után, és saját magunk fizettük is őket (orvosi tanulmányokat olvastam a témában, így derültek ki a lehetséges okok és utána már "könnyű volt"). Átküldöm neked priviben, mi miket csináltattunk a vetélés után és azt is, hogy hogyan derült ki, mi volt a baj. Meg, hogy pontosan milyen vizsgálati csomagok, és vetélési okok léteznek!


35hkm

2016. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 vetélésem volt 5 és 7 hetesen. A harmadik terhességemnél már az elejétől használtam progeszteronkrémet (women's cream), most 17 hetes vagyok (nemrég hagytam abba). Nálam úgy tűnik ennek alapján, hogy progeszteronhiány lehetett az ok (persze nem lehet 100%-ra tudni). A progeszteronkrémet tudom ajánlani, mert teljesen természetes anyagokból van, ártani semmiképpen nem árt, akkor sem, ha nem progeszteronhiány a gond (orvos sem kell hozzá, nem kell felíratni). Annyi kockázatot jelent, hogy megakadályozza a spontán vetélést. Nekem mindkét vetélésem spontán és teljes vetélés volt, orvosi beavatkozásra nem volt szükség, mert teljesen kiürültem. Tudtam, hogy ha használom ezt a krémet, és nem a progeszteronhiány a gond, hanem más oka van a vetélésnek, akkor ez már nem lesz spontán vetélés, mivel a progeszteron megakadályozza a méhösszehúzódást. Tehát ha elhalt volna a baba, akkor az csak orvosi beavatkozással lett volna eltávolítható. De inkább bevállaltam ezt a kockázatot. 8 hetesen mentem orvoshoz, nagy élmény volt hallani a szívhangot :)
2016. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5: hány olyan eset van, ahol nem akadályozta meg a progi (nálam sem, sőt befejezett spontán vetélésem volt).


egyébként a véletlen nyugodtan lehetett két esetnek az oka, a statisztikák szerint a 3. vetélés az, ami anyai okra enged(het) következtetni (ezért fizeti onnantól az állam a kivizsgálásokat)

2016. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

"mivel a progeszteron megakadályozza a méhösszehúzódást"

Tapasztalatból írom, hogy ez nincs így. Kétszer vetéltem el progipótlás mellett, durva görcsökkel. Igaz, műszeres befejezés kellett (?). Az elsőnél nem várták meg, hogy kiürüljön magától, azonnal vittek a műtőbe, miután a petezsák távozott. A másodiknál pedig a vérzés a petezsák távozása után sem múlt el, pedig akkor már nem szedtem a progit.

2016. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Tapasztalatból írom, hogy ez nincs így. Kétszer vetéltem el progipótlás mellett, durva görcsökkel. "

Én is éppen ezt írtam, hogy progipótlás mellett nem lehetséges teljes vetélés, mivel akadályozza a méhösszehúzódást (nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem lesz méhösszehúzódás). Nem véletlen, hogy ha megállapítják az elhalt terhességet, az orvos azonnal leállítja a progeszteron szedését, normál esetben hagy vagy 2 hetet, hogy magától távozik-e vagy sem ezek után. Viszont a legtöbb esetben már annyira magas a progeszteronszint, hogy teljes vetélés nem valósul meg, műszeres befejezés kell.

Ezt írtam, hogy az előző két vetélésem teljes vetélés volt, nem kellett műszeres befejezés, és tudtam, hogy ha elkezdem a progeszteronkrémet, akkor ezt kockáztatom, nem fogom megúszni orvosi beavatkozás nélkül, ha mégis elhal a terhesség.

2016. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, nálam ugy derült ki h progi potlás kell h barnáztam az 5. héten, sajnos 7 héten elhalt a baba miután elkezdett dobogni a szivecskéje :( nekem is müszeres befejezés kellet, pedig 2 hetet engedett várni a doki, drukkolok neked reméljük nem lesz baj, én most várok h megjöjjön elöször a mütét után, utána 1 hónapot várunk és ujra akcio:)
2016. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!